De transfermarkt is inmiddels zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.
JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge moeten ze in januari vrezen voor het vertrek van een sterkhouder. Tottenham zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Andreas Skov Olsen en de Spurs zouden zelfs al een bod voorbereiden. Ze zullen wel met een enorm bedrag over de brug moeten komen, want de Deen ligt nog tot 2026 vast en is van onschatbare waarde voor Club.

Wie geen transfer kreeg, was Brandon Mechele. De Rode Duivel kon in de zomer niet alleen naar Bologna, maar bleek ook interesse te genieten van Stade Reims. De Franse club wou de 29-jarige verdediger graag als vervanger voor Wout Faes. Uiteindelijk werden beide aanbiedingen echter door Club afgewezen wegens onvoldoende.
KRC Genk haalde in de zomer opvallend genoeg geen flankaanvaller meer binnen. Het leek nochtans op een gegeven moment dicht bij de komst van Faïz Selemani te staan. Er lag zelfs een akkoord met KV Kortrijk op tafel, maar uiteindelijk knapte Genk af op de financiële voorwaarden van de speler. Op Deadline Day probeerde Selemani alsnog de brokken te lijmen, maar dan hoefde het voor Genk niet meer.

BUITENLAND
In januari komt er mogelijk een verrassende transfer bij FC Barcelona, want daar zou niemand minder dan Ansu Fati kunnen vertrekken. De 19-jarige aanvaller leek het nieuwe uithangbord van Barça te gaan worden, maar is na langdurig blessureleed op de bank beland. Fati wil echter spelen en daardoor is het niet uitgesloten dat hij in januari uitgeleend wordt als er niets aan zijn situatie veranderd. Van een definitieve transfer wil Barça echter niet weten.
Atletico Madrid zou ook nog enkele opmerkelijke transfers kunnen gaan realiseren. Ze zouden bijvoorbeeld azen op een terugkeer van David De Gea, die einde contract is bij Manchester United. Ook Robert Sanchez (Brighton) en David Raya (Brentford) zouden opties zijn om volgend seizoen onder de lat te staan. Dat komt omdat Jan Oblak zou willen vertrekken. De Sloveen zou in beeld zijn bij uitgerekend Man Utd om De Gea op te volgen, maar ook bij Tottenham.

Daarnaast kan er ook nog een derde Rode Duivel neerstrijken bij de Spaanse grootmacht. Na Yannick Carrasco en Axel Witsel zou Atletico nu ook zijn zinnen gezet hebben op Youri Tielemans. De middenvelder zou hen in de zomer van 2023 moeten komen versterken, wanneer zijn contract bij Leicester City afloopt en hij dus gratis de oversap kan maken.
Wie ook einde contract is, is Leandro Trossard. De aanvaller ziet zijn overeenkomst bij Brighton aflopen, al zit er wel nog een optie op een extra jaar in de overeenkomst. Eerder dan die te lichten, zou de club echter van plan zijn om onderhandelingen op te starten over een nieuw contract. Trossard mag zich dus verwachten aan een voorstel dat langer loopt dan 2024.
LEES OOK: Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen
Jannick Lanckriet