Hoefkens duidt grote verschil aan met voorgaande campagnes

door
Hoefkens duidt grote verschil aan met voorgaande campagnes

Club Brugge blijft door Europa razen. De ploeg van Carl Hoefkens legde dinsdag nu ook Atlético Madrid over de knie. Na eerdere zeges tegen Bayer Leverkusen en FC Porto betekent dat 9 op 9 voor de regerende Belgische landskampioen. Wie had daar ooit van kunnen dromen?


Tijdens de voorgaande campagnes liet Club ook mooie dingen zien, maar toch liep het altijd ergens fout om te overwinteren op het kampioenenbal. Vorig seizoen startten de Bruggelingen met een gelijkspel tegen PSG en een zege tegen RB Leipzig.  Ze leken te mogen dromen van een stunt, maar vier zware nederlagen later was de vierde plaats in de groep een feit. Dit seizoen lijkt die felbegeerde kwalificatie voor de achtste finales binnen handbereik te liggen.

Carl Hoefkens schetst het grote verschil met de campagnes in het verleden. "Ik heb vanaf de eerste match tegen mijn spelers gezegd dat ik niet de coach wil zijn die achteraf moet zeggen: er zat meer in. Dat gebeurt heel dikwijls - niet alleen bij ons de voorgaande jaren", aldus de Club-coach bij Sporza. "Tegen zulke tegenstanders moet je nu eenmaal je kansen afmaken en elk moment van onoplettendheid wordt afgestraft. Voor mij hebben we op die vlakken grote stappen gezet", denkt hij.

NUL HOUDEN

Op het vlak van kansen afmaken heeft Club inderdaad grote stappen gezet, maar ook achterin is er overduidelijk verbetering merkbaar. Na drie matchen in de CL slikte Blauw-Zwart namelijk nog geen enkele tegentreffer. De Brugse verdediging en Simon Mignolet mogen zich op de borst kloppen. De Rode Duivel krijgt dan ook meer dan terecht lof van onder meer Yannick Carrasco en Axel Witsel.

LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Pakt Club de eerste plek in de groep?

Meest recent

"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

3
3
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

81
81
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

93
93
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

25
25
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

140
140
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

31
31
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

612
612
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

89
89
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

277
277
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

328
328
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

449
449
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

351
351
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

317
317
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

458
458
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

390
390
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

424
424
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

221
221
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

122
122
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

352
352
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

173
173
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

225
225
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

190
190
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

192
192
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

547
547

Meer sportnieuws