Hoefkens in problemen? "Hetzelfde bij elke coach"

418 stemmen
Hoefkens in problemen?

Club Brugge werd voor het seizoen getipt als grootste kanshebber om zichzelf op te volgen als landskampioen. Maar na drie speeldagen is het duidelijk dat er bij Blauw-Zwart nog heel wat werk op de plank ligt. Met 4 op 9 kunnen de Bruggelingen onmogelijk spreken van een geslaagde start.


Na het vertrek van Alfred Schreuder naar Ajax, nam het Brugse bestuur een bepaald risico door de vrij onervaren Carl Hoefkens door te schuiven naar de positie van hoofdcoach. Die moet in zijn eerste weken weliswaar onder lastige omstandigheden werken, zo wordt er nog volop gesleuteld aan zijn spelersselectie. Bovendien is het na amper vier officiële wedstrijden nog veel te vroeg om verregaande conclusies te trekken. Toch steken hier en daar al twijfels de kop op over de Brugse T1.

Zo zit er momenteel weinig lijn in het spel. Iets wat Hans Vanaken, zonder daarbij de trainer te viseren, ook al aanhaalde. De verticaliteit die Hoefkens verlangt is vaak ver te zoeken. Daarnaast maakte de trainer geen goede beurt met de manier waarop hij bepaalde spelers behandelt. Jack Hendry en Owen Otasowie bijvoorbeeld, zitten de ene match op de tribune om vervolgens in de basis te starten en omgekeerd. En ook het, vaak weinigzeggende, discours op zijn persbabbels wordt niet overal gesmaakt.

MEEKRIJGEN IN VERHAAL
Omdat nu ook de resultaten achterblijven, neemt de druk dus toe. Niet onlogisch voor een beginnend hoofdcoach bij veruit de succesvolste club van de voorbije jaren. Maar voorlopig maakt Hoefkens zich nog geen grote zorgen. "Of ik de druk voel? Dat is hetzelfde bij elke coach. Er is één ding belangrijk en dat is wedstrijden winnen. Momenteel gebeurt het niet, dus komt er sowieso druk", klonk het op zijn persbabbel achteraf. "Ik leg de druk nu niet op mezelf. Ik probeer gewoon iedereen mee te krijgen in hetzelfde verhaal en dan zullen de resultaten vanzelf komen."

LEES OOK: 'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Hoefkens blijft de juiste man voor Club ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

13
13
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

96
96
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

82
82
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

169
169
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

326
326
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

324
324
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

236
236
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws