UEFA verrast met wijzigingen aan EK en Nations League

door
UEFA verrast met wijzigingen aan EK en Nations League

Woensdag werd geloot voor de Final Four van de Nations League en in de marge daarvan kwam ook het Uitvoerend Comité van de UEFA bijeen in het hoofdkwartier van de Europese voetbalbond in het Zwitserse Nyon. Daarbij werden enkele knopen doorgehakt over de toekomst van het internationale voetbal. De formats van het EK, de Nations League én de kwalificaties voor EK en WK gaan allemaal op de schop.


De meest opvallende nieuwigheid is dat de nogmaals Nations League uitgebreid zal worden. Eerder werd de groepsfase al uitgebreid van drie naar vier teams, maar nu komt er ook nog een extra speelronde bij. Daar waar na de groepsfase tot dusver meteen de Final Four georganiseerd werd, zal er nu nog een kwartfinale gespeeld worden. Die moet het gat vullen tussen de groepsfase en Final Four, want tussen november en juni werd er niet gevoetbald in de Nations League. De kwartfinales zullen daarom afgewerkt worden in maart met heen- en terugwedstrijden.

De kwalificaties voor het EK en WK worden dan weer teruggeschroefd. De poules zullen teruggebracht worden tot vier of vijf teams, waarbij groepswinnaars rechtstreeks geplaatst zullen zijn. Ook een aantal nummers twee mogen rechtstreeks naar het eindtoernooi, de anderen spelen play-offs. Na het EK 2024 zullen de veranderingen ingevoerd worden.

TOCH GEEN UITBREIDING
Een andere verrassing is dat er uiteindelijk toch geen uitbreiding van het EK zal komen. Aanvankelijk was aangekondigd dat er overgeschakeld zou worden naar een toernooi met 32 deelnemers, maar dat zal voorlopig niet gebeuren. De UEFA laat weten dat er nu toch geen aanpassing van het format op tafel ligt en dat er dus verdergegaan wordt met 24 deelnemende landen.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Goede veranderingen?

Meest recent

Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

3
3
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

142
142
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

93
93
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

59
59
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

240
240
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

139
139
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

37
37
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

560
560
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

63
63
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

250
250
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

86
86
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

206
206
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

218
218
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

478
478
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

48
48
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

76
76
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

686
686
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

122
122
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

114
114
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

165
165
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

166
166
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

288
288
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

134
134
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

1078
1078

Meer sportnieuws