Gent-pion niet te stuiten: "Smaakt naar meer"

door
Gent-pion niet te stuiten:

AA Gent deed afgelopen weekend wat het moest doen op het veld van Sint-Truiden. De Buffalo's wonnen met 0-3 op Stayen en profiteerden zo optimaal van nieuw puntenverlies van Club Brugge. Gent staat zo plots in de top vier.


De Oost-Vlamingen hadden wel wat meeval toen Koita al vroeg in de partij uitgesloten werd. Hein Vanhaezebrouck en co lieten het niet aan hun hart komen en hadden via Salah na dik een halfuur een voorsprong te pakken. Cuypers deed er op slag rust nog een Gentse treffer bovenop. Diezelfde Cuypers, die onlangs kritiek kreeg van zijn coach, besliste de match na de rust met zijn tweede.

Julien De Sart mocht negentig minuten spelen op het Gentse middenveld. Hij zag verschillende uitblinkers bij zijn ploeg. "We zaten ook wel meteen goed in de match, maar de rode kaart van Koita had natuurlijk een grote invloed op het wedstrijdverloop", aldus De Sart bij Het Nieuwsblad. "Anderzijds zag je ook wel dat jongens zoals Kamil Piatkowski zich goed in hun vel voelden. Hij heeft duidelijk ook offensieve kwaliteiten en op links heb je met Torunarigha nog iemand graag het avontuur opzoekt. (lacht) Centraal stonden Mike Ngadeu en Joe Okumu ook scherp te verdedigen. Dit smaakt naar meer."

BLESSURES
Voor De Sart zal het ongetwijfeld al deugd doen dat hij op het veld staat. Hij stond dit seizoen lange tijd langs de kant met verschillende blessures. De laatste drie duels mocht De Sart telkens de volledige wedstrijd afwerken van zijn coach. Hij lijkt dus volledig terug bij Gent na een moeilijke periode.

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Blijft Gent in de top vier?

Meest recent

Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

1
1
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

26
26
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

21
21
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

32
32
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

126
126
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

29
29
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

164
164
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

268
268
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

680
680
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

128
128
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

42
42
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

370
370
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

100
100
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

561
561
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

587
587
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

423
423
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1083
1083
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

313
313
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1286
1286
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

242
242
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

373
373

Meer sportnieuws