Essevee-aanwinst begrijpt Leye: "Moet ik niet kwaad om zijn"

door
Essevee-aanwinst begrijpt Leye:

Zulte Waregem verloor het afgelopen weekend op eigen veld met 0-3 van STVV. Essevee blijft daardoor op de sukkel en kampeert momenteel op de laatste plaats. Mbaye Leye had een eerste basisplaats in huis voor een nieuwkomer.


Zo mocht Alioune Ndour voor het eerst aan een duel starten voor zijn nieuwe club. De Senegalees kwam begin deze maand over van het Noorse Haugesund voor 1,2 miljoen euro. De Afrikaanse aanvaller kon niet scoren in zijn debuutmatch en zo Essevee aan broodnodige punten helpen. Hij werd na 59 minuten gewisseld, maar begreep de beslissing van zijn coach Mbaye Leye.

"Ik moet niet kwaad zijn als ik gewisseld word, hè. Vervangingen horen bij het voetbal en daarbij: het gaat niet om mij, maar om het team. Nu moeten we vooral elkaar helpen om uit dit dal te klimmen", vertelt Ndour bij Het Nieuwsblad. Van Leye zal hij nog veel kunnen leren, denkt Ndour. "Van de trainer had ik weleens gehoord en ondertussen weet ik ook dat hij hier de clubtopschutter aller tijden is. Hij zal me dus zeker veel dingen kunnen bijbrengen. Op het vlak van afwerking en positionering, bijvoorbeeld."

INTERLANDBREAK

Essevee kan de interlandbreak nu gebruiken om de rangen te sluiten en eens goed de koppen bij elkaar te steken. Op speeldag tien staan Leye en zijn troepen voor een verplaatsing naar promovendus KVC Westerlo, de elfde in de stand. Daarna volgen het lastige uitduel op het veld van landskampioen Club Brugge en de Vlasico tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Degradeert Zulte Waregem?

Meest recent

Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

2
2
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

73
73
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

111
111
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

42
42
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

29
29
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

97
97
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

415
415
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

46
46
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

73
73
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

48
48
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

27
27
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

369
369
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

304
304
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

117
117
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

193
193
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

125
125
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

75
75
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

107
107
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

201
201
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

445
445
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

443
443
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

765
765
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

396
396

Meer sportnieuws