Anderlecht heeft nu al twee aanwinsten voor komend seizoen

door
Anderlecht heeft nu al twee aanwinsten voor komend seizoen

RSC Anderlecht kent veel problemen met de eerste ploeg. De RSCA Futures zijn echter aan een waanzinnig seizoen bezig. Zij staan eerste in de Challenger Pro League. Een aantal spelers maken zéér veel indruk.


De meerwaarde van de Challenger Pro League is nu al duidelijk. Enkele jongens tonen zich en zetten grote stappen voorwaarts. We beginnen van achter naar voren. Bart Verbruggen kreeg van Vincent Kompany al speelkansen en het was geen toeval dat hij hem naar Burnley wenste te halen. De 20-jarige Nederlander doet het zeer goed bij de Futures. Hij wordt door analisten aanzien als de ‘beste doelman van de reeks’. Verbruggen heeft echter het probleem dat Hendrik Van Crombrugge het zeer goed doet.

De 16-jarige Ethan Butera wordt door volgers van het jeugdvoetbal een grote toekomst voorspeld. RSCA wist hem uit de handen van topclubs als Juventus en Ajax te houden. Butera laat zich opmerken door zijn doorzettingsvermogen. Hij is een verdediger die je bij wijze van spreken twee keer moet uitschakelen, want hij kan zich in een tegenstander bijten. Butera is een echte leider, die bovendien ook uitvoetballend niet onaardig is. Hij kan met beide voeten aan de slag en Butera is een vaste waarde onder Robin Veldman. Volgend jaar lijkt hij al kans te maken op een positie in de A-kern.

Killian Sardella had het de afgelopen jaren niet makkelijk bij de A-kern. Sommige talenten hebben nu eenmaal meer tijd nodig. De 20-jarige rechtspoot scoorde drie keer in twee matchen, maar Sardella laat zich vooral opmerken door zijn goede defensieve tussenkomsten. Bovendien toont Sardella lef met bal aan de voet, hij schuift goed in en voelt zich zeer goed als rechter verdediger in een driemansdefensie. Hij maakt progressie.

Theo Leoni is geen jonkie meer. De 22-jarige middenvelder is echter een revelatie. Leoni is als nummer acht de motor van de Futures. Leoni is positioneel ijzersterk, heeft een goede linkervoet, die met intelligente passes vaak creatief is. Met 3 assists in 8 matchen toont hij zich. Zijn duelkracht was altijd een werkpunt, maar daarin maakte hij op korte tijd veel progressie in de CPL. Krijgt hij weldra eens minuten bij het eerste elftal, waar men op de ‘8’ nog steeds zoekende is?

Tot slot is er Lucas Stassin. De 17-jarige aanvaller was in de jeugd van Anderlecht altijd al een goalgetter pur sang. Alleen moest hij inzake voetballend vermogen nog stappen zetten. Stassin leert op dat vlak heel veel bij. Hij leert beter hoe hij zijn lichaam moet zetten tegen volwassen en krachtigere spelers en hij leert meer en meer met een man in zijn rug voetballen. Bovendien is hij ook beter geworden in de combinatie, maar in de box is hij een type zoals Filippo Inzaghi. Een roofdier. Met 7 goals en 1 assist in 8 wedstrijden maakte hij al veel indruk.

Conclusie: Anderlecht ziet nu al de meerwaarde van het laten voetballen van spelers bij de beloften. Jongens als Stassin en Butera lijken de volgende talenten te worden die op korte termijn zullen doorstoten naar de eerste ploeg. Andere jongens tonen dan weer dat zij misschien niet bij Anderlecht zullen doorbreken, maar wel mogen hopen op een toekomst bij een andere 1A-club. Zo profiteert mogelijk heel het Belgische voetbal van de beloften van de topclubs in de CPL.

CR

LEES OOK: Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

Zullen Butera en Stassin volgend seizoen definitief tot de A-kern behoren?

Meest recent

Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

13
13
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

50
50
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

23
23
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

127
127
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

39
39
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

55
55
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

131
131
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

41
41
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

590
590
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

315
315
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

39
39
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

341
341
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

129
129
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

361
361
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

115
115
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

166
166
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

71
71
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

268
268
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

220
220
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

203
203
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

799
799
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

357
357
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

387
387
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

951
951
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

725
725

Meer sportnieuws