Zulte Waregem woest op VAR: "Dit is een schandaal"

door
Zulte Waregem woest op VAR:

Zulte Waregem kan zich de komende weken helemaal focussen op de strijd om het behoud, want het is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de bekerfinale. Het slaagde er niet in om tegen KV Mechelen de nederlaag uit de heenmatch recht te zetten en verloor ook de terugwedstrijd. Het kantelpunt van de wedstrijd kwam er tien minuten voor rust met de rode kaart voor Ciranni.


Die zorgde voor heel wat discussie. De rechtsachter van Essevee haalde Schoofs langs achter neer en kreeg daarvoor eerst geel. De VAR kwam echter tussen en daarop werd Ciranni uitgesloten, wat een wel heel zwaar verdict leek. Op sociale media was er al heel wat onvrede over de tussenkomst, maar dat was klein bier vergeleken met de woede bij Jelle Vossen en Mbaye Leye.

"Neen, ik begrijp helemaal niks meer van de VAR", sneerde Vossen bij VTM ."De VAR wilde zich vandaag tonen na de heisa van Buchanan. Dit gaat helemaal nergens over. We hebben het hier wel over een halve finale in de beker van België, hé. Van Driessche stond tien minuten naar het scherm te kijken. Als het een clear error was geweest, had het slechts tien seconden geduurd. Schoofs heeft zijn enkel verdraaid. Ja, ik verdraai mijn enkel ook soms - zelfs zonder contact. Dit was nooit een fase waarbij de VAR moest ingrijpen om rood te geven. Onbegrijpelijk."

SCHANDAAL
Ook Mbaye Leye, die tijdens de bewuste fase ook geel kreeg voor protest, wond er geen doekjes om. "Het is een schandaal", klonk het bij de trainer. "Ik kan het niet anders zeggen. Hein (Vanhaezebrouck) heeft het moeilijkste al gezegd. Naar hem luistert iedereen, naar mij niet. Het is een schandaal, het failliet van de VAR, zoals Hein al zei. In Brugge gaan ze niet kijken en hier wel. Laforge is natuurlijk de vedette, dus moet de scheidsrechter hier wél naar het scherm."

LEES OOK: Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Is hun woede terecht?

Meest recent

Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

0
0
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

7
7
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

64
64
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

89
89
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

783
783
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

157
157
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

262
262
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

789
789
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

153
153
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

256
256
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

613
613
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

35
35
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

29
29
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

560
560
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

88
88
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

97
97
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

246
246
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

98
98
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

160
160
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

908
908
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

248
248
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

111
111
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

377
377
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

326
326

Meer sportnieuws