Ook individueel domineert Club Brugge in Champions League

door
Ook individueel domineert Club Brugge in Champions League

De groepsfase van de Champions League is inmiddels al halfweg en momenteel kunnen we misschien wel stellen dat Club Brugge dé verrassing van het hele toernooi tot dusver is. Niemand had verwacht dat Blauw-Zwart na drie speeldagen autoritair aan de leiding zou staan in een groep met Atletico Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen, met het maximum van de punten bovendien.


Carl Hoefkens is er echter in geslaagd een sterk blok neer te zetten in het kampioenenbal, waarin ook heel wat spelers erin slagen om uit te blinken. Dat blijkt ook uit de FedEX Performance Ranking. Daarin rangschikt de UEFA alle spelers die actief zijn in de Champions League op basis van een puntensysteem. Afhankelijk van hun positie krijgen ze punten toegekend voor positieve acties, terwijl negatieve acties tot puntenaftrek leiden.

In die ranglijst vaardigt Club Brugge maar liefst vier spelers in de top 20 af en daarmee is het zowaar de hofleverancier van de lijst. Enkel Paris Saint-Germain komt met drie spelers nog ietwat in de buurt. Twee spelers van Club halen zelfs de top tien en het hoeft niet te verbazen dat het daarbij gaat om Ferran Jutgla en Simon Mignolet. Die laatste is momenteel zelfs de allerbeste keeper in de Champions League, mede dankzij zijn drie clean sheets.

DE BESTE 20 SPELERS IN DE CHAMPIONS LEAGUE MOMENTEEL:
  1. Erling Haaland (Man City)
  2. Leroy Sané (Bayern München)
  3. Vinicius Junior (Real Madrid)
  4. Robert Lewandowski (FC Barcelona)
  5. Lionel Messi (PSG)
  6. Jude Bellingham (Dortmund)
  7. Kylian Mbappé (PSG)
  8. FERRAN JUTGLA (CLUB BRUGGE)
  9. Piotr Zielinski (Napoli)
  10. SIMON MIGNOLET (CLUB BRUGGE)
  11. Mohammed Kudus (Ajax)
  12. Neymar (PSG)
  13. André Zambo Anguissa (Napoli)
  14. Nicolas Otamendi (Benfica)
  15. André Onana (Inter)
  16. ABAKAR SYLLA (CLUB BRUGGE)
  17. KAMAL SOWAH (CLUB BRUGGE)
  18. Luis Diaz (Liverpool)
  19. Mohamed Salah (Liverpool)
  20. Francisco Trincão (Sporting CP)

LEES OOK: 'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

Is Mignolet momenteel Europees topniveau?

Meest recent

Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

0
0
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

8
8
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

113
113
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

73
73
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

308
308
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

130
130
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

162
162
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

382
382
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

633
633
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

268
268
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

595
595
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

118
118
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

352
352
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

541
541
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

500
500
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

59
59
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

252
252
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

398
398
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

547
547
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

144
144
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

318
318
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

330
330
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

191
191
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

407
407

Meer sportnieuws