Depay en Barça liggen op ramkoers

87 stemmen
Depay en Barça liggen op ramkoers

FC Barcelona wil in een sneltempo terug naar de Europese top en daarom spendeerden de Catalanen ondertussen al 103 miljoen euro op de zomerse transfermarkt. Nochtans bevindt Barça zich niet in de beste financiële papieren, al wordt de geldbuidel aangedikt door tal van spelers te verkopen en andere creatieve oplossingen. De club duwt bijvoorbeeld Memphis Depay, die vorig seizoen nog de vierde vlotst scorende spits was in LaLiga, naar de uitgang. Daarnaast moet Barcelona ook rekening houden dat de kunstmatige financiële ingrepen zeer nefast zijn voor de toekomst van de club op de lange termijn.


SNEL GELDGEWIN, WEINIG TOEKOMSTGERICHT

FC Barcelona besliste vorig week om nog eens 15% van hun inkomsten op de TV-rechten te verkopen aan de Amerikaanse investeringsgroep Sixth Street. Dit is al de tweede hefboom die de Catalanen aanwenden om op zeer korte termijn meer financiële middelen te verkrijgen. Eerder deze maand verkocht Barça namelijk ook al 10% op hun toekomstige TV-rechten aan datzelfde Sixth Street. De totale som van deze verkoop bedraagt 522 miljoen euro.



Dat lijkt knap werk van de Catalanen, maar deze ogenschijnlijk lucratieve deals met Sixth Street gelden voor een tijdspanne van 25 jaar. Dat betekent dat FC Barcelona volgend seizoen al 40 miljoen euro minder inkomsten heeft door de verkoop van 25% van hun TV-rechten. En ook in de komende seizoenen, 25 jaar lang dus, zullen deze verminderde inkomsten ongetwijfeld voelbaar zijn. Deze aanpak oriënteert zich dus duidelijk op de zéér korte termijn, eerder dan met het oog op de toekomst.

CREATIEF MET SALARISLAST

Barça activeerde deze hefbomen om onder de actuele financiële druk uit te komen waardoor de club op deze manier veel gemakkelijker nieuwe spelers kan inschrijven in LaLiga. Meer inkomsten betekent dat FC Barcelona grotere salarissen kan uitbetalen en bijgevolg meer topspelers naar de club kan halen, zoals de transfervrije Franck Kessie en Andreas Christensen. Vorig seizoen was FC Barcelona gebonden aan de 3:1 regel, waardoor de club 3 euro moest recupereren om 1 euro aan salarissen te spenderen.



Dankzij de dubbele deal met Sixth Street is die regel terug in verhouding met 1:1, maar dat is op het financieel gebied nóg niet voldoende om de kersverse topaanwinsten Robert Lewandowski en Raphinha in te schrijven voor La Liga. Barça wil daarom nog tal van spelers verkopen in de komende weken. Neto, Samuel Umtiti, Oscar Mingueza, Riqui Puig en Martin Braithwaite maken geen deel uit van de pre-season tour in de Verenigde Staten en deze vijf spelers moeten zo snel mogelijk verkocht worden. Daarnaast probeert FC Barcelona ook nog om Frenkie de Jong en Memphis Depay te gelde te maken.

CASHEN OP MEMPHIS

Memphis Depay arriveerde vorige zomer als transfervrije speler op Camp Nou, maar in Barcelona werd hij nooit helemaal geaccepteerd. De Oranje-international was vorig jaar vooral een interessante optie door zijn transfervrije status, waardoor Barça bij een potentiële doorverkoop stevig zou kunnen cashen op hem. En na amper één seizoen lijk dat scenario al uit te komen. In een persoonlijk gesprek tijdens de huidige voorbereiding heeft Xavi Hernandez reeds duidelijk aangegeven dat Memphis beter snel vertrekt, want door de komst van Robert Lewandowski zal de concurrentie in de aanval komend seizoen moordend zijn.



Daarnaast lopen ook nog Pierre-Emerick Aubameyang, Ousmane Dembélé, Raphinha, Ferran Torres en Ansu Fatir rond in Barcelona om de offensieve posities te bezetten in het Spotify Samp Nou. Het forceren van Memphis Depay naar de uitgang lijkt vooral financiële redenen te hebben, gelet op zijn ‘gratis’ aankoop en huidige marktwaarde van 35 miljoen euro, waarmee Barça een enorm lucratieve verkoop kan sluiten. Maar anderzijds betekent het vertrek van de Nederlander wél een sportieve aderlating en staat hij zelf niet te popelen om Barça te verlaten.

ONDERSCHATTE SPITS

“Als je naar mijn statistieken kijkt, ook bij het Nederlands elftal, zie je dat ik hard werk aan mijn legacy”, zei hij eerder dit seizoen. En die statistieken waren vorig seizoen dik oké. Memphis Depay was in La Liga na Karim Benzema (Real Madrid), Gerard Moreno (Villarreal) en Arnaut Danjuma (Villarreal) de vlotst scorende centrale spits van de ganse Spaanse competitie. Bij Barça was hij voor het doel ook nog eens de meest efficiënte speler van het seizoen. En zo’n belangrijke pion wil men in Catalonië blijkbaar erg gemakkelijk laten vertrekken.



Uiteraard is zijn nieuwe concurrent Robert Lewandowski (33) van een totaal ander kaliber, de Pool is een spits van onversneden ereldklasse, maar in de Spaanse pers luidt het alvast dat Memphis Depay (28) nog lang niet klaar is bij Barça. De Oranje-spits maakt bijvoorbeeld een uitstekende indruk in de pre season tour in de Verenigde Staten en hij blijft het liefst van al op post bij Barcelona. Al zal de clubleiding er alles aan doen om Depay nog te verkopen in de huidige zomermercato. Want snel geldgewin en een korte termijnvisie regeert vandaag in Catalonië.

LEES OOK: Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

🚀

Moet Barça Depay verkopen?

Meest recent

Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

1
1
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

39
39
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

8
8
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

75
75
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

20
20
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

248
248
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

343
343
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

311
311
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

527
527
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

221
221
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

333
333
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

159
159
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

535
535
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

600
600
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

405
405
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

642
642
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

134
134
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

261
261
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

469
469
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

492
492
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

450
450
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

527
527
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

911
911

Meer sportnieuws