"Die transfer toont dat Anderlecht alleen maar verder wegzakt"

door

Bij Anderlecht proberen ze toch vooral optimistisch te blijven na de wintermercato, maar eigenlijk kunnen ze in het Lotto Park niet tevreden zijn met hun transferbalans. Het doel was om zich te versterken met een nieuwe spits en linksachter, maar die laatste kwam niet en met Islam Slimani kwam pas de achtste keuze in de spits. Daarnaast slaagde het er ook niet in om zware contracten als die van Hendrik Van Crombrugge of Adrien Trebel te slijten.


Wel moest Anderlecht afscheid nemen van enkele van zijn grootste talenten. Julien Duranville en Enock Agyei hadden geen zin om bij te tekenen en werden dan maar verkocht nu RSCA nog een transfersom kon vangen. Voor Duranville wisten ze van Dortmund met 8,5 miljoen euro plus bonussen nog de hoofdprijs te vangen voor een 16-jarige, terwijl Agyei (18) voor een bescheiden bedrag naar Burnley trok. Dat verhuurde de winger meteen aan KV Mechelen.

Voor de Franse onderzoeksjournalist Romain Molina is de transfer symptomatisch voor de blijvende malaise in het Lotto Park. "Anderlecht heeft zich laten vangen door enkele makelaars, maar ze hebben zelf ook niet goed gewerkt", is hij streng. "Er is een talent dat naar Burnley trekt en meteen aan Mechelen uitgeleend wordt. Dat toont hoe ver Anderlecht weggezakt is op het Belgische toneel. Maar het toont ook de almacht van de Engelse clubs, die bijna om het even wie kunnen kopen."

MAKELAARS
Anderlecht liet zich in het verleden vaak vangen aan makelaars. Onder het vorige bestuur had Mogi Bayat vrij spel om zijn spelers in het Lotto Park te stallen, ook al brachten die lang niet altijd een meerwaarde. Op Deadline Day was er dan weer nog de soap rond Tolu Arokodare. De Nigeriaan had al zijn medische testen afgelegd bij Paars-Wit, maar verkaste na tussenkomst van Didier Frenay - wiens mandaat Anderlecht had proberen te omzeilen - uiteindelijk nog naar Genk.


JOUW MENING TELT:
Ben je het eens met hem?

Meest recent

‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

27
27
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

26
26
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

22
22
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

158
158
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

63
63
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

102
102
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

128
128
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

99
99
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

48
48
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

149
149
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

397
397
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

411
411
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

202
202
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

491
491
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1274
1274
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

90
90
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

120
120
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

159
159
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

96
96
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

594
594
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

37
37
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

190
190
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

289
289
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

397
397

Meer sportnieuws