'Anderlecht liet WK-ster tot tweemaal toe glippen'

door
'Anderlecht liet WK-ster tot tweemaal toe glippen'

RSC Anderlecht verblijft momenteel op Kreta voor een stage. Paars-Wit zal er ongetwijfeld - in het mate van het mogelijke - het WK in Qatar op de voet volgen. Maandag zag het Ivan Perisic een knappe goal scoren tegen Japan.


De Kroaat kopte de bal onhoudbaar binnen en bracht zijn land op gelijke hoogte. Kroatië zou daarna aan het langste eind trekken na strafschoppen. Perisic en co tekenen zo na een finale in 2018 nu al minstens voor een kwartfinale in Qatar. Een knappe prestatie, die internationaal veel lof oogst en ook bij Club Brugge zal gevolgd worden. Perisic maakte er in een niet zo lang verleden het mooie weer. Toch had hij net zo goed voor Anderlecht kunnen spelen. Dat vertelde journalist Jürgen Geril in Sjotcast van Het Nieuwsblad.

Anderlecht testte Perisic ooit op het Eurofoottoernooi in Oostduinkerke. Hij schitterde er, maar RSCA werd afgetroefd door het Franse Sochaux, dat sneller in actie schoot. Ook in 2009 liet de recordkampioen Perisic schieten, toen hij bij Roeselare speelde. Dat geeft zijn ex-begeleider Tonci Martic aan bij dezelfde krant. "Slechts één club deed meteen een – weliswaar laag – bod: Anderlecht. Het plan was om Ivan meteen bij Charleroi te stallen, maar dat zagen wij niet zitten", onthult martic. "Anderlecht heeft dus twee keer de kans laten schieten om Ivan aan te werven. (...) Ik denk dat ze het zich nadien serieus beklaagd hebben", aldus Martic.

INDRUKWEKKENDE CARRIÈRE
Perisic verkaste uiteindelijk naar de aartsrivaal uit Brugge en bouwde een indrukwekkende carrière uit. Hij speelde later voor Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, Internazionale en Bayern München. Momenteel verdient hij de kost bij Tottenham Hotspur, dat hem afgelopen zomer transfervrij overnam van Inter. Voor Kroatië kwam Perisic al 120 keer in actie (33 goals).

LEES OOK: Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

Een onvergeeflijke fout ...

Meest recent

Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

31
31
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

36
36
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

32
32
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

12
12
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

121
121
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

33
33
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

122
122
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

294
294
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

259
259
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

101
101
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

87
87
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

226
226
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

389
389
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

159
159
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

380
380
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

139
139
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

191
191
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

182
182
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

250
250
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

670
670
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

170
170
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

292
292
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

73
73
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

240
240
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

117
117

Meer sportnieuws