Hoefkens in problemen? "Hetzelfde bij elke coach"

door
Hoefkens in problemen?

Club Brugge werd voor het seizoen getipt als grootste kanshebber om zichzelf op te volgen als landskampioen. Maar na drie speeldagen is het duidelijk dat er bij Blauw-Zwart nog heel wat werk op de plank ligt. Met 4 op 9 kunnen de Bruggelingen onmogelijk spreken van een geslaagde start.


Na het vertrek van Alfred Schreuder naar Ajax, nam het Brugse bestuur een bepaald risico door de vrij onervaren Carl Hoefkens door te schuiven naar de positie van hoofdcoach. Die moet in zijn eerste weken weliswaar onder lastige omstandigheden werken, zo wordt er nog volop gesleuteld aan zijn spelersselectie. Bovendien is het na amper vier officiële wedstrijden nog veel te vroeg om verregaande conclusies te trekken. Toch steken hier en daar al twijfels de kop op over de Brugse T1.

Zo zit er momenteel weinig lijn in het spel. Iets wat Hans Vanaken, zonder daarbij de trainer te viseren, ook al aanhaalde. De verticaliteit die Hoefkens verlangt is vaak ver te zoeken. Daarnaast maakte de trainer geen goede beurt met de manier waarop hij bepaalde spelers behandelt. Jack Hendry en Owen Otasowie bijvoorbeeld, zitten de ene match op de tribune om vervolgens in de basis te starten en omgekeerd. En ook het, vaak weinigzeggende, discours op zijn persbabbels wordt niet overal gesmaakt.

MEEKRIJGEN IN VERHAAL
Omdat nu ook de resultaten achterblijven, neemt de druk dus toe. Niet onlogisch voor een beginnend hoofdcoach bij veruit de succesvolste club van de voorbije jaren. Maar voorlopig maakt Hoefkens zich nog geen grote zorgen. "Of ik de druk voel? Dat is hetzelfde bij elke coach. Er is één ding belangrijk en dat is wedstrijden winnen. Momenteel gebeurt het niet, dus komt er sowieso druk", klonk het op zijn persbabbel achteraf. "Ik leg de druk nu niet op mezelf. Ik probeer gewoon iedereen mee te krijgen in hetzelfde verhaal en dan zullen de resultaten vanzelf komen."

LEES OOK: Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Hoefkens blijft de juiste man voor Club ...

Meest recent

Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

9
9
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

30
30
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

82
82
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

153
153
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

62
62
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

42
42
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

128
128
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

416
416
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

175
175
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

688
688
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

160
160
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

117
117
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

141
141
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

206
206
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

626
626
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

57
57
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

347
347
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

283
283
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

177
177
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

405
405
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

196
196
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

68
68
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

51
51
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

307
307
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

102
102

Meer sportnieuws