PSV-trainer Phillip Cocu was na afloop van het treffen met NEC te spreken over het optreden van zijn ploeg. De Eindhovenaren wonnen in het eigen Philips Stadion met 5-0 van de club van oefenmeester Alex Pastoor. Zakaria Bakkali maakte drie treffers en Georginio Wijnaldum nam de andere twee doelpunten voor zijn rekening.
"Ik ben heel erg tevreden over de hele wedstrijd. We zijn goed begonnen. We hadden wel verwacht dat de ruimtes heel erg klein zouden zijn en dat NEC op fouten van ons zou loeren en proberen te counteren. Die mogelijkheden hebben we bijna niet gegeven. Een vroege goal is wel wat we wilden, maar het tempo in de eerste helft van achteruit was te traag", vertelde de voormalig middenvelder op de persconferentie na afloop van de wedstrijd tegen NEC.
PSV ging de rust in met een 1-0 voorsprong. Cocu was nog meer te spreken over het tweede bedrijf. "Dat hebben we de tweede helft beter gedaan", doelt de oefenmeester op het verhogen van het tempo. "Daardoor hebben we na rust meer kansen afgedwongen dan in de eerste helft en zijn daar ook goed mee omgegaan. Tot het einde van de wedstrijd zijn we blijven spelen, we hebben het op een goede en professioneel manier uitgespeeld. Daar ben ik erg tevreden over."