Noa Lang trekt ploeterend Club over de streep

door
Noa Lang trekt ploeterend Club over de streep

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Maar de landskampioen moest op het veld van eerste nationaler Patro Eisden Maasmechelen tot het uiterste gaan. Uiteindelijk was het Noa Lang die zijn ploeg met twee goals over de streep trok in de verlengingen, al had Blauw-Zwart ook opnieuw een sterke Simon Mignolet nodig.


Met Patro trof landskampioen Club Brugge één van de titelkandidaten uit eerste nationale maar vooral ook ex-doelman Stijn Stijnen. De gewezen Rode Duivel verliet 'zijn' Blauw-Zwart na een bizarre affaire maar pakte woensdag wel uit met een knap gebaar richting zijn voormalige supporters, die mochten heel de avond drinken op kosten van de T1 van Patro. Carl Hoefkens gaf dan weer rust aan Hans Vanaken, maar startte voorts met een sterke ploeg.

ENERGIEK PATRO HOUDT CLUB AF
Een duelkrachtige thuisploeg hield Club in het openingskwartier prima af. Patro kwam zelfs tot een eerste kans na een scherp aangesneden vrije trap maar Mignolet was alert. Aan de overzijde reageerde de landskampioen met een flauwe vrije trap van Nielsen die hoog over de kooi van Jordi Belin vloog. Ook nadien bleven de Limburgers weinig moeite hebben met het veel te steriele spel van Blauw-Zwart. Halfweg had het team van Hoefkens nog enorm veel werk voor de boeg.


MIGNOLET ANDERMAAL REDDER
Ook na de pauze bleef het moeizaam gaan voor Club Brugge. Na een kwartier spelen kreeg Cyle Larin toch eindelijk een prima kans maar de Canadees trapte na een voorzet van Casper Nielsen in één tijd naast. Aan de overzijde ontsnapte de landskampioen een tweede keer in deze partij, na een scherpe counter hield Mignolet de doorgebroken Mehdi Bounou van een doelpunt. Met de inbreng van Vanaken hoopte Hoefkens nog in de reguliere speeltijd een blamage te vermijden maar het was Patro dat zelfs nog dicht bij een stunt kwam.


Leslie Bamona haalde uit met een ferme pegel en andermaal was Mignolet de redder in nood, dat was de Brugse doelman nog eens diep in blessuretijd met een magistrale parade op een poging van Sam Valcke. Na negentig minuten was de thuisploeg nog het dichtste bij kwalificatie voor de volgende ronde, al had dat wel de nodige krachten gekost.

LANG FLIKT HET
In de verleningen was het logischerwijs pompen of verzuipen voor de thuisploeg. Uiteindelijk werd het dat laatste. Zo werd Lang in minuut 103 alleen voor doel gezet, de Nederlander greep deze kans met beide handen. Patro probeerde het roer nog om te gooien en drong nog even aan, maar na een dodelijke counter deed Lang de boeken helemaal dicht. Club treedt dus ook na het WK aan in de Croky Cup, maar zal zijn niveau toch dringend moet opkrikken. 

LEES OOK: Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

Club moet zich in januari verder versterken ...

Meest recent

Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

8
8
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

14
14
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

25
25
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

73
73
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

20
20
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

31
31
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

199
199
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

150
150
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

146
146
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

115
115
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

93
93
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

18
18
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

51
51
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

93
93
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

261
261
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

126
126
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

415
415
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

148
148
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

382
382
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

124
124
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

238
238
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

129
129
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

569
569
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

180
180

Meer sportnieuws