Nieuw VAR-fiasco in beker: "Nu is de maat vol!"

door
Nieuw VAR-fiasco in beker:

De eerste finalist in de Croky Cup is bekend. Nadat KV Mechelen de heenmatch in de halve finale tegen Zulte Waregem al met 1-2 had gewonnen, trok de ploeg van coach Steven Defour ook op eigen veld aan het langste einde: 1-0. Maar wederom was een negatieve hoofdrol weggelegd voor de wedstrijdleiding.


De VAR op de Belgische velden raakte de voorbije dagen al in het oog van een storm terecht na de veelbesproken fouten in de duels Club Brugge - AA Gent en KAS Eupen - Cercle Brugge. Dinsdagavond zorgde de videoref alweer voor discussie. Essevee-back Alessandro Ciranni kreeg van hoofdscheidsrechter Bram Van Driessche een gele kaart na een venijnige tackle. Maar de videoref vond het blijkbaar een dusdanig zware overtreding dat Van Driessche naar het scherm werd geroepen en alsnog rood trok.

Opvallend, want eerder in de wedstrijd maakte Rob Schoofs een soortgelijke overtreding. Toen greep de VAR niet in en was een gele kaart blijkbaar wel voldoende. “Ik vond die tackle van Schoofs gevaarlijk", stelde analist Marc Degryse bij VTM 2. “De VAR moet geoordeeld hebben dat die overtreding niet gevaarlijk was omdat Derijck zich niet blesseerde. Bij de fout van Ciranni raakt Schoofs wel geblesseerd en wordt Van Driessche aangeraden rood te geven. Dat begrijp ik niet.”

MAAT IS VOL
Bij Essevee was men in ieder geval niet te spreken over de fase. Coach Mbaye Leye en zijn spelers toonden zich bijzonder scherp. Maar ook CEO Eddy Cordier kookte van woede. “Die VAR is een schande”, klonk het bij Het Nieuwsblad. "Dit kan toch niet meer? Ik ben altijd de eerste om die mensen in bescherming te nemen maar nu is de maat vol! Zo kunnen we niet meer werken. Mijn gsm staat al een uur roodgloeiend van collega’s en andere voetbalmensen die me vertellen hoe schandalig dit is.”

LEES OOK: Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

De scheidsrechtersbazen moeten ter verantwoording geroepen worden ...

Meest recent

Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

116
116
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

125
125
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

42
42
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

39
39
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

513
513
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

129
129
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

328
328
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

277
277
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

51
51
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

168
168
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

64
64
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

140
140
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

145
145
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

245
245
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

206
206
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

351
351
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

183
183
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

167
167
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

253
253
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

351
351
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

175
175
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

120
120
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

449
449
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

244
244
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

566
566

Meer sportnieuws