Joos: "Dan speelt Anderlecht weer mee voor de titel"

door
Joos:

RSC Anderlecht doet al vele jaren niet meer mee voor de landstitel. De club zakte financieel ver weg door wanbeleid, maar de weg naar boven werd onder Vincent Kompany ingezet. Brian Riemer zet die positieve evolutie voort, maar er is nog veel meer nodig om echt weer een titelkandidaat te worden. Filip Joos denkt dat Anderlecht op termijn weer gaat meespelen voor de titel.


"Ik zie Anderlecht over vijf jaar wel weer meedoen om de titel, al heeft Club Brugge de fakkel als dé club van België overgenomen. Anderlecht heeft altijd een goede jeugdopleiding gehad, maar niet elke jeugdspeler heeft het niveau. En soms gaan ze te vroeg weg, zoals Jeremy Doku die naar Rennes vertrok. Niet goed voor hem, niet goed voor Rennes en niet goed voor Anderlecht”, aldus Joos bij NOS.

COUCKE EN VANDENHAUTE

De verkoop van jeugdspelers is zeer noodzakelijk voor de financiën van de club. Niet elke speler is inderdaad een Jérémy Doku, Sambi Lokonga of Julien Duranville, maar jongens als Killian Sardella, Francis Amuzu en anderen kunnen wel voor stabiliteit in de kern zorgen en goede selectiespelers worden voor de A-kern in de Jupiler Pro League. Toch zijn er nog problemen bij Anderlecht.

Zo blijft de situatie van Wouter Vandenhaute toch bijzonder vreemd als niet-uitvoerend voorzitter. “Vandenhaute heeft als uitvoerend voorzitter inmiddels een stap teruggedaan. Je zit nu dus met een flamboyante eigenaar die niet zijn flamboyante zelf kan zijn en een uitvoerend voorzitter die niet kan uitvoeren, waar het in diens hele wezen toch om draait. In dat vacuüm zit de club."

LEES OOK: Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Speelt RSCA binnen de 5 jaar kampioen?

Meest recent

‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

28
28
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

117
117
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

25
25
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

91
91
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

53
53
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

49
49
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

157
157
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

86
86
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

343
343
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

145
145
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

71
71
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

352
352
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

14
14
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

153
153
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

610
610
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

65
65
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

84
84
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

287
287
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

260
260
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

185
185
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

160
160
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

228
228
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

326
326
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

310
310

Meer sportnieuws