Hoefkens in problemen? "Hetzelfde bij elke coach"

door
Hoefkens in problemen?

Club Brugge werd voor het seizoen getipt als grootste kanshebber om zichzelf op te volgen als landskampioen. Maar na drie speeldagen is het duidelijk dat er bij Blauw-Zwart nog heel wat werk op de plank ligt. Met 4 op 9 kunnen de Bruggelingen onmogelijk spreken van een geslaagde start.


Na het vertrek van Alfred Schreuder naar Ajax, nam het Brugse bestuur een bepaald risico door de vrij onervaren Carl Hoefkens door te schuiven naar de positie van hoofdcoach. Die moet in zijn eerste weken weliswaar onder lastige omstandigheden werken, zo wordt er nog volop gesleuteld aan zijn spelersselectie. Bovendien is het na amper vier officiële wedstrijden nog veel te vroeg om verregaande conclusies te trekken. Toch steken hier en daar al twijfels de kop op over de Brugse T1.

Zo zit er momenteel weinig lijn in het spel. Iets wat Hans Vanaken, zonder daarbij de trainer te viseren, ook al aanhaalde. De verticaliteit die Hoefkens verlangt is vaak ver te zoeken. Daarnaast maakte de trainer geen goede beurt met de manier waarop hij bepaalde spelers behandelt. Jack Hendry en Owen Otasowie bijvoorbeeld, zitten de ene match op de tribune om vervolgens in de basis te starten en omgekeerd. En ook het, vaak weinigzeggende, discours op zijn persbabbels wordt niet overal gesmaakt.

MEEKRIJGEN IN VERHAAL
Omdat nu ook de resultaten achterblijven, neemt de druk dus toe. Niet onlogisch voor een beginnend hoofdcoach bij veruit de succesvolste club van de voorbije jaren. Maar voorlopig maakt Hoefkens zich nog geen grote zorgen. "Of ik de druk voel? Dat is hetzelfde bij elke coach. Er is één ding belangrijk en dat is wedstrijden winnen. Momenteel gebeurt het niet, dus komt er sowieso druk", klonk het op zijn persbabbel achteraf. "Ik leg de druk nu niet op mezelf. Ik probeer gewoon iedereen mee te krijgen in hetzelfde verhaal en dan zullen de resultaten vanzelf komen."

LEES OOK: 'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Hoefkens blijft de juiste man voor Club ...

Meest recent

'Beslissing gevallen: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

0
0
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

54
54
Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

82
82
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

33
33
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

84
84
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

119
119
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

328
328
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

294
294
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

209
209
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

235
235
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

200
200
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

127
127
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

138
138
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

63
63
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

181
181
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

456
456
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

404
404
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

292
292
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

145
145
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

449
449
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

846
846
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

292
292
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

243
243
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

187
187

Meer sportnieuws