'FIFA komt met bizarre reactie over zondebok Nederland-Argentinië'

door
'FIFA komt met bizarre reactie over zondebok Nederland-Argentinië'

De kwartfinales van het WK hebben de voorbije dagen heel wat voer voor discussie geleverd, maar over geen enkele wedstrijd werd zoveel nagekaart als over de kraker tussen Nederland en Argentinië. Die groeide immers uit tot een spektakelstuk, waarbij Oranje in de slotfase een achterstand nog goed wist te maken maar Argentinië na strafschoppen alsnog de kwalificatie over de streep trok.


Die penaltyreeks ging ook gepaard met de nodige opstootjes en provocaties, terwijl er ook na de wedstrijd met modder gegooid werd. De grote zondebok - zeker voor de Argentijnen - was scheidsrechter Mateu Lahoz. De Spanjaard had zijn handen meer dan vol en trok in totaal maar liefst negentien gele kaarten. Daarmee zorgde hij voor een nieuw WK-record, want de veldslag tussen Nederland en Portugal uit 2006 verdween uit de geschiedenisboeken als wedstrijd met meeste kaarten.

Vlak na de wedstrijd toonden onder meer Lionel Messi en Emiliano Martinez zich zeer kritisch over de leiding van Lahoz, die ook in de internationale voetbalpers de volle lading kreeg. Maar die onvrede blijkt niet universeel te zijn, want volgens Mundo Deportivo waren ze bij de FIFA juist wél tevreden over de manier waarop Lahoz de wedstrijd geleid heeft.

MOEILIJKSTE OOIT
De wereldvoetbalbond vond dat Lahoz zich in moeilijke omstandigheden juist goed staande heeft kunnen houden en dus snappen ze de vele kritiek niet. De ref reageerde zelf overigens ook en stelde dat het de moeilijkste wedstrijd uit zijn carrière was, omdat de spelers hem geen steun gaven en ook de reservebanken van beide teams constant met elkaar in de clinch gingen.

LEES OOK: Van PSV-parel tot rechtbank: Ihattaren's nieuwste drama

Trending:

'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Was de kritiek op hem overdreven?

Meest recent

‘Lionel Messi op zucht van straffe transferwending’

Waar ligt de toekomst van Lionel Messi? Het contract van de Argentijn bij Inter Miami loopt in ...

3
3
‘Transferbom: De Cuyper kiest níét voor AC Milan’

Maxim De Cuyper was afgelopen seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge en de linksback stond ...

106
106
Antwerp-fans eisen wraak na fiasco: “Smijt die nu buiten!”

Royal Antwerp FC kwam plots met het nieuws naar buiten dat Jelle Bataille de club zal verlaten. ...

52
52
‘Lavia bezorgt Chelsea wéér nachtmerrie’

Romeo Lavia is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder maakte al op jonge leeftijd ...

49
49
‘Trossard zet eerste stap richting schokkende Arsenal-exit’

Arsenal zag de titel vorig seizoen weer aan zich voorbijgaan. The Gunners willen op de zomermercato ...

80
80
‘Ruzie loert: Club Brugge aast op ster van rivaal’

Club Brugge liep vorig seizoen de titel mis, maar Blauw-Zwart maakte wel veel indruk in de Champions ...

309
309
Jonkie maakt indruk: Standard boekt vlotte zege

Vorig seizoen wist Standard te verrassen door met zeer beperkte middelen toch lange tijd mee te ...

124
124
'Barça schakelt bliksemsnel na njet van Williams'

FC Barcelona hield zich deze zomer tot dusver vrij koest op de transfermarkt. Het liet enkele ...

75
75
Einde in mineur: Arsenal stuurt oude JPL-bekende ongenadig door

Arsenal greep vorig seizoen nog maar eens naast de prijzen. Ondanks het falen van Manchester City ...

62
62
'Westerlo ziet miljoenentransfer in duigen vallen'

Bij KVC Westerlo heerst er op dit moment nog stilte voor de storm. Het bleef tot dusver relatief ...

79
79
'Standard zwiert met miljoenen voor laatste transfer'

Geen Belgische ploeg die deze zomer al zo actief was op de transfermarkt als Standard. De Rouches ...

237
237
‘Transferoorlog breekt uit tussen Gent en Anderlecht’

Het blijft een zeer hete transferzomer voor Anderlecht. Er werden de voorbije weken en maanden al ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'Club vermijdt transferflop, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

401
401
Westerlo toont ferme ambities: totaal van 46 miljoen euro

Westerlo is al sinds 2019 in handen van Turkse eigenaar Oktay Ercan en de zakenman is niet vies van ...

133
133
Nico Williams schokt iedereen met definitieve transferkeuze

FC Barcelona aast al een tijdje achter Nico Williams en deze zomermercato kwam ook Bayern ...

266
266
Anderlecht-fans reageren woedend: “Ze lachen met ons!”

RSC Anderlecht stelde vier nieuwe shirts voor. Paars-Wit legde het volledige creatieve ontwerp in de ...

576
576
STVV gaat weer Japanse toer op met aanwinst nummer acht (!)

Sint-Truiden VV zit niet stil op de zomermercato. Op de officiële kanalen werd al de achtste ...

60
60
KBVB komt met groot nieuws: contract tot 2028

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is al een tijdje een nieuwe weg ingeslagen. Onder leiding van ...

75
75
Straffe Stromae: Anderlecht verbaast met vier nieuwe shirts

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen de nieuwe shirts voor volgend seizoen voorgesteld. ...

251
251
'Lokeren past voor ex-Rode Duivel, wel zoon Gouden Schoen?'

Begin augustus wordt het seizoen in de Challenger Pro League afgetrapt en dus zijn heel wat clubs ...

203
203
'Jashari-bom barst: Milan en Club neus aan neus'

Bij Club Brugge lijkt het echte transfervuurwerk nog te moeten losbarsten. Ferran Jutgla trok wel ...

1199
1199
‘Bang afwachten: Bakayoko dreigt alles te verliezen’

In de voorbije mercato's draaide de geruchtenmolen telkens op volle toeren rond Johan Bakayoko, maar ...

105
105
‘Spaans duel ontbrandt: Anderlecht ruikt miljoenen’

Bij Anderlecht blijft het een zeer drukke transferzomer. Vooral op inkomend vlak is sportief ...

838
838
'Genk sluit opvallende transferdeal’'

Bij KRC Genk kennen ze tot dusver een vrij rustige zomermercato. Met Daan Heymans streek er tot ...

425
425
Voetbalwereld rouwt weer: iconische ex-doelman JPL overleden

De voetbalwereld kreeg donderdag een enorme schok te verwerken met het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws