Nieuw VAR-fiasco in beker: "Nu is de maat vol!"

door
Nieuw VAR-fiasco in beker:

De eerste finalist in de Croky Cup is bekend. Nadat KV Mechelen de heenmatch in de halve finale tegen Zulte Waregem al met 1-2 had gewonnen, trok de ploeg van coach Steven Defour ook op eigen veld aan het langste einde: 1-0. Maar wederom was een negatieve hoofdrol weggelegd voor de wedstrijdleiding.


De VAR op de Belgische velden raakte de voorbije dagen al in het oog van een storm terecht na de veelbesproken fouten in de duels Club Brugge - AA Gent en KAS Eupen - Cercle Brugge. Dinsdagavond zorgde de videoref alweer voor discussie. Essevee-back Alessandro Ciranni kreeg van hoofdscheidsrechter Bram Van Driessche een gele kaart na een venijnige tackle. Maar de videoref vond het blijkbaar een dusdanig zware overtreding dat Van Driessche naar het scherm werd geroepen en alsnog rood trok.

Opvallend, want eerder in de wedstrijd maakte Rob Schoofs een soortgelijke overtreding. Toen greep de VAR niet in en was een gele kaart blijkbaar wel voldoende. “Ik vond die tackle van Schoofs gevaarlijk", stelde analist Marc Degryse bij VTM 2. “De VAR moet geoordeeld hebben dat die overtreding niet gevaarlijk was omdat Derijck zich niet blesseerde. Bij de fout van Ciranni raakt Schoofs wel geblesseerd en wordt Van Driessche aangeraden rood te geven. Dat begrijp ik niet.”

MAAT IS VOL
Bij Essevee was men in ieder geval niet te spreken over de fase. Coach Mbaye Leye en zijn spelers toonden zich bijzonder scherp. Maar ook CEO Eddy Cordier kookte van woede. “Die VAR is een schande”, klonk het bij Het Nieuwsblad. "Dit kan toch niet meer? Ik ben altijd de eerste om die mensen in bescherming te nemen maar nu is de maat vol! Zo kunnen we niet meer werken. Mijn gsm staat al een uur roodgloeiend van collega’s en andere voetbalmensen die me vertellen hoe schandalig dit is.”

LEES OOK: Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

De scheidsrechtersbazen moeten ter verantwoording geroepen worden ...

Meest recent

Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

13
13
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

22
22
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

41
41
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

42
42
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

169
169
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

211
211
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

56
56
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

462
462
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

127
127
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

481
481
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

233
233
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

167
167
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

627
627
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

76
76
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

146
146
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

390
390
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

44
44
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

89
89
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

418
418
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

189
189
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

53
53
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

222
222
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

245
245
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

352
352
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

321
321

Meer sportnieuws