Club Brugge blijft grandioze missers opstapelen

door
Club Brugge blijft grandioze missers opstapelen

Ondanks een laatste slotoffensief van Rik De Mil en zijn troepen, ziet het ernaar uit dat Club Brugge geen kans meer maakt op kwalificatie voor play-off 1. AA Gent, dat momenteel in topvorm verkeert, lijkt stevig vast te houden aan de vierde plaats en zal deze niet zomaar uit handen geven. Pech dus voor Club Brugge, en het lijkt erop dat de West-Vlamingen zich voor het eerst sinds de invoering van Play-Off 1 niet zullen kwalificeren voor de beslissende nacompetitie. Maar de grootste fouten werden echter niet in de laatste weken gemaakt, maar wel in het hele seizoen. Club Brugge is dit seizoen namelijk de ploeg die de meeste grote kansen mist in de Jupiler Pro League.


OOK DE SPELERS TREFFEN SCHULD
Het vroegtijdige vertrek van Carl Hoefkens en de verkeerde keuze voor Scott Parker als diens opvolger zijn twee van de belangrijkste fouten die Club Brugge dit seizoen heeft gemaakt, en dat zijn twee verkeerde beslissingen die Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe mogen aangewreven worden. Maar naast de genoemde fouten van het management, moeten ook de spelers van Club Brugge hun eigen verantwoordelijkheid nemen en hun prestaties onder de loep nemen. De historische campagne in de Champions League verbleekt namelijk bij de wisselvallige - en vaak ook teleurstellende - prestaties van de ploeg in de Belgische competitie.



Als gevolg van het grote aantal punten dat verloren is gegaan onder leiding van Scott Parker - maar liefst 18 punten in 10 competitiewedstrijden - lijkt het vrijwel zeker dat Club Brugge zich voor het eerst niet zal kwalificeren voor play-off 1. De onnodige tactische varianten, positionele wijzigingen en gebrek aan vertrouwen, kostte de huidige Belgische landskampioen dus duidelijk veel dure punten in de strijd voor de nacompetitie. Maar naast het verlies van punten onder Scott Parker, is ook het missen van vele en belangrijke doelkansen een erg belangrijke oorzaak van de bijzonder lage puntenoogst van Club Brugge dit seizoen.

(VEEL) MINDER GOALS
Het is duidelijk dat Club Brugge dit seizoen heel veel moeite heeft om doelpunten te maken, zoals blijkt uit het lage gemiddelde aantal doelpunten per wedstrijd: met 1,68 doelpunten per wedstrijd staat Blauw-Zwart slechts op de zesde plaats in dat klassement. Ter vergelijking: vorig seizoen was het gemiddelde nog exact 2 doelpunten per wedstrijd. Dit betekent dus een afname van 16% ten opzichte van vorig seizoen. Opvallend genoeg bleef het aantal verwachte doelpunten per wedstrijd nagenoeg hetzelfde, wat erop wijst dat de afwerking voor het doel dit seizoen zwaar te wensen overlaat.

Dit seizoen heeft Club Brugge duidelijk problemen in de zone van de waarheid. De ploeg heeft veel kansen nodig om te scoren, en het aantal verwachte doelpunten ligt hoger dan het aantal daadwerkelijk gemaakte doelpunten. Om deze problemen aan te pakken legt Rik De Mil tijdens de training de nadruk op afwerking en scherpte voor het doel, maar het is natuurlijk tijdens de wedstrijden dat de spelers het moeten laten zien. Maar de grote vraag is echter wie de goals zal scoren.



Ferran Jutglà en Roman Yaremchuk worden inderdaad niet beschouwd als echte doelpuntenmachines, en ze behoren in de huidige jaargang zelfs tot de minst efficiënte spitsen van de Jupiler Pro League. Maar naast de twee centrumspitsen hebben ook andere spelers dit seizoen nog niet veel kunnen bijdragen aan de doelpuntenproductie van Club Brugge. Hoewel Club Brugge op de tweede plaats staat in de rangschikking van verwachte doelpunten, staat de club op de zesde plaats als het gaat om daadwerkelijk gescoorde doelpunten.

CLUB BRUGGE MIST DE MEESTE GROTE KANSEN
Met 45 gemiste grote kansen is Club Brugge dit seizoen de meest inefficiënte ploeg in de Jupiler Pro League, gevolgd door RSC Anderlecht (43), Zulte Waregem (42), KRC Genk (39) en Oud-Heverlee Leuven (38). Noa Lang, Roman Yaremchuk en Ferran Jutglà hebben elk het meest bijgedragen aan het missen van grote kansen bij Club Brugge, waarbij ze alle drie 7 grote kansen niet hebben benut. Het is met name zorgwekkend voor Yaremchuk, omdat hij veruit de minste minuten (946) heeft gespeeld in vergelijking met Lang (1.737) en Jutglà (1.826).



Vanavond heeft Club Brugge alvast een uitgelezen kans om hun aantal doelpunten en efficiëntie flink op te drijven, omdat ze tegenover RFC Seraing staan, de ploeg met de derde zwakste verdediging in de Belgische competitie, het is de Luikenaars bovendien al 21 competitiewedstrijden op een rij niet gelukt om een clean sheet te behalen. Roman Yaremchuk zal alvast niet voor de doelpunten kunnen zorgen, want de Oekraïner werd niet opgenomen in de wedstrijdselectie. Alle ogen zullen vooral gericht staan op Ferran Jutglà, de huidige clubtopschutter met 9 stuks. Dat zijn er net evenveel als Marius Mouandilmadji, de clubtopschutter van … Seraing.

LEES OOK: De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

Haalt Club Brugge play-off 1?

Meest recent

Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

5
5
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

45
45
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

11
11
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

83
83
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

109
109
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

119
119
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

166
166
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

123
123
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

26
26
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

236
236
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

55
55
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

211
211
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

156
156
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

107
107
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

300
300
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

282
282
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

211
211
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

67
67
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

93
93
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

163
163
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

220
220
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

124
124
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

222
222
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

44
44
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

128
128

Meer sportnieuws