'Miljoenenboete voor Neuer na zeer pikant interview'

door
'Miljoenenboete voor Neuer na zeer pikant interview'

Het heeft de voorbije weken gestormd bij Bayern München, dat plots op ramkoers leek te liggen met Manuel Neuer. De doelman staat nog voor de rest van het seizoen aan de kant met een beenbreuk, opgelopen tijdens een skivakantie na het WK. Dat weerhield hem echter niet om een tweetal weken geleden een zeer pikant interview te geven.


Daarin haalde Neuer zwaar uit naar zijn werkgever. "Voor mij was het een klap, terwijl ik al op de grond lag. Ik had het gevoel dat mijn hart eruit was getrokken. Het was het wreedste wat ik in mijn carrière heb meegemaakt. En ik heb veel meegemaakt", verklaarde hij aan Süddeutsche Zeitung. De woorden van de aanvoerder kwamen er naar aanleiding van het ontslag van Toni Tapalovic.

De keeperstrainer was samen met Neuer in de zomer van 2011 bij Bayern aan de slag gegaan en groeide uit tot een zeer goede vriend van de keeper. Eind januari werd hij echter ontslagen omwille van meningsverschillen met hoofdcoach Julian Nagelsmann. Daarnaast kreeg Tapalovic ook het verwijt te weinig naar de andere doelmannen om te kijken. Als vervanger van Neuer wou Bayern in januari eigenlijk de verhuurde Alexander Nübel terughalen van AS Monaco, maar die weigerde omdat hij niet opnieuw met Tapalovic wou samenwerken.

MEGABOETE
De voorbije weken kreeg Neuer heel wat kritiek over zich heen van Bayern-coryfeeën, al sloot voorzitter Herbert Hainer een 'Ronaldo-scenario' wel meteen uit. Neuer zal dus niet buiten gewerkt worden, maar dat betekent niet dat zijn interview zonder gevolgen zal blijven. BILD meldt dat Bayern hem mogelijk een zeer stevige boete gaat opleggen. In de contracten van Neuer en zijn teammaats staat een clausule die bepaalt dat bij 'ernstige fouten' de club een boete van een maandloon kan opleggen. In het geval van Neuer zou dat maar liefst 1,6 miljoen euro bedragen.

LEES OOK: Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Zou zo'n boete terecht zijn?

Meest recent

Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

3
3
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

43
43
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

130
130
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

317
317
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

285
285
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

32
32
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

605
605
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

731
731
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

52
52
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

165
165
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

237
237
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

359
359
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

214
214
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

216
216
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

667
667
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

429
429
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

107
107
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

120
120
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

947
947
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

351
351
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

47
47
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

143
143

Meer sportnieuws