Ploegmaat Trossard (24) moet met onmiddellijke ingang stoppen

105
Ploegmaat Trossard (24) moet met onmiddellijke ingang stoppen

Brighton beleeft een uitstekend seizoen en prijkt na acht gespeelde wedstrijden nog steeds op de zevende plaats, met de top vier binnen de drie punten. De Seagulls moesten wel al een opdoffer slikken met het vertrek van succestrainer Graham Potter naar Chelsea, maar dat verdwijnt in het niets in vergelijking met het slechte nieuws dat ze maandag moeten melden.


De club meldt immers dat Enock Mwepu op amper 24-jarige leeftijd per direct een punt achter zijn profcarrière moet zetten. De Zambiaanse middenvelder kwam dit seizoen nog zes keer in actie in de Premier League, maar bij testen werd nu een erfelijke hartaandoening ontdekt. Die verplicht de speler ertoe te stoppen, want anders zou het risico op een fatale afloop te groot worden.

Bij Brighton zijn ze uiteraard het hart in van het nieuws. Mwepu is nog steeds de duurste aankoop uit de clubgeschiedenis, want in de zomer van 2021 telde Brighton 23 miljoen euro neer om hem bij Red Bull Salzburg weg te plukken. Eerder had Mwepu ook in zijn thuisland gespeeld voor Napsa Stars en Kafue Celtic en in Oostenrijk voor FC Liefering. Hij speelde voor Brighton 27 wedstrijden, waarin hij drie keer scoorde en zeven assists gaf.

EINDE VAN EEN DROOM
Mwepu kwam zelf op sociale media ook met een emotionele reactie. "Een jongen uit een klein Zambiaans township heeft nieuws. Hij volhardde in zijn droom om op het hoogste niveau te voetballen en met de hulp van God maakte hij die droom waar en schopte hij het tot in de Premier League. Maar aan sommige dromen komt een eind en dus kondig ik met droefenis aan dat ik op doktersadvies mijn schoenen aan de wilgen hang", schrijft hij onder meer.


Neemt hij de juiste beslissing?

Meest recent

Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

9
9
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

13
13
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

99
99
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

15
15
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

84
84
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

169
169
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

82
82
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

125
125
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

85
85
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

244
244
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

34
34
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

37
37
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

310
310
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

343
343
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

176
176
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

237
237
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

261
261
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

238
238
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

199
199
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

123
123
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

358
358
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

149
149
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

405
405
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

80
80

Meer sportnieuws