Xavi duidt oorzaak aan voor nakende CL-uitschakeling Barça

door
Xavi duidt oorzaak aan voor nakende CL-uitschakeling Barça

FC Barcelona moest dit seizoen weer gaan wedijveren met de Europese top na de komst van Robert Lewandowski en een pak andere dure aanwinsten, maar dat lijkt er weer niet in te gaan zitten. In de Champions League dreigt zelfs nu al de uitschakeling. Na vier speeldagen heeft Barça amper vier punten gesprokkeld en daarmee staat het pas derde in zijn groep.


Vorige week ging Barça al met 1-0 verliezen in Milaan en woensdagavond kon het geen revanche nemen op Internazionale. Het stevende in het eigen Camp Nou zelfs af op een nieuwe nederlaag, maar met twee late goals wist Lewandowski toch nog een 3-3-gelijkspel uit de brand te slepen. Veel levert dat Barça echter niet op, want het heeft drie punten achterstand op Inter en zelfs acht punten op Bayern München.

Xavi was na de wedstrijd bijzonder ontgoocheld. "Als je Inter thuis niet verslaat, dan verdien je het ook niet om door te gaan", was de trainer scherp voor zijn team. "We hebben het niet meer in eigen hand. Het is een harde klap, een heel harde. De Champions League is wreed voor ons. We hebben niet goed verdedigd. Fouten zijn duur in de Champions League, we hebben de tol betaald voor de defensieve fouten."

MIRAKEL
Barça kan eigenlijk enkel nog met een mirakel de achtste finales nog halen. Het zal binnen twee weken al moeten winnen van het al geplaatste Bayern en hopen dat de Duitsers op de slotspeeldag wel nog hun job doen tegen Inter. Als er niet gewonnen wordt, moeten de Catalanen al hopen dat Inter ook nog eens in eigen huis verliest tegen Viktoria Plzen, dat nog geen enkel punt kon pakken, en daarna onderuit gaat op Bayern. Barça zal dus hoogstwaarschijnlijk vrede moeten nemen met de Europa League na Nieuwjaar.

LEES OOK: Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

🚀

Zal Barça de achtste finales nog halen?

Meest recent

DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

56
56
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

470
470
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

82
82
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

302
302
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

105
105
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

259
259
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

361
361
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

37
37
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

397
397
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

44
44
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

229
229
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

308
308
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

445
445
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

117
117
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

288
288
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

310
310
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

180
180
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

353
353
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

699
699
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

231
231
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

473
473
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

275
275
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

496
496
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

70
70

Meer sportnieuws