Raman op weg naar explosieve transfer

1730
Raman op weg naar explosieve transfer

RSC Anderlecht legt Benito geen strobreed in de weg om de club te verlaten en uitgerekend AA Gent toont interesse om zijn jeugdproduct terug te halen. Het is voetbalromantiek en -nostalgie van de bovenste plank. Raman voetbalde veertien jaar lang bij de Buffalo’s maar in 2016 kwam er een uiteindelijk een definitief - en pijnlijk - einde aan zijn Gentse verhaal. Extrasportieve redenen lagen aan de basis van de scheiding, alsook een vertroebelde relatie met … Hein Vanhaezebrouck.


HET KREDIET VAN VANHAEZEBROUCK

Benito Raman houdt van AA Gent en vice versa. De snelle aanvaller had een groot aandeel in de historische landstitel in 2015, met enkele belangrijke goals, maar helemaal onbesproken was hij er nooit. Vooral de “Alle boeren zijn homo” gezangen werd hem erg kwalijk genomen bij de club. Desondanks bleven Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck geloven in de kwaliteiten van de explosieve Raman, totdat zijn krediet uiteindelijk ook helemaal opraakte in de Arteveldestad.

Hein Vanhaezebrouck gaf Benito Raman veel vertrouwen en hield hem vaak het hand boven het hoofd. De aanvaller werd bijvoorbeeld eens de nacht voor de match ‘betrapt’ toen hij ging snookeren, wat destijds tot veel heisa leidde in de media, maar enkele weken later stelde Vanhaezebrouck zijn aanvaller doodleuk weer terug op in de basis. En dat is een teken dat Vanhaezebrouck keihard geloofde in de kwaliteiten van Raman.



“Pas als de coach niets meer tegen je zegt, heb je een probleem”, verklaarde een toenmalige speler van AA Gent aan Sport/Voetbalmagazine. “Dan moet je je zorgen maken.” Hein Vanhaezebrouck stelt daar wel één grote voorwaarde bij: je moet daadwerkelijk met zijn kritiek aan de slag, want anders raakt het krediet van de coach uiteindelijk ook eens op. En dat mocht Benito Raman ook zelf aan den lijve ondervinden.

BALLINGSCHAP IN SINT-TRUIDEN

Nadat de “Alle boeren zijn homo”-heisa zijn toppunt bereikte in 2016, besliste AA Gent om Benito Raman tijdelijk te stallen bij Sint-Truiden. Mét de ultieme bedoeling om later een nieuwe herkansing af te dwingen in de Ghelamco Arena. “Ik was er niet langer eerste keuze”, zei Raman in die periode aan Het Laatste Nieuws. De concurrentie in de offensieve linie was inderdaad moordend omdat Gent toen in één klap uitpakte met Wikheim, Diedhiou en Olayinka, maar de toestroom van de nieuwe aanvallers was volgens Raman niet de hoofdreden voor zijn tijdelijk vertrek.



“Dat kwam niet door sportieve redenen. Ik ben er hard aangepakt.” In de nasleep van dat grote hetze bestraften de Buffalo’s hem namelijk met een loonbeslag van maar liefst 70% in combinatie met het intrekken van de premie voor de Champions League. De Gentse clubleiding hoopte dat Benito Raman zich in Sint-Truiden zou herpakken en vooral dat de grote mediastorm rond hem ging liggen. “We zijn ervan overtuigd dat Raman bij Sint-Truiden veel speelkansen zal krijgen. Dat was het eerste punt dat belangrijk was voor ons”, zei Michel Louwagie toen.

DE DRUPPEL

Ondanks de ijdele hoop van AA Gent dat de rust rond Benito Raman zou wederkeren na een uitleenbeurt van zes maanden, bleven de club en speler geconfronteerd worden met de “Alle boeren zijn homo”-gezangen. Tijdens de ploegvoorstelling van het nieuwe voetbalseizoen in 2016/17, dat plaatsvond tijdens de Gentse Feesten, begonnen de fans het bedenkelijke ‘lied’ opnieuw te zingen. En als extra toemaatje maakte Raman het zelf te bont op het sportieve gebied.

Hein Vanhaezebrouck moest namelijk al vroeg in de oefencampagne een kruis maken over Benito Raman. Zijn prestaties en professionele ingesteldheid, voornamelijk in de vriendschappelijke wedstrijden tegen PEC Zwolle en het Russische Samara, lieten zwaar te wensen over. Vanhaezebrouck wilde Raman uitproberen als flankaanvaller, waardoor hij ook vaak moest meeverdedigen, maar dat plan werd niet goed onthaald door de speler en stuitte zelfs op een serieuze tegenkanting.



Benito Raman werd in beide matchen constant voorbij gelopen door zijn tegenstanders en daarmee wakkerde hij een grote ergernis op bij Hein Vanhaezebrouck. Raman gaf vervolgens onbezonnen zijn mening aan Vanhaezebrouck, dat hij liever niet op de flank wordt uitgespeeld maar wel centraal. Daarnaast berichtte Sport/Voetbalmagazine ook dat Raman meermaals te laat kwam en dat hij betrapt werd op leugens. De combinatie van deze zaken, en ondanks een ultieme herkansing, zorgden ervoor dat Raman dus geen toekomst meer had bij AA Gent.

HEIN & BENITO

Benito is intussen jongvolwassen”, zei Hein Vanhaezebrouck toen aan Het Nieuwsblad. “Hij kan geen jeugdzonden blijven begaan. Meer zeg ik daar niet over.” Het was op dat moment dat het krediet van Raman helemaal opraakte bij Vanhaezebrouck, waarna de aanvaller op definitieve basis verkocht werd aan Standard. Nochtans wilde Raman naar eigen zeggen “supergraag” blijven. Hij wilde tonen dat hij weer de speler kon zijn waarmee de Buffalo’s in 2015 kampioen speelde.



“Zij zagen dat anders”, zei Benito Raman toen aan Het Nieuwsblad. “Ik ga niet zeggen dat ik werd weggeduwd, maar ik voelde niet veel vertrouwen meer van de coach. We hebben de eerste drie jaar goed gewerkt en alleen het laatste was minder. Oké, er zijn momenten die hij niet kan vergeten en er zijn momenten die ik niet kan vergeten. Dat is bij elke persoon zo, maar bij mij werd dat net iets te veel.” Vanhaezebrouck roept vandaag luidkeels om offensieve versterking voor zijn ploeg, maar het valt dus nog af te wachten hoe de coach staat tegenover een eventuele rentree van Raman.

LEES OOK: Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Raman naar Gent ... Goed idee?

Meest recent

'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

1
1
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

21
21
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

47
47
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

26
26
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

17
17
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

117
117
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

62
62
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

59
59
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

99
99
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

106
106
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

51
51
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

59
59
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

55
55
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

180
180
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

76
76
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

153
153
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

143
143
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

622
622
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

557
557
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1456
1456
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

339
339
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

677
677
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

246
246

Meer sportnieuws