Sinds Marc Coucke RSC Anderlecht overnam, is de club toch wel naar een bedenkelijk niveau afgezakt. Paars-Wit behoort sportief en financieel niet meer tot de Belgische top. Een pijnlijke balans. Afgelopen week waren er geruchten dat Marc Coucke zijn aandelen zou willen verkopen.
Hij ontkende, maar volgens Marc Degryse zou dat geen slechte oplossing zijn. “Ik denk wel dat een nieuwe eigenaar de enige manier is om daar voor een nieuw elan te zorgen. Iemand die aanklopt met 150 miljoen euro. Maar wie gaat voor dit Anderlecht zoveel betalen?”, vertelde hij aan Het Laatste Nieuws.
DURE MISCASTS
Coucke wordt vaak naar voren geschoven als de redder van Anderlecht, maar hij maakte de niet al te rooskleurige financiële situatie aanvankelijk erger. Er werden tientallen mensen ontslagen, er was de absurde contractverlenging van Adrien Trebel, de zomermercato van 2018 die meer dan 30 miljoen euro kostten en waar spelers als Zakaria Bakkali toplonen kregen. De put werd dieper en dieper en Coucke greep maanden geleden en nam wél knap zijn verantwoordelijkheid door heel wat schulden weg te werken.
Toch moet Anderlecht nog heel erg op de centen letten. Het heeft nochtans nood aan ervaren jongens die het verschil kunnen maken, vooral in de aanvallende sector. Wouter Vandenhaute sprak zeer vreemde taal op de persconferentie dat de tijden van vroeger, waar Anderlecht meer kon dan de rest, nooit meer zouden terugkeren. Een vreemde redenering als je ziet hoe Club Brugge financieel is gegroeid. Onmogelijk is het dus zeker niet, zeker met het potentieel van de club Anderlecht met zijn ligging in Brussel.
LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen
Claudio Reulens