Vertonghen baalt: "Misschien was deze tik wel nodig"

door
Vertonghen baalt:

Jan Vertonghen kon ook niet vermijden dat RSC Anderlecht met de billen bloot ging op het veld van KRC Genk. De Brusselaars hun seizoen is zo goed als voorbij in België. De ervaren Rode Duivel sprak na de match bij Het Nieuwsblad over de smadelijke 5-2-nederlaag.


Anderlecht heeft te weinig kwaliteit, dat is de conclusie die we al maanden geleden trokken. Paars-Wit zal in de zomer zijn middenveld moeten verfrissen. Spelers als Lior Refaelov, Amadou Diawara, Majeed Ashimeru en anderen komen telkens schromelijk tekort in topmatchen. Refaelov wordt 37 jaar en de jaren beginnen te tellen, Ashimeru en Diawara kunnen de ploeg in moeilijke momenten nooit bij de hand nemen. Anderlecht boekte een 5 op 42 tegen de top zeven. Gewogen en veel te licht bevonden.

DRAMATISCH PARCOURS

"Pfff. Dat is inderdaad veel te weinig. We lopen een heel seizoen achter de feiten aan. Net nu we in een goede periode zitten, lopen we tegen deze opdoffer aan. Misschien was deze tik nodig na de euforie van donderdag tegen AZ en de 2-0-zege in de Conference League. Ik besef al lang dat we alleen via de Europe Play-offs ons seizoen kunnen redden, we zondag tegen KV Mechelen moeten winnen en hopen dat Charleroi en Cercle Brugge punten laten liggen. Ook de Conference League kan ons seizoen nog wat glans geven. We zijn tot in de kwartfinale geraakt van een Europese competitie en dat is voor Anderlecht al lang geleden", zei Vertonghen.

Anderlecht moet hopen dat Sporting Charleroi en Cercle Brugge op de laatste speeldag punten laten liggen. Maar heeft dit RSCA iets te zoeken in play-offs met teams als Standard, mogelijk Club Brugge en Westerlo? Tegen hen boekten ze in de reguliere competitie 2 op 18. Jesper Fredberg heeft héél veel werk om de fouten uit het verleden goed te maken.

LEES OOK: Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

Moet er een schoonmaak komen bij RSCA?

Meest recent

Deschacht: "Hij had vroeger moeten vertrekken bij Anderlecht"

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

18
18
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

6
6
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

61
61
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

62
62
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

163
163
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

248
248
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

96
96
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

53
53
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

159
159
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

146
146
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

77
77
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

268
268
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

141
141
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

207
207
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

153
153
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

84
84
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

222
222
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

98
98
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

159
159
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

305
305
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

348
348
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

29
29
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

709
709
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

489
489
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

266
266

Meer sportnieuws