Adnan Januzaj rondt verrassende transfer af

369 stemmen
Adnan Januzaj rondt verrassende transfer af

In het slot van de winterse transferperiode veranderde nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels nog van club. Thorgan Hazard koos bijvoorbeeld voor een Nederlands avontuur bij PSV Eindhoven, Albert Sambi Lokonga werd door Arsenal verhuurd aan Crystal Palace. En ook Adnan Januzaj heeft nu een nieuwe uitdaging gevonden.


Het voormalige jeugdproduct van RSC Anderlecht leek destijds op weg naar een grootse carrière na zijn stormachtige doorbraak bij Manchester United. Maar Januzaj kon de hoge verwachtingen nooit helemaal inlossen. Te vaak wisselde hij goede prestaties met mindere periodes af. In de voorbije seizoenen liet hij wel opnieuw mooie dingen zien bij Real Sociedad. Daar werd zijn aflopende contract eind vorig seizoen echter niet verlengd.

En de zoektocht naar een nieuwe club liep als transfervrije speler niet op wieltjes. Uiteindelijk tekende Januzaj eind augustus bij Sevilla FC. Dat bleek evenwel geen goede keuze. De Andalusiërs zijn bezig aan een tegenvallend seizoen en de meervoudige Rode Duivel kreeg er zelden speelminuten. Zo geraakte hij in de eerste maanden bij Sevilla aan amper zes wedstrijden, waarvan slechts eentje als titularis. Tijdens de winterse transferperiode werd dan ook elders voor een oplossing gezocht.

GEEN AANKOOPOPTIE
En die heeft de 27-jarige aanvaller inmiddels gevonden. Januzaj gaat tijdens de komende maanden immers aan de slag in Turkije. Zo wordt hij verhuurd aan Basaksehir. De officiële bevestiging volgt normaal gezien in de loop van de avond. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri, die over goede bronnen beschikt binnen het dossier, is alles in kannen en kruiken. Hij deelde zelfs een foto van tijdens de ondertekening van de contracten. Het gaat om een uitleenbeurt zonder aankoopoptie.

Januzaj heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

0
0
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

1
1
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

25
25
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

69
69
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

106
106
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

88
88
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

23
23
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

79
79
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

92
92
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

85
85
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

192
192
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

35
35
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

140
140
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

305
305
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

364
364
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

342
342
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

64
64
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

63
63
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

53
53

Meer sportnieuws