Raman op weg naar explosieve transfer

1730
Raman op weg naar explosieve transfer

RSC Anderlecht legt Benito geen strobreed in de weg om de club te verlaten en uitgerekend AA Gent toont interesse om zijn jeugdproduct terug te halen. Het is voetbalromantiek en -nostalgie van de bovenste plank. Raman voetbalde veertien jaar lang bij de Buffalo’s maar in 2016 kwam er een uiteindelijk een definitief - en pijnlijk - einde aan zijn Gentse verhaal. Extrasportieve redenen lagen aan de basis van de scheiding, alsook een vertroebelde relatie met … Hein Vanhaezebrouck.


HET KREDIET VAN VANHAEZEBROUCK

Benito Raman houdt van AA Gent en vice versa. De snelle aanvaller had een groot aandeel in de historische landstitel in 2015, met enkele belangrijke goals, maar helemaal onbesproken was hij er nooit. Vooral de “Alle boeren zijn homo” gezangen werd hem erg kwalijk genomen bij de club. Desondanks bleven Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck geloven in de kwaliteiten van de explosieve Raman, totdat zijn krediet uiteindelijk ook helemaal opraakte in de Arteveldestad.

Hein Vanhaezebrouck gaf Benito Raman veel vertrouwen en hield hem vaak het hand boven het hoofd. De aanvaller werd bijvoorbeeld eens de nacht voor de match ‘betrapt’ toen hij ging snookeren, wat destijds tot veel heisa leidde in de media, maar enkele weken later stelde Vanhaezebrouck zijn aanvaller doodleuk weer terug op in de basis. En dat is een teken dat Vanhaezebrouck keihard geloofde in de kwaliteiten van Raman.



“Pas als de coach niets meer tegen je zegt, heb je een probleem”, verklaarde een toenmalige speler van AA Gent aan Sport/Voetbalmagazine. “Dan moet je je zorgen maken.” Hein Vanhaezebrouck stelt daar wel één grote voorwaarde bij: je moet daadwerkelijk met zijn kritiek aan de slag, want anders raakt het krediet van de coach uiteindelijk ook eens op. En dat mocht Benito Raman ook zelf aan den lijve ondervinden.

BALLINGSCHAP IN SINT-TRUIDEN

Nadat de “Alle boeren zijn homo”-heisa zijn toppunt bereikte in 2016, besliste AA Gent om Benito Raman tijdelijk te stallen bij Sint-Truiden. Mét de ultieme bedoeling om later een nieuwe herkansing af te dwingen in de Ghelamco Arena. “Ik was er niet langer eerste keuze”, zei Raman in die periode aan Het Laatste Nieuws. De concurrentie in de offensieve linie was inderdaad moordend omdat Gent toen in één klap uitpakte met Wikheim, Diedhiou en Olayinka, maar de toestroom van de nieuwe aanvallers was volgens Raman niet de hoofdreden voor zijn tijdelijk vertrek.



“Dat kwam niet door sportieve redenen. Ik ben er hard aangepakt.” In de nasleep van dat grote hetze bestraften de Buffalo’s hem namelijk met een loonbeslag van maar liefst 70% in combinatie met het intrekken van de premie voor de Champions League. De Gentse clubleiding hoopte dat Benito Raman zich in Sint-Truiden zou herpakken en vooral dat de grote mediastorm rond hem ging liggen. “We zijn ervan overtuigd dat Raman bij Sint-Truiden veel speelkansen zal krijgen. Dat was het eerste punt dat belangrijk was voor ons”, zei Michel Louwagie toen.

DE DRUPPEL

Ondanks de ijdele hoop van AA Gent dat de rust rond Benito Raman zou wederkeren na een uitleenbeurt van zes maanden, bleven de club en speler geconfronteerd worden met de “Alle boeren zijn homo”-gezangen. Tijdens de ploegvoorstelling van het nieuwe voetbalseizoen in 2016/17, dat plaatsvond tijdens de Gentse Feesten, begonnen de fans het bedenkelijke ‘lied’ opnieuw te zingen. En als extra toemaatje maakte Raman het zelf te bont op het sportieve gebied.

Hein Vanhaezebrouck moest namelijk al vroeg in de oefencampagne een kruis maken over Benito Raman. Zijn prestaties en professionele ingesteldheid, voornamelijk in de vriendschappelijke wedstrijden tegen PEC Zwolle en het Russische Samara, lieten zwaar te wensen over. Vanhaezebrouck wilde Raman uitproberen als flankaanvaller, waardoor hij ook vaak moest meeverdedigen, maar dat plan werd niet goed onthaald door de speler en stuitte zelfs op een serieuze tegenkanting.



Benito Raman werd in beide matchen constant voorbij gelopen door zijn tegenstanders en daarmee wakkerde hij een grote ergernis op bij Hein Vanhaezebrouck. Raman gaf vervolgens onbezonnen zijn mening aan Vanhaezebrouck, dat hij liever niet op de flank wordt uitgespeeld maar wel centraal. Daarnaast berichtte Sport/Voetbalmagazine ook dat Raman meermaals te laat kwam en dat hij betrapt werd op leugens. De combinatie van deze zaken, en ondanks een ultieme herkansing, zorgden ervoor dat Raman dus geen toekomst meer had bij AA Gent.

HEIN & BENITO

Benito is intussen jongvolwassen”, zei Hein Vanhaezebrouck toen aan Het Nieuwsblad. “Hij kan geen jeugdzonden blijven begaan. Meer zeg ik daar niet over.” Het was op dat moment dat het krediet van Raman helemaal opraakte bij Vanhaezebrouck, waarna de aanvaller op definitieve basis verkocht werd aan Standard. Nochtans wilde Raman naar eigen zeggen “supergraag” blijven. Hij wilde tonen dat hij weer de speler kon zijn waarmee de Buffalo’s in 2015 kampioen speelde.



“Zij zagen dat anders”, zei Benito Raman toen aan Het Nieuwsblad. “Ik ga niet zeggen dat ik werd weggeduwd, maar ik voelde niet veel vertrouwen meer van de coach. We hebben de eerste drie jaar goed gewerkt en alleen het laatste was minder. Oké, er zijn momenten die hij niet kan vergeten en er zijn momenten die ik niet kan vergeten. Dat is bij elke persoon zo, maar bij mij werd dat net iets te veel.” Vanhaezebrouck roept vandaag luidkeels om offensieve versterking voor zijn ploeg, maar het valt dus nog af te wachten hoe de coach staat tegenover een eventuele rentree van Raman.

LEES OOK: Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

Raman naar Gent ... Goed idee?

Meest recent

'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

61
61
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

125
125
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

153
153
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

32
32
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

37
37
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

48
48
Lucca Brughmans meteen Rode Duivel onder Mark van Bommel?

Mark van Bommel zal vrijdag zijn eerste selectie voor de Rode Duivels bekendmaken. België neemt ...

0
0
Straffe JPL-revelatie staat op: “Nieuwe Osimhen”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver en de analisten maken al een eerste balans op. Bij KRC ...

72
72
OPTA verrast: Union grote favoriet, Anderlecht hinkt achter

Optastats is een gerenommeerd databureau dat voor de start van de competities telkens datagerichte ...

108
108
Compper met handen in het haar: “Drama voor Antwerp”

Royal Antwerp FC was goed aan het seizoen begonnen, maar kreeg de afgelopen weken heel wat klappen. ...

186
186
Charmeoffensief Mark van Bommel faalt: Rode Duivel stopt

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekend. De ...

214
214
Vitor Bruno verbaast met Anderlecht-duo voor Lyon

RSC Anderlecht neemt het in de Europa League op tegen Olympique Lyon. De eerste speeldag van de ...

460
460
"Ik ga u een lap geven"-Van Gucht brengt BV tot kookpunt

Het avontuur van Ruben Van Gucht in De Verraders blijft nazinderen. De getalenteerde presentator ...

88
88
‘Anderlecht ving bot: toptarget ontploft compleet'

RSC Anderlecht werd afgelopen zomer met verschillende targets in verband gebracht. Antoine Sibierski ...

256
256
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

295
295
Schok in Nederland: assistent slaat tanden uit speler

Er heerst een schokgolf in Nederland na een gigantische vechtpartij. In de derby tussen ...

106
106
Goots merkt Antwerp-evolutie op: “Dat moet ambitie zijn”

Royal Antwerp FC is onder Marvin Compper weer aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Ook het vertrek van ...

132
132
'Lammens uit de ploeg? Plots zware twijfel bij Man Utd'

De opmars van Senne Lammens is indrukwekkend. Na zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

243
243
Defour vreest JPL-ontslag: “Weinig krediet bij de fans”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver, maar er zijn al clubs waar het heet begint te worden. ...

200
200
Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Het leven naast een absolute publiekslieveling heeft zo zijn voordelen, maar ook een keerzijde. Kat ...

106
106
Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

276
276
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

476
476
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

201
201
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

76
76
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

123
123

Meer sportnieuws