Publiekslieveling plots onder zware druk bij Club Brugge

door
Publiekslieveling plots onder zware druk bij Club Brugge

Club Brugge slaagde er afgelopen weekend wederom niet in om een topwedstrijd al winnend af te sluiten en moest vrede nemen met een puntje op het veld van Antwerp FC. Maar er was wel één groot lichtpunt voor Blauw-Zwart. Zo slaagde de landskampioen er voor het eerst sinds lang nog eens in om de nul te houden.


Aanvallend gezien kwam Club niet voldoende uit de verf op de Bosuil, maar de verdediging hield zich dit keer wel goed staande. Nochtans had coach Scott Parker andermaal met zijn defensieve pionnen geschoven. In het centrum koos hij bijvoorbeeld voor het duo Jack Hendry-Brandon Mechele. Die twee deden het meer dan behoorlijk en krijgen aanstaande vrijdag allicht een nieuwe kans in de thuismatch tegen Union SG.

Toch zal Parker dan opnieuw moeten sleutelen aan zijn verdediging. Denis Odoi mocht tegen Antwerp opdraven als rechtsback en deed het op deze positie zeker niet onaardig. Maar hij liep wel tegen een gele kaart aan en is bijgevolg geschorst voor de topper van aanstaande vrijdag. Normaal gezien krijgt Clinton Mata daardoor een herkansing in de basiself. Maar de druk op de schouders van de Brugse publiekslieveling is groot.

BLESSURE EN VORMVERLIES
De Angolees sukkelde in de eerste seizoenshelft met een blessure aan de enkel en slaagt er sindsdien niet meer in om op constante basis zijn gewenste niveau te halen. Bovendien lijkt hij niet bepaald in de bovenste schuif te liggen bij Parker, die de Angolees al meermaals passeerde in de basiself. Zijn blunder tegen Zulte Waregem deed zijn zaak ook al geen goed. En dus zal Mata tegen de Unionisten zich opnieuw moeten bewijzen aan zijn trainer. Lukt dat niet, dreigt hij enkele dagen later opnieuw te moeten plaatsnemen op de bank tijdens de Champions League-clash met SL Benfica.

LEES OOK: 'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Mata verdient meer krediet ...

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

130
130
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

152
152
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

215
215
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

95
95
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

212
212
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

41
41
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

246
246
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

200
200
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

440
440
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

92
92
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

629
629
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1105
1105
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

405
405
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

319
319
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

334
334
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

501
501
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

439
439
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1009
1009
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

235
235
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws