De Ketelaere zet Serie A op stelten

1061
De Ketelaere zet Serie A op stelten

Met een prijskaartje van 32 miljoen euro (zonder bonussen) wordt er veel verwacht van Charles De Ketelaere bij AC Milan. Ook de Italiaanse media voerden de druk aanzienlijk op, maar voorlopig beantwoordt de 21-jarige aan die hoge expectaties. De Ketelaere miste zijn start duidelijk niet bij Milan, waar hij op het offensief gebied al meteen één van de waardevolste spelers is. En in de Serie A is hij zelfs de speler die gemiddeld het meeste sleutelpasses verstuurt. Dat belooft dus.


ZUIVER KRISTAL

“Weet je wat Charles De Ketelaere heeft? Alles! Alles.” Lele Adani, één van de bekendste voetbalanalisten in Italië, stak zijn lof voor de Belgische aanvaller niet onder stoelen of banken. “Hij heeft alles wat nodig is om de mensen in het stadion te ontroeren. Hij heeft elk deeltje van de magie die in het voetbal broodnodig is. Hij moet helemaal niet bijgeschaafd worden. Hij is zuiver kristal. Je moet hem misschien alleen maar een beetje beschermen. Hem rustig brengen. De Ketelaere is, zoals ik deze zomer al zei, een vijfsterren-aankoop. Proficiat aan Milan!”



KAKA EN TOTTI


Charles De Ketelaere loste al meteen de hoge verwachtingen in van Lele Adani, maar in deze zomer werd de druk vanuit verschillende media stevig opgevoerd. Gazzetta dello Sport contacteerde verschillende Belgische voetbalfiguren, die stuk voor stuk mooie woorden klaar hadden voor De Ketelaere. Walter Meeuws en Enzo Scifo vergeleken hem qua speelstijl met de Braziliaan Kaka.

“Vooral op fysiek niveau en met zijn présence. En net als Kaka is hij sterk met de bal aan de voet”, aldus Walter Meeuws. “Hij is groot, technisch sterk, snel met de bal aan de voet, intelligent en ook veelzijdig”, dixit Enzo Scifo. Vital Borkelmans nam dan weer Francesco Totti aan als een soort van benchmark. “Ik beschouw hem een beetje als de Belgische Totti. Hij ziet passes die anderen niet zien, en hij is technisch begaafd.”

DE PRINS VAN SAN SIRO

Charles De Ketelaere verovert al snel de harten van de Milan-fans, voornamelijk door zijn mooie stijl en pure balbehandeling, maar het beste hebben ze nog niet gezien van hem. In San Siro debuteerde hij erg goed tegen Udinese met enkele flitsende acties, maar het was vooral in de match tegen Bologna waarin hij zijn stempel kon drukken. De Ketelaere startte toen voor het eerst in de basis en na de wedstrijd verkoos Gazzetta dello Sport hem tot Man van de Match.



“De Ketelaere bestreek het hele veld en het publiek zong hem toe. Met de prinsheerlijke visie en balbehandeling van een topspeler”, stond te lezen in de vermaarde roze krant. “Iedereen is het erover eens dat San Siro een nieuw talent in huis heeft. De Ketelaere is nu al een idool, de prins van San Siro. Gisteravond was pas de eerste van een lange reeks.” De Turijnse krant Tuttosport omschreef De Ketelaere dan weer als "een ontbrekend stuk in Milaan".

KONING VAN DE SLEUTELPASSES

167 speelminuten in 4 wedstrijden - omgerekend zo’n 41 minuten per match - kwam Charles De Ketelaere ondertussen al aan de bak bij AC Milan. Dat is geen statistiek om achterover van te vallen, maar in die korte tijdspanne werpt hij zich samen met Rafael Leao toch op tot één van de waardevolste offensieve krachten. De Ketelaere is na Leao de beste dribbelaar en de offensief regelmatigste speler van de Rossoneri. Op het gebied van offensieve efficiëntie presteert er zelfs geen enkele ploegmaat beter dan het Brugse jeugdproduct.

De waarde van Charles De Ketelaere is dus al meteen goed merkbaar bij AC Milan, maar de 21-jarige drukt ook al zijn stempel op het niveau van de Serie A. Hij verstuurt per 90 minuten namelijk 2,16 sleutelpasses, waarmee hij momenteel de absolute primus is van het Calcio. Na hem vervolledigen Matteo Politano (Napoli), Matteo Darmian (Internazionale), Hirving Lozano (Napoli), Federico Di Francesco (Lecce), Alexis Saelemaekers (AC Milan), Fabio Depaoli (Sampdoria), Alessandro Bastoni (Internazionale), Khvicha Kvaratskhelia (Napoli) en Simone Bastoni (Spezia) de top tien.



Die 2,16 sleutelpasses per match van Charles De Ketelaere is erg uitzonderlijk, want vorig seizoen was Ante Rebic (AC Milan) de eerste in het betreffende klassement met 1,45 sleutelpasses per 90 minuten. Naarmate Charles De Ketelaere meer speelminuten zal vergaren, wordt het quasi onmogelijk om zijn gemiddelde van 2,16 sleutelpasses per wedstrijd aan te houden. Maar het is toch een veelbelovende start voor de Rode Duivel in de Serie A, want aan het einde van dit seizoen zal hij afgerekend worden op zijn sportieve bijdrage en meerwaarde bij AC Milan, eerder dan enkel op zijn mooie stijl waar de Italianen zo verzot op zijn.

LEES OOK: ‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Wordt CDK één van de beste in de Serie A?

Meest recent

Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

5
5
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

29
29
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

89
89
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

33
33
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

32
32
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

121
121
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

177
177
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

156
156
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1018
1018
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

96
96
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

34
34
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

260
260
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

66
66
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

61
61
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

166
166
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

339
339
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

281
281
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

41
41
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

286
286
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55

Meer sportnieuws