Giroud kent club voor volgend seizoen, Spanje zwaait icoon uit

door
Giroud kent club voor volgend seizoen, Spanje zwaait icoon uit

Het einde van het seizoen 2022/23 komt stilaan in zicht en dat betekent dat de komende maanden ook weer enkele grote namen zullen afzwaaien. In Spanje nemen ze bijvoorbeeld afscheid van één van hun iconen. Olivier Giroud denkt dan weer nog lang niet aan stoppen en weet ook nu al waar hij volgend seizoen zal spelen.


De Franse spits zal in september al zijn 37ste verjaardag vieren, maar dat zal nog steeds als topvoetballer zijn. Woensdagavond eiste hij nog een hoofdrol op bij AC Milan in de kwartfinale van de Champions League tegen Napoli door eerst een strafschop te missen en even later toch te scoren. Die goal bleek bepalend om de Rossoneri naar de halve finale te loodsen. Een dag later wordt de Fransman beloond met een contractverlenging, zo maakte Milan bekend.

AFSCHEID ICOON

In Spanje nemen ze dan weer afscheid van een icoon. Real Betis maakte immers bekend dat op het einde van het seizoen Joaquin zijn schoenen aan de wilgen hangt. De flankaanvaller en aanvoerder is er al 41 en vindt het nu eindelijk welletjes geweest. Hij speelde meer dan 600 wedstrijden in La Liga, geen enkele veldspeler speelde er ooit meer. Hij kwam ook bijna 500 keer uit voor Betis, dat hij in totaal maar liefst veertien jaar vertegenwoordigde. Hij begon er zijn carrière tussen 2000 en 2006 en keerde in 2015 terug.

Tussendoor verdedigde Joaquin ook nog de kleuren van Valencia, Malaga en Fiorentina. Hij was ook jarenlang een vaste waarde in de Spaanse nationale ploeg, voor wie hij tussen 2002 en 2007 51 caps verzamelde. Hij was er ook bij op de WK's van 2002 en 2006 en het EK van 2004, maar viel uit de boot net voor La Roja de meest succesvolle periode uit zijn geschiedenis kende.


LEES OOK: Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Zal Giroud volgend seizoen nog belangrijk zijn voor Milan?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

12
12
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

22
22
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

8
8
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

12
12
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

11
11
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

84
84
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

43
43
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

59
59
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

109
109
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

88
88
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

346
346
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

16
16
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

143
143
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

78
78
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

103
103
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

40
40
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

203
203
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

240
240
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

43
43
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

133
133
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

83
83
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

329
329
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

83
83
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

117
117

Meer sportnieuws