Gent wil scalp Club Brugge: "De 6-1 als voorbeeldmatch"

door
Gent wil scalp Club Brugge:

Zondag staat een nieuwe 'Super Sunday' geprogrammeerd in de Jupiler Pro League. Zo is het 's avonds uitkijken naar de topper tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Eerder op de dag zijn dan weer alle ogen gericht op de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen AA Gent en Club Brugge.


Blauw-Zwart is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en maakte vooral indruk in de Champions League. De Bruggelingen lijken op voorhand dan ook een streepje voor te hebben. Maar de Buffalo's tankten afgelopen donderdag nog een serieuze portie vertrouwen door zich met een klinkende zege tegen Molde FK te plaatsen voor de volgende ronde van Conference League. Bovendien kunnen de Oost-Vlamingen net dat tikkeltje meer wanneer de grote rivaal op bezoek komt.

Dat bleek vorig seizoen nog tijdens de onderlinge confrontatie in de Ghelamco Arena. Toen haalde het Gent het met zware 6-1-cijfers van de latere landskampioen. Een scenario dat de Buffalo's dolgraag willen herhalen. "Tegen Club leeft het enorm onder de supporters en onder ons. Vorig jaar werd het 6-1. Het zou leuk zijn om dat te evenaren, maar ik ben al blij met een 1-0", zei doelman Paul Nardi eerder deze week nog.

MOTIVATIE UIT PUTTEN
En ook aanvoerder Vadis Odjidja wil zich optrekken aan de historische zege van vorig seizoen. "Die 6-1 van vorig seizoen was qua drive en mentaliteit een voorbeeldmatch. Tarik Tissoudali was toen outstanding, dat moeten we nu anders opvangen. Het was in elk geval een collectieve prestatie en hoe de fans toen tekeergingen was fenomenaal. Het is een fijne herinnering waar we motivatie uit kunnen putten", aldus Odjidja op de clubwebstek.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Zou Vadis een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

3
3
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

49
49
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

10
10
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

62
62
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

16
16
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

21
21
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

63
63
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

203
203
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

4
4
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

251
251
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

156
156
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

113
113
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

41
41
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

188
188
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

64
64
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

48
48
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

78
78
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

114
114
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

86
86
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

72
72
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

591
591
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

60
60
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71

Meer sportnieuws