KBVB komt met eerste reactie op Bossaert-soap

door
KBVB komt met eerste reactie op Bossaert-soap

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun kwalificatiecampagne voor het Europees kampioenschap 2024. Maar in aanloop naar de wedstrijd op het veld in Zweden, rommelt het intern langs alle kanten bij de voetbalbond. Zo werd CEO Peter Bossaert donderdagochtend op straat gezet.


Bossaert was sinds 2018 aan de slag als CEO bij de KBVB. Op bestuurlijk vlak leverde hij goed werk, enkel bij de voetbaltechnische dossiers was zijn gebrek aan vakkennis een hinderpaal. Maar onlangs raakte bekend dat hij zichzelf een nieuw en verbeterd contract had toegeëigend. Met daarin onder meer een bonus die volgens de criteria wel heel makkelijk te behalen was. Toen voorzitter Paul Van den Bulcke het dossier onder ogen kreeg, schoot die in actie. Na een speciale Raad van Bestuur werd uiteindelijk beslist om over te gaan tot het ontslag van Bossaert.

Tot dusver werd vanuit de bond niet gereageerd op de hele soap. Maar donderdagavond werd dan toch een schriftelijke reactie gepubliceerd. "Na het ontslag van Peter Bossaert willen we de rust laten terugkeren en de continuïteit binnen de administratie van de KBVB bewaken. Het Directiecomité, dat samen met de medewerkers van de federatie de voorbije jaren fantastisch werk heeft geleverd, geniet hierbij onze volledige steun. In tussentijd werken we in alle rust aan een structurele oplossing voor de langere termijn", klinkt het bij monde van Van den Bulcke.

NIEUWE TASKFORCE
Een speciale taskforce wordt nu opgestart om een geschikte opvolger te vinden. Tot die tijd zal een CEO ad interim worden aangesteld. "De Raad van Bestuur heeft een taskforce opgericht die het Directiecomité als geheel zal ondersteunen de komende weken om samen met hen de werking verder te zetten. De werknemers en de spelers staan hier uiteraard centraal. Die taskforce zal op korte termijn op zoek gaan naar een CEO ad interim en op langere termijn naar een opvolger voor Peter Bossaert."

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

De bond moet ook een nieuwe voorzitter aanduiden ...

Meest recent

Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

6
6
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

14
14
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

265
265
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

136
136
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

318
318
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

430
430
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

276
276
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

301
301
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

320
320
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

102
102
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

109
109
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

66
66
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

356
356
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

205
205
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

468
468
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

510
510
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

223
223
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

390
390
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

135
135
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

249
249
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

146
146
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

191
191
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

200
200

Meer sportnieuws