Philippe Albert voorspelt samenstelling top 4

door
Philippe Albert voorspelt samenstelling top 4

Het clubvoetbal maakt in de komende dagen opnieuw plaats voor de nationale ploegen. En dus is het een ideaal moment om de balans op te maken na het eerste luik van de competitie. De Jupiler Pro League is immers alweer negen speeldagen ver en dus kunnen toch al enkele conclusies getrokken worden.


Er moeten in de reguliere competitie weliswaar nog 23 speeldagen afgewerkt worden, er kan en zal in de komende maanden dus nog één en ander veranderen. Maar nu al weten een verschillende ploegen waar ze voor staan dit seizoen. Onderaan het klassement moeten Zulte Waregem, Cercle Brugge, KAS Eupen, RFC Seraing en KV Kortrijk zich bijvoorbeeld stilaan grote zorgen beginnen te maken. Zeker gezien het feit dat er straks drie ploegen moeten degraderen.

Bovenaan de ranglijst springt de suprematie van Antwerp FC dan weer in het oog, de Great Old staat nog steeds te pronken met het maximum van de punten. Ook de tweede plaats van KRC Genk mag gezien worden. Dat die twee clubs geen Europees voetbal meer spelen, zou wel eens een groot voordeel kunnen worden. Achter hun moet titelverdediger al een klein gaatje toegeven. Terwijl OHL tot dusver dé revelatie is op plek 4.

DRIE ZEKERHEDEN
Zoals eerder vermeld: er kan en zal nog heel wat gebeuren in het klassement. Maar analist Philippe Albert waagde zich toch al aan een voorspelling over de top 4 en dus over welke ploegen de Champions' Play-Offs zullen betwisten. "Volgens mij worden de eerste drie plaatsen ingenomen door Antwerp, Genk en Club Brugge. Wat mij betreft zal Gent dat kwartet moeten afmaken. Maar als ze zich niet snel herpakken, zullen Standard en Union op de loer staan", aldus de ex-Rode Duivel in zijn column voor SudPresse.

LEES OOK: Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

De huidige top 3 speelt straks zeker in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

233
233
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

189
189
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

198
198
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

297
297
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

400
400
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

261
261
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

579
579
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

204
204
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

566
566
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

299
299
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1334
1334
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

443
443
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

421
421
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

402
402
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

295
295
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

525
525
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

210
210
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

369
369
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

405
405
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3116
3116
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

801
801
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

485
485
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

368
368

Meer sportnieuws