PSG pakt zonder Mbappé meteen eerste prijs

door
PSG pakt zonder Mbappé meteen eerste prijs

Ook in Frankrijk werd het nieuwe seizoen dit weekend op gang getrapt. Zondagavond openden kampioen Paris Saint-Germain en de verrassende bekerwinnaar FC Nantes de debatten met de Trophée des Champions. De Parijzenaars moesten het daarin nog zonder Kylian Mbappé stellen, maar dat verhinderde hen niet om meteen de voorhamer boven te halen.


Zonder Mbappé waren de ogen vooral gericht op Neymar en Lionel Messi en zij gaven meteen thuis. Vooral de Braziliaan maakte een zeer gretige indruk, tot verbazing zelfs van Nantes-trainer Antoine Kombouaré. Toen de Braziliaan in de derde minuut druk ging zetten op een verdediger, registreerden de camera's diens veelzeggende reactie. "Verdedig jij nu?", riep Kombouaré Neymar verbouwereerd toe.

Het was ook dankzij Messi en Neymar dat de partij halfweg al in een beslissende plooi lag, want zij hadden dan al elk een doelpuntje meegepikt. Nantes slaagde er niet in om een vuist te maken en moest ook in de tweede helft de wet van de sterkste blijven ondergaan. Nog voor het uur had Sergio Ramos, eindelijk weer fit, er met een hakje 3-0 van gemaakt. In de slotfase werd het nog wat pijnlijker toen Castelletto een strafschop weggaf en op de koop toe een rode kaart slikte. Neymar kon vanop de stip met zijn tweede de eindstand vastleggen. PSG lijkt zo meteen klaar voor het nieuwe seizoen. In Frankrijk steken ze er al jaren met kop en schouders boven de concurrentie uit, maar nu hopen ze eindelijk ook de Champions League naar Parijs te kunnen brengen.

LEES OOK: 'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Zal PSG dit seizoen eindelijk de Champions League winnen?

Meest recent

De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

28
28
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

126
126
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

36
36
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

57
57
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

111
111
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

337
337
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

410
410
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

148
148
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

262
262
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

422
422
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

50
50
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

211
211
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

50
50
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

288
288
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

302
302
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

186
186
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

34
34
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

411
411
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

280
280
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

169
169
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

187
187
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

31
31
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

308
308
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

53
53
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

73
73

Meer sportnieuws