Refaelov: "Ik blijf bij Anderlecht tot hij de Gouden Schoen wint"

door
Refaelov:

Anderlecht pakte donderdagavond een ticket voor de play-offs van de Conference League met een felbevochten zege op het veld van Silkeborg. Daarvoor mocht het zijn ervaren rotten danken. Hendrik Van Crombrugge pakte na rust uit met enkele belangrijke reddingen, nadat Lior Refaelov in de eerste helft de score geopend had. De Israëliër blijft op zijn 36ste zeer belangrijk voor Anderlecht.


Met zijn goal in Silkeborg zette Refaelov zijn teller dit seizoen al op zes goals en zeven assists in alle competities. Geen enkele speler van Anderlecht was dit seizoen al bij meer doelpunten betrokken dan de dertien van Rafa. Enkel Fabio Silva komt nog in de buurt met een voet in twaalf goals, maar Amir Murillo (7) en Francis Amuzu en Yari Verschaeren (elk 6) volgen al op ruime afstand.

Er was de voorbije dagen ook heel wat te doen over de toekomst van Refaelov, wiens contract afloopt. Zijn makelaar Dudu Dahan zette in de pers druk op Anderlecht om dat te verlengen door te schermen met interesse van andere clubs. Maar Refaelov spreekt zelf duidelijke taal over zijn toekomst bij Anderlecht - en spreekt meteen een opvallende ambitie uit.

"Het zal snel geregeld zijn. Nog voor januari, geloof ik", zegt hij aan La Dernière Heure over zijn nieuwe contract. "De verschillende partijen hebben dezelfde ambitie. Mijn relatie met het bestuur is goed. Het is mijn doel om Yari Verschaeren aan de Gouden Schoen te helpen. Ik geloof dat hij die kan winnen, maar dan zal hij een sterke ploeg rond zich nodig hebben. Ik wil graag blijven om hem te helpen om daarin te slagen."

LEES OOK: Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

Kan Verschaeren in de nabije toekomst de Gouden Schoen winnen?

Meest recent

'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

21
21
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

121
121
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

62
62
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

80
80
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

153
153
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

35
35
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

39
39
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

417
417
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

156
156
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

210
210
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

193
193
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

562
562
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

266
266
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

175
175
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

85
85
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

164
164
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

233
233
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

477
477
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

338
338
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

133
133
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

209
209
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

732
732
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

386
386

Meer sportnieuws