'Hoofdoorzaak voor degradatie KV Oostende gekend'

door
'Hoofdoorzaak voor degradatie KV Oostende gekend'

In navolging van RFC Seraing, is ook de tweede degradant uit de Jupiler Pro League gekend. KV Oostende verloor zaterdagavond immers met duidelijke 0-4-cijfers van OH Leuven en liet zijn allerlaatste kans op het behoud dus liggen. Al was de degradatie van de Kustploeg niet bepaald een verrassing.


In het seizoen 2020-2021 was KVO nog de grote revelatie in de JPL en werd beslag gelegd op een fraaie vijfde plaats. Maar sindsdien ging het steil bergaf met de sympathieke Kustploeg. In de vorige jaargang was KVO niet meer dan een grijze middenmoter. En in het huidige seizoen werd maandenlang tegen degradatie gestreden, tot zaterdagavond dus het doek viel over de Oostendenaren.

Televisiemaker en diehard KVO-supporter Martin Heylen, die zelfs nog een reeks maakte over zijn favoriete club, weet waar de oorzaak voor de degradatie ligt: een gebrek aan offensieve slagkracht. "Iedereen die de club volgt, zei het al van bij het begin dat we zonder aanvallers speelden, dat er versterking moest komen. Je ziet wat er van komt", klinkt het bij Sporza. "Ik denk niet dat je deze jongens iets kunt verwijten. Ze hebben elke week gevochten, maar er was geen koele afwerker."

AMERIKAANSE EIGENAARS
Al rommelde het ook op extra-sportief vlak. De Amerikaanse eigenaars van PMG investeerden veel te weinig in de club en daar werden de sportieve gevolgen van gedragen. Al vindt Heylen dat hun verdiensten ook niet vergeten mogen worden. "PMG nam de club enkele jaren geleden over: als dat toen niet gebeurd was, dan zou er al 3 jaar geen ploeg meer zijn", stelt Heylen. "Je kon alleen maar hopen dat de beloften die ze gemaakt hadden, ook zouden worden nagekomen. Je kon het zo gek niet verzinnen en ik vind het nog altijd een geweldig idee, maar de beste spelers zijn verkocht en dat is niet gecompenseerd geweest."

LEES OOK: Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Gaat u KVO missen in de JPL?

Meest recent

Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

80
80
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

73
73
‘Bounida hakt interlandknoop door: KBVB in rep en roer’

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

66
66
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

31
31
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

192
192
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

205
205
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

60
60
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

502
502
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

210
210
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

28
28
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

127
127
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

143
143
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

229
229
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

52
52
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

352
352
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

111
111
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

283
283
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

293
293
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

134
134
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

225
225
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

212
212
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

142
142
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

130
130
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

181
181

Meer sportnieuws