45-voudig Rode Duivel: "Nationaal team nog niet opgegeven"

door
45-voudig Rode Duivel:

Heel wat Rode Duivels zetten de afgelopen maanden een stap terug. Ze verkasten van een topclub naar een iets minder hoog aangeschreven team, of ze trokken naar een minder sterke competitie. Eén van die spelers is Christian Benteke.


De spits kende een moeilijke periode bij Crystal Palace en Wayne Rooney overtuigde hem om naar D.C. United in de Major League Soccer te gaan. De Belgische aanvaller verdween daardoor toch wat uit beeld bij de Rode Duivels, ook al kwam hij onder Roberto Martinez sowieso weinig aan de bak. De ondertussen 32-jarige Benteke schoot niet geweldig uit de startblokken met 1 goal en 0 assists in 7 wedstrijden voor de Amerikaanse club. Het komende seizoen, dat binnen enkele weken begint in de MLS, moet een stuk beter worden. Wie weet denkt bondscoach Domenico Tedesco dan nog wel eens aan hem, want in de spits is er niet al te veel luxe.

BIJNA JAAR GELEDEN

"Het is niet omdat ik in de MLS zit dat ik de Rode Duivels opgaf. Ik laat de deur open. Als het me lukt om regelmatig te scoren, waarom zou ik dan niet weer opgeroepen worden voor de Duivels? Simpel gezegd, ik weet dat als ik hier goed presteer, er ook over mij in België zal gesproken worden”, aldus Benteke in La Capitale.

In het verleden werden nog jongens zoals Laurent Ciman (MLS), Toby Alderweireld (Qatar) en Axel Witsel (China) opgeroepen. Benteke speelde tot op heden 45 interlands voor België en daarin wist de ex-spits van onder meer Standard, KRC Genk en Liverpool 18 keer te scoren en 7 interlands uit te delen. Zijn laatste selectie dateert al van maart 2022, net geen jaar geleden.

LEES OOK: Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Moet Tedesco hem de volgende interlandperiode oproepen?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

35
35
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

71
71
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

92
92
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

200
200
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

311
311
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

165
165
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

485
485
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

169
169
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

27
27
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

453
453
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

285
285
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1213
1213
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

406
406
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

381
381
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

362
362
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

284
284
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

488
488
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

347
347
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

391
391
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3071
3071
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

763
763
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

468
468
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws