Italianen alsnog op vinkenslag voor laatste WK-ticket

door
Italianen alsnog op vinkenslag voor laatste WK-ticket

Chili kreeg bij zijn eerste klacht over de betwiste nationaliteit van Byron Castillo nul op het rekest. Ecuador zou de speler van Guayaquil inderdaad hebben opgesteld toen hij eigenlijk nog speler van Colombia was.


Chili heeft het idee om het ticket van Ecuador voor het WK 2022 in Qatar over te nemen nog niet opgegeven. De Chileense bond heeft namelijk aangekondigd in beroep te gaan tegen de beslissing van de FIFA, die de klacht over de nationaliteit van Byron Castillo verwierp. 

Hij zou volgens hen door Ecuador te vroeg zijn opgesteld. Castillo zou het de Chileens nationaliteit nog hebben verworven op het moment van spelen. Diverse documenten zouden de Chileense beschuldigingen bewijzen. Castillo werd naar verluidt geboren in Tumaco, Colombia, en niet in Villamil Playas, Ecuador. 

ITALIANEN OP VINKENSLAG
De Chileense oproep wordt dan ook in vertrouwen gedaan: volgens de secretaris-generaal van de federatie, Jorge Yunge, "is het duidelijk dat Byron Castillo speelt met een vals Ecuadoraans paspoort. Niet alleen onze plek op het WK staat op het spel maar het hele idee van fair play". Als Ecuador wordt uitgeschakeld, is Chili niet volledig gegarandeerd van deelname aan het WK. In principe zou het hoogst gerangschikte land op de FIFA-ranglijst zich kwalificeren. En dat is Italië en niet Chili.

🔥 Wat iedereen nu leest

DAZN hakt knoop door over komende speeldagen in JPL
DAZN hakt knoop door over komende speeldagen in JPL
Zware ambras bij Zulte: pijnlijke details aan het licht
Zware ambras bij Zulte: pijnlijke details aan het licht

Moet Chili het ticket aan Ecuador laten?

Meest recent

'Fans mogen hopen: VRT en VTM in onderhandeling met DAZN'

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is intussen al twee speeldagen ver, maar fans hebben die ...

31
31
'STVV heeft opmerkelijke opvolger Bertaccini beet'

STVV kreeg vorige week nog een stevige tik te verwerken, want het zag Adriano Bertaccini vertrekken. ...

36
36
Club opgelet: Rangers maakt meteen stevig statement

Club Brugge begint woensdag aan zijn missie in de Champions League. Om daarin de league phase te ...

50
50
Anderlecht mag transferdoelwit alweer schrappen

Anderlecht richt zijn pijlen dezer dagen weer op Europa, waar het na de blamage tegen Häcken de ...

47
47
'Westerlo vindt broodnodige versterking'

Voor Westerlo werd het een competitiestart met twee gezichten. Het kreeg op de openingsspeeldag nog ...

36
36
Ontslagen Anderlecht-pion duikt op in Premier League

Bij Anderlecht gooiden ze het de voorbije maanden weer over een heel andere boeg. Zowel in de ...

80
80
Jashari straalt op eerste foto, weldra ook Ordoñez?

Club Brugge streek dinsdag neer in Oostenrijk, waar het een dag later een eerste zeer belangrijke ...

360
360
'Standard heeft prijsschutter bijna beet'

Standard is met een vier op zes zeer aardig aan het seizoen begonnen en is zo voorlopig mee in de ...

182
182
Vanaken waarschuwt voor grote valkuil voor Club

Club Brugge is dinsdag afgereisd naar Oostenrijk, waar het begin aan zijn Champions League-avontuur. ...

392
392
'Sporting Charleroi rekent zich rijk: monsterbod op komst'

Sporting Charleroi baalt enorm. De uitschakeling in de voorrondes van de Conference League is vooral ...

111
111
'Volgende RSCA Futures-talent trekt naar andere oorden'

Keisuke Goto is op weg naar STVV, dat hem gaat huren van RSC Anderlecht. De Japanner, door de Denen ...

197
197
'Union SG zet zinnen op volgende miljoenenparel'

Union SG is de club die inzake percentage geslaagde transfers wellicht het best scoort in de Jupiler ...

64
64
Waarom Club Brugge precies 40 miljoen voor Jashari wil

Van een akkoord is nog geen sprake, maar Club Brugge en AC Milan zijn opnieuw in gesprek over Ardon ...

1693
1693
'Rits zegt 'neen', één club maakt wel grote kans'

Mats Rits moet weg bij RSC Anderlecht. De middenvelder behoort de laatste matchen niet tot de ...

406
406
Transferorakel Romano ziet imago plots instorten

Fabrizio Romano moeten we niet meer voorstellen aan jullie. De Italiaan is dé ...

181
181
'Anderlecht-stunt met ex-speler van Liverpool'

RSC Anderlecht is in principe nog niét klaar op de transfermarkt. De Brusselaars moeten wel ...

718
718
Deals bij KV Mechelen, Charleroi, Beveren en Dender

Heel wat transfers vandaag in België. Doorheen de dag werden de nodige deals afgerond. We ...

215
215
Vandenbempt ziet Anderlecht spartelen: 'Hasi in de penarie'

RSC Anderlecht werd in de Europa League uitgeschakeld door BK Hacken en zal het nu in de Conference ...

318
318
Bom ontploft bij woedend Barça: oorlog met grootverdiener

De bom is ontploft bij FC Barcelona. Nog voor het begin van het nieuwe seizoen stormt het ferm bij ...

163
163
Zulte Waregem doet zaken met Beerschot

Zulte Waregem promoveerde van de Challenger Pro League naar de Jupiler Pro League en Beerschot ging ...

118
118
Het hek is van de dam: Belgische clubs briesen op DAZN

DAZN en de telecomproviders liggen nog steeds met elkaar in de clinch. Ondanks een nakende doorbraak ...

1126
1126
Deniz Undav in het oog van de storm: spits is het beu

Deniz Undav maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG, maar nu is de spits een revelatie in ...

257
257
Standard rouwt: icoon Jorge Costa onverwacht overleden

De voetbalwereld is in rouw. Voormalige Standard Luik-speler Jorge Costa is plotseling overleden, ...

0
0
Zware ambras bij Zulte: pijnlijke details aan het licht

Het zit er flink tegen bij Zulte Waregem. De promovendus was nog in euforie na de titel in de ...

1817
1817
Ferme domper én cruciale meevaller voor Hayen

Club Brugge neemt het in de voorrondes van de Champions League op tegen RB Salzburg. Blauw-Zwart ...

402
402

Meer sportnieuws