Publiekslieveling plots onder zware druk bij Club Brugge

1162
Publiekslieveling plots onder zware druk bij Club Brugge

Club Brugge slaagde er afgelopen weekend wederom niet in om een topwedstrijd al winnend af te sluiten en moest vrede nemen met een puntje op het veld van Antwerp FC. Maar er was wel één groot lichtpunt voor Blauw-Zwart. Zo slaagde de landskampioen er voor het eerst sinds lang nog eens in om de nul te houden.


Aanvallend gezien kwam Club niet voldoende uit de verf op de Bosuil, maar de verdediging hield zich dit keer wel goed staande. Nochtans had coach Scott Parker andermaal met zijn defensieve pionnen geschoven. In het centrum koos hij bijvoorbeeld voor het duo Jack Hendry-Brandon Mechele. Die twee deden het meer dan behoorlijk en krijgen aanstaande vrijdag allicht een nieuwe kans in de thuismatch tegen Union SG.

Toch zal Parker dan opnieuw moeten sleutelen aan zijn verdediging. Denis Odoi mocht tegen Antwerp opdraven als rechtsback en deed het op deze positie zeker niet onaardig. Maar hij liep wel tegen een gele kaart aan en is bijgevolg geschorst voor de topper van aanstaande vrijdag. Normaal gezien krijgt Clinton Mata daardoor een herkansing in de basiself. Maar de druk op de schouders van de Brugse publiekslieveling is groot.

BLESSURE EN VORMVERLIES
De Angolees sukkelde in de eerste seizoenshelft met een blessure aan de enkel en slaagt er sindsdien niet meer in om op constante basis zijn gewenste niveau te halen. Bovendien lijkt hij niet bepaald in de bovenste schuif te liggen bij Parker, die de Angolees al meermaals passeerde in de basiself. Zijn blunder tegen Zulte Waregem deed zijn zaak ook al geen goed. En dus zal Mata tegen de Unionisten zich opnieuw moeten bewijzen aan zijn trainer. Lukt dat niet, dreigt hij enkele dagen later opnieuw te moeten plaatsnemen op de bank tijdens de Champions League-clash met SL Benfica.

LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

Mata verdient meer krediet ...

Meest recent

Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

0
0
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

42
42
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

56
56
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

159
159
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

189
189
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

29
29
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

208
208
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

49
49
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

28
28
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

120
120
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

118
118
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

68
68
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

51
51
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

55
55
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

344
344
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

62
62
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

53
53
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

146
146
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

152
152
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

182
182
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

81
81
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

399
399

Meer sportnieuws