Vincent Kompany heeft van Burnley een machine gemaakt in The Championship. De Engelse club staat riant aan de leiding en vanavond moest het aan de bak in het eigen Turf Moor. Tegen West Bromwich Albion kende Burnley echter een zeer moeilijke avond, maar het wist alsnog de drie punten thuis te houden dankzij een 2-1-zege.
Kompany boekte een 21 op 21 met Burnley en hoopte op dat elan verder te gaan tegen WBA. In de eerste helft bleek al snel dat het een moeilijke partij ging worden, want Furlong bracht de bezoekers al na zeven minuten op voorsprong. Burnley moest achtervolgen.
LEIDER
De thuisploeg, met Cullen, Bastien en Zaroury in de basis, kende echter geen al te beste avond. Kompany bracht Benson, aan een fantastisch seizoen bezig, na het uur in de ploeg. Hij moest proberen de partij te doen kantelen, wat hij dit seizoen al zeer vaak deed. Na 75 minuten was daar dan de gelijkmaker. Zaroury bediende Tella en die scoorde de 1-1. Kon Burnley weer een zege in de wacht slepen? Ja, want in de 87ste minuut wist Twine de 2-1 te scoren. Zo boekt Burnley een 24 op 24.
In de andere partij won Sheffield United met 1-0 van Hull City. Burnley blijft eerste staan in de Engelse tweede klasse, met vijf punten meer dan Sheffield United. De voorsprong op nummer drie Watford bedraagt 19 punten, maar zij komen dit weekend nog aan de bak.
𝗔 𝗛𝗨𝗚𝗘 𝗪𝗜𝗡! 🤩👏#BURWBA pic.twitter.com/6cE1Jxy7Nw
— Burnley FC (@BurnleyOfficial) January 20, 2023
Claudio Reulens