Nieuw fenomeen staat op bij KRC Genk

door
Nieuw fenomeen staat op bij KRC Genk

KRC Genk verloor in de voorbije weken grote sterkhouders zoals Junya Ito (Stade Reims), Cyriel Dessers (Cremonese), Kristian Thorstvedt (Sassuolo) en Jhon Lucumi (FC Bologna), maar dat is er niet aan te zien op het veld. De Limburgers zijn momenteel de best voetballende ploeg van het land en momenteel pakken ze een erg fraaie 12 op 15 in de Jupiler Pro League.


Zaterdag won Genk met 2-1 van Cercle Brugge en daardoor hijst de ploeg van Wouter Vrancken zich voorlopig naar de eerste plaats van het klassement. De grote uitblinker bij de Genkies was andermaal Bryan Heynen. De aanvoerder scoorde beide doelpunten en daarmee dikt hij zijn seizoenstotaal aan tot vier stuks. Heynen is voorlopig zelfs de topschutter van de competitie.

Het is erg opvallend hoe vlot Heynen dit seizoen de weg naar het doel weet te vinden. Op speeldag 4 wist de middenvelder tegen Zulte Waregem namelijk ook al een brace te scoren. En dat is erg zeldzaam voor de controlerende middenvelder, Heynen staat immers helemaal niet te boek als een vlotscorende speler. In 222 officiële wedstrijden voor Genk deed hij bijvoorbeeld maar 20 keer de netten trillen - zijn tweeklapper tegen Cercle Brugge meegerekend.

DERDE DOUBLÉ

Voor dit seizoen lukte Heynen ook nog maar één brace, die viel vorig seizoen te bewonderen tegen Zulte Waregem (2-6 winst). Die vaststelling maakt het dus nóg duidelijker dat de huidige vier goals in vijf competitiematchen van Heynen erg uitzonderlijk is. En zijn twee doublés dit seizoen dus ook. RFC Seraing, de tegenstander van Genk en Heynen volgende week, bereidt zich dus best maar voor op het grote gevaar-Heynen.

LEES OOK: Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Zal Heynen minstens 10 goals scoren dit seizoen?

Meest recent

'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

21
21
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

118
118
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

61
61
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

79
79
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

151
151
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

35
35
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

39
39
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

417
417
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

155
155
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

209
209
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

192
192
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

558
558
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

262
262
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

175
175
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

83
83
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

164
164
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

232
232
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

476
476
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

337
337
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

132
132
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

209
209
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

729
729
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

386
386

Meer sportnieuws