Genadeloze Dimitri de Condé dwingt ‘major deal’ af

door
Genadeloze Dimitri de Condé dwingt ‘major deal’ af

Dimitri de Condé stelde in de vorige zomer een potentieel kampioensteam samen en hij is vastbesloten om hetzelfde te bereiken tijdens de volgende transferperiode. Als één van de beste in zijn vakgebied in België, weet De Condé als geen ander hoe hij bepaalde transferdossiers naar zijn hand kan zetten. Connor Barron (20, Aberdeen) staat bijvoorbeeld al een jaar op de lijst van de Condé, maar nu ziet de Condé een unieke kans om deze transfer definitief af te dwingen.


VERWACHTINGEN GAAN DOOR HET DAK
Connor Barron speelde zich eind vorig seizoen in het basiselftal van Aberdeen FC en met enkele indrukwekkende prestaties groeide hij uit tot één van de grootste talenten van het Schotse voetbal. Toen kwam de jonge talentvolle middenvelder op de radar terecht van Celtic FC en van KRC Genk, maar Aberdeen wilde alleen maar spreken over een transfer wanneer er een ‘major offer’ op de tafel zou komen te liggen. Zo’n aanbieding kwam er uiteindelijk niet, waardoor Barron deze jaargang nog steeds bij Aberdeen speelt.



Het huidige seizoen van de 20-jarige begon wel in mineur door een knieblessure in de voorbereiding, waardoor hij de eerste 9 competitiewedstrijden miste. Zijn coach Jim Goodwin, eind januari dit jaar ontslagen bij Aberdeen, liep hoog op met Connor Barron, en hij gaf hem veel kansen om zijn hoge niveau, “brilliant” volgens Goodwin zelf, van eind vorig seizoen terug te halen. “Hij is nog maar 20 jaar, maar vorig seizoen gingen de verwachtingen door het dak. Dat mag niet gebeuren, want jonge spelers hebben recht op ups and downs.”

DE KRACHTTOER VAN DE CONDE
Connor Barron zoekt momenteel naar zijn beste niveau en ritme, maar zijn groot talent en potentieel staan nog steeds buiten kijf. Daarom volgt Dimitri de Condé het dossier van de Schotse belofte-international nog altijd nauwgezet op, want binnen één jaar - op 31 mei - loopt zijn contract af bij Aberdeen. Er ligt al maandenlang een mooi aanbod op tafel van The Dons, maar Barron is niet bereid om zijn contract te verlengen en van die situatie wil de Condé dus profiteren. Maar ook nog een belangrijke andere reden speelt in het voordeel van de Genkse Head of Football.

In het seizoen 2025-26 wil Aberdeen FC namelijk zijn intrek nemen in een nieuw stadion dat naar verluidt zo’n 90 miljoen euro moet kosten. De club ging er oorspronkelijk vanuit dat het stadsbestuur de kosten van Kingsford zou dragen, maar uiteindelijk zal ook de club flink wat moeten betalen voor hun nieuwe thuishaven - dat een capaciteit van 20.000 supporters zou herbergen. En daarom zal Dave Cormack, de voorzitter van Aberdeen, jaarlijks meerdere uitgaande transfers moeten realiseren. Hij zou al enkele voorstellen ontvangen hebben voor Connor Barron.



Dave Cormack is bereid om de jonge en talentvolle middenvelder te verkopen maar, door Connor Barrons aflopend contract en de financiële situatie van de club, bevindt de voorzitter van Aberdeen FC zich niet in de beste onderhandelingspositie. En Dimitri de Condé dus des te meer. Eén jaar geleden klonk het nog dat Barron enkel en alleen verkocht zou worden door een ‘major offer’, maar ondertussen heeft Genk dus duidelijk het overwicht afgedwongen in de onderhandelingen. De Head of Football lijkt dus weer op weg te zijn naar een fraaie transferdeal.

‘KLEIN’ MAAR SLIM
Dimitri de Condé deed er dus goed aan om het dossier van Connor Barron in het voorbije jaar in de gaten te blijven houden, maar KRC Genk moet ook rekening houden met de interesse van Bologna, Sassuolo en Celtic Glasgow. De 20-jarige is sterk aan de bal, en hoewel hij ‘slechts’ 1 meter 75 meet, ook stevig in de duels. Door zijn kleine gestalte denkt hij ook sneller dan gemiddeld, om op die manier uit de duels te voetballen tegen grotere en sterkere tegenstanders. De rechtspoot is een intelligente centrale middenvelder die goed het overzicht behoudt en de diepte zoekt met zijn passes.

LEES OOK: 'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

De Condé is de beste TD in België

Meest recent

Net op tijd: Garcia krijgt enorme opsteker Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het binnenkort op tegen Kazachstan en Liechtenstein namens de ...

2
2
Marc Coucke zorgt voor schokgolf: "Besluit staat vast"

Er rommelt wat in het leven van Marc Coucke. De ondernemer die zelden stilstaat, lijkt op een ...

2
2
Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

AC Milan won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van AS Roma. Alexis Saelemaekers speelde ...

10
10
In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

12
12
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

22
22
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

19
19
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

62
62
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

195
195
Nainggolan haalt uit: "Hij wilde mij buiten bij Antwerp"

Radja Nainggola is geen onbesproken blad. Hij was te gast in 'Het Huis' van Eric Goens en sprak er ...

112
112
Mokerslag voor Antwerp: Foulon riskeert zware straf

Voorlopig lijkt Stef Wils zijn vel nog steeds te redden, maar nu Antwerp is weggezakt tot de ...

108
108
Kane vreest ergste na Kompany-schok: dit zag hij niet komen

Kompany gooide zaterdag een schokzet: zeven wissels én Kane op de bank. Geen afrekening, wel ...

191
191
Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

192
192
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

443
443
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

501
501
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

121
121
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

68
68
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

221
221
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

290
290
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

450
450
Peter Vandenbempt verrast met emotionele bekentenis

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

89
89
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

683
683
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

274
274
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

66
66
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

768
768
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

242
242

Meer sportnieuws