Verbeke slaat mea culpa: "Had ik nooit mogen doen bij RSCA"

door
Verbeke slaat mea culpa:

Peter Verbeke werd enkele maanden geleden bedankt voor bewezen diensten bij RSC Anderlecht. Dat was een logisch gevolg nadat hij er samen met toen nog uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute een zomer had opzitten waar de ene na de andere verkeerde beslissing werd gemaakt. Verbeke heeft schuldbesef.


Anderlecht kende een dramatische zomermercato waar de dure aankopen zoals Nilson Angulo, Abdulrazak Ishaq en anderen door de mand vielen. Financieel en sportief deed dat pijn. Daarnaast waren Verbeke en Vandenhaute mee verantwoordelijk voor het vertrek van Vincent Kompany. Er werd vaak gesproken over de onervarenheid van Kompany als coach, maar Verbeke was een onervaren CEO en Vandenhaute had nog nooit officieel een functie gehad bij een voetbalclub. Beiden hadden duidelijk de impact onderschat van het werken bij een publieke club als RSCA, waar zij graag liever wat in de schaduw wensten te werken. Wat uiteraard onmogelijk is bij een club als Anderlecht, zeker na het vertrek van Kompany die voordien de spreekbuis was.

In Eleven Insiders bevestigde Verbeke dat het geen goede zet was om CEO te worden. "Achteraf bekeken, had ik nooit mogen aanvaarden om CEO te worden. Ik had sportief directeur moeten blijven. Maar het was een vraag van de club. Ik had net een business plan uitgewerkt voor de volgende vijf jaar. Maar op die manier werd ik voor een groot stuk weggetrokken van het sportieve, en kwamen een hoop dingen op mij af waarvoor ik niet de know-how had", liet hij weten aan Eleven Insiders.

Verbeke is nu aan de slag bij Double Pass, maar sluit niet uit dat hij in de toekomst nog terugkeert in een functie bij een andere club.

  

JOUW MENING TELT:
Zal Verbeke ooit nog aan de slag gaan bij een Belgische topclub?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

91
91
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

28
28
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

41
41
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

90
90
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

155
155
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

637
637
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

89
89
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

381
381
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1170
1170
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

676
676
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

479
479
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1690
1690
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

732
732
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

639
639
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

516
516
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

99
99
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

570
570
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

422
422
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws