Raman op weg naar explosieve transfer

1730 stemmen
Raman op weg naar explosieve transfer

RSC Anderlecht legt Benito geen strobreed in de weg om de club te verlaten en uitgerekend AA Gent toont interesse om zijn jeugdproduct terug te halen. Het is voetbalromantiek en -nostalgie van de bovenste plank. Raman voetbalde veertien jaar lang bij de Buffalo’s maar in 2016 kwam er een uiteindelijk een definitief - en pijnlijk - einde aan zijn Gentse verhaal. Extrasportieve redenen lagen aan de basis van de scheiding, alsook een vertroebelde relatie met … Hein Vanhaezebrouck.


HET KREDIET VAN VANHAEZEBROUCK

Benito Raman houdt van AA Gent en vice versa. De snelle aanvaller had een groot aandeel in de historische landstitel in 2015, met enkele belangrijke goals, maar helemaal onbesproken was hij er nooit. Vooral de “Alle boeren zijn homo” gezangen werd hem erg kwalijk genomen bij de club. Desondanks bleven Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck geloven in de kwaliteiten van de explosieve Raman, totdat zijn krediet uiteindelijk ook helemaal opraakte in de Arteveldestad.

Hein Vanhaezebrouck gaf Benito Raman veel vertrouwen en hield hem vaak het hand boven het hoofd. De aanvaller werd bijvoorbeeld eens de nacht voor de match ‘betrapt’ toen hij ging snookeren, wat destijds tot veel heisa leidde in de media, maar enkele weken later stelde Vanhaezebrouck zijn aanvaller doodleuk weer terug op in de basis. En dat is een teken dat Vanhaezebrouck keihard geloofde in de kwaliteiten van Raman.



“Pas als de coach niets meer tegen je zegt, heb je een probleem”, verklaarde een toenmalige speler van AA Gent aan Sport/Voetbalmagazine. “Dan moet je je zorgen maken.” Hein Vanhaezebrouck stelt daar wel één grote voorwaarde bij: je moet daadwerkelijk met zijn kritiek aan de slag, want anders raakt het krediet van de coach uiteindelijk ook eens op. En dat mocht Benito Raman ook zelf aan den lijve ondervinden.

BALLINGSCHAP IN SINT-TRUIDEN

Nadat de “Alle boeren zijn homo”-heisa zijn toppunt bereikte in 2016, besliste AA Gent om Benito Raman tijdelijk te stallen bij Sint-Truiden. Mét de ultieme bedoeling om later een nieuwe herkansing af te dwingen in de Ghelamco Arena. “Ik was er niet langer eerste keuze”, zei Raman in die periode aan Het Laatste Nieuws. De concurrentie in de offensieve linie was inderdaad moordend omdat Gent toen in één klap uitpakte met Wikheim, Diedhiou en Olayinka, maar de toestroom van de nieuwe aanvallers was volgens Raman niet de hoofdreden voor zijn tijdelijk vertrek.



“Dat kwam niet door sportieve redenen. Ik ben er hard aangepakt.” In de nasleep van dat grote hetze bestraften de Buffalo’s hem namelijk met een loonbeslag van maar liefst 70% in combinatie met het intrekken van de premie voor de Champions League. De Gentse clubleiding hoopte dat Benito Raman zich in Sint-Truiden zou herpakken en vooral dat de grote mediastorm rond hem ging liggen. “We zijn ervan overtuigd dat Raman bij Sint-Truiden veel speelkansen zal krijgen. Dat was het eerste punt dat belangrijk was voor ons”, zei Michel Louwagie toen.

DE DRUPPEL

Ondanks de ijdele hoop van AA Gent dat de rust rond Benito Raman zou wederkeren na een uitleenbeurt van zes maanden, bleven de club en speler geconfronteerd worden met de “Alle boeren zijn homo”-gezangen. Tijdens de ploegvoorstelling van het nieuwe voetbalseizoen in 2016/17, dat plaatsvond tijdens de Gentse Feesten, begonnen de fans het bedenkelijke ‘lied’ opnieuw te zingen. En als extra toemaatje maakte Raman het zelf te bont op het sportieve gebied.

Hein Vanhaezebrouck moest namelijk al vroeg in de oefencampagne een kruis maken over Benito Raman. Zijn prestaties en professionele ingesteldheid, voornamelijk in de vriendschappelijke wedstrijden tegen PEC Zwolle en het Russische Samara, lieten zwaar te wensen over. Vanhaezebrouck wilde Raman uitproberen als flankaanvaller, waardoor hij ook vaak moest meeverdedigen, maar dat plan werd niet goed onthaald door de speler en stuitte zelfs op een serieuze tegenkanting.



Benito Raman werd in beide matchen constant voorbij gelopen door zijn tegenstanders en daarmee wakkerde hij een grote ergernis op bij Hein Vanhaezebrouck. Raman gaf vervolgens onbezonnen zijn mening aan Vanhaezebrouck, dat hij liever niet op de flank wordt uitgespeeld maar wel centraal. Daarnaast berichtte Sport/Voetbalmagazine ook dat Raman meermaals te laat kwam en dat hij betrapt werd op leugens. De combinatie van deze zaken, en ondanks een ultieme herkansing, zorgden ervoor dat Raman dus geen toekomst meer had bij AA Gent.

HEIN & BENITO

Benito is intussen jongvolwassen”, zei Hein Vanhaezebrouck toen aan Het Nieuwsblad. “Hij kan geen jeugdzonden blijven begaan. Meer zeg ik daar niet over.” Het was op dat moment dat het krediet van Raman helemaal opraakte bij Vanhaezebrouck, waarna de aanvaller op definitieve basis verkocht werd aan Standard. Nochtans wilde Raman naar eigen zeggen “supergraag” blijven. Hij wilde tonen dat hij weer de speler kon zijn waarmee de Buffalo’s in 2015 kampioen speelde.



“Zij zagen dat anders”, zei Benito Raman toen aan Het Nieuwsblad. “Ik ga niet zeggen dat ik werd weggeduwd, maar ik voelde niet veel vertrouwen meer van de coach. We hebben de eerste drie jaar goed gewerkt en alleen het laatste was minder. Oké, er zijn momenten die hij niet kan vergeten en er zijn momenten die ik niet kan vergeten. Dat is bij elke persoon zo, maar bij mij werd dat net iets te veel.” Vanhaezebrouck roept vandaag luidkeels om offensieve versterking voor zijn ploeg, maar het valt dus nog af te wachten hoe de coach staat tegenover een eventuele rentree van Raman.

LEES OOK: AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

🚀

Raman naar Gent ... Goed idee?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

23
23
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

90
90
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

88
88
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

332
332
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

67
67
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

114
114
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

405
405
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

204
204
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

382
382
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

92
92
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

518
518
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1000
1000
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

78
78
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

302
302
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

130
130
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

321
321
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

321
321
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

492
492
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

921
921
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

292
292
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

597
597
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

527
527
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

120
120

Meer sportnieuws