Depay en Barça liggen op ramkoers

door
Depay en Barça liggen op ramkoers

FC Barcelona wil in een sneltempo terug naar de Europese top en daarom spendeerden de Catalanen ondertussen al 103 miljoen euro op de zomerse transfermarkt. Nochtans bevindt Barça zich niet in de beste financiële papieren, al wordt de geldbuidel aangedikt door tal van spelers te verkopen en andere creatieve oplossingen. De club duwt bijvoorbeeld Memphis Depay, die vorig seizoen nog de vierde vlotst scorende spits was in LaLiga, naar de uitgang. Daarnaast moet Barcelona ook rekening houden dat de kunstmatige financiële ingrepen zeer nefast zijn voor de toekomst van de club op de lange termijn.


SNEL GELDGEWIN, WEINIG TOEKOMSTGERICHT

FC Barcelona besliste vorig week om nog eens 15% van hun inkomsten op de TV-rechten te verkopen aan de Amerikaanse investeringsgroep Sixth Street. Dit is al de tweede hefboom die de Catalanen aanwenden om op zeer korte termijn meer financiële middelen te verkrijgen. Eerder deze maand verkocht Barça namelijk ook al 10% op hun toekomstige TV-rechten aan datzelfde Sixth Street. De totale som van deze verkoop bedraagt 522 miljoen euro.



Dat lijkt knap werk van de Catalanen, maar deze ogenschijnlijk lucratieve deals met Sixth Street gelden voor een tijdspanne van 25 jaar. Dat betekent dat FC Barcelona volgend seizoen al 40 miljoen euro minder inkomsten heeft door de verkoop van 25% van hun TV-rechten. En ook in de komende seizoenen, 25 jaar lang dus, zullen deze verminderde inkomsten ongetwijfeld voelbaar zijn. Deze aanpak oriënteert zich dus duidelijk op de zéér korte termijn, eerder dan met het oog op de toekomst.

CREATIEF MET SALARISLAST

Barça activeerde deze hefbomen om onder de actuele financiële druk uit te komen waardoor de club op deze manier veel gemakkelijker nieuwe spelers kan inschrijven in LaLiga. Meer inkomsten betekent dat FC Barcelona grotere salarissen kan uitbetalen en bijgevolg meer topspelers naar de club kan halen, zoals de transfervrije Franck Kessie en Andreas Christensen. Vorig seizoen was FC Barcelona gebonden aan de 3:1 regel, waardoor de club 3 euro moest recupereren om 1 euro aan salarissen te spenderen.



Dankzij de dubbele deal met Sixth Street is die regel terug in verhouding met 1:1, maar dat is op het financieel gebied nóg niet voldoende om de kersverse topaanwinsten Robert Lewandowski en Raphinha in te schrijven voor La Liga. Barça wil daarom nog tal van spelers verkopen in de komende weken. Neto, Samuel Umtiti, Oscar Mingueza, Riqui Puig en Martin Braithwaite maken geen deel uit van de pre-season tour in de Verenigde Staten en deze vijf spelers moeten zo snel mogelijk verkocht worden. Daarnaast probeert FC Barcelona ook nog om Frenkie de Jong en Memphis Depay te gelde te maken.

CASHEN OP MEMPHIS

Memphis Depay arriveerde vorige zomer als transfervrije speler op Camp Nou, maar in Barcelona werd hij nooit helemaal geaccepteerd. De Oranje-international was vorig jaar vooral een interessante optie door zijn transfervrije status, waardoor Barça bij een potentiële doorverkoop stevig zou kunnen cashen op hem. En na amper één seizoen lijk dat scenario al uit te komen. In een persoonlijk gesprek tijdens de huidige voorbereiding heeft Xavi Hernandez reeds duidelijk aangegeven dat Memphis beter snel vertrekt, want door de komst van Robert Lewandowski zal de concurrentie in de aanval komend seizoen moordend zijn.



Daarnaast lopen ook nog Pierre-Emerick Aubameyang, Ousmane Dembélé, Raphinha, Ferran Torres en Ansu Fatir rond in Barcelona om de offensieve posities te bezetten in het Spotify Samp Nou. Het forceren van Memphis Depay naar de uitgang lijkt vooral financiële redenen te hebben, gelet op zijn ‘gratis’ aankoop en huidige marktwaarde van 35 miljoen euro, waarmee Barça een enorm lucratieve verkoop kan sluiten. Maar anderzijds betekent het vertrek van de Nederlander wél een sportieve aderlating en staat hij zelf niet te popelen om Barça te verlaten.

ONDERSCHATTE SPITS

“Als je naar mijn statistieken kijkt, ook bij het Nederlands elftal, zie je dat ik hard werk aan mijn legacy”, zei hij eerder dit seizoen. En die statistieken waren vorig seizoen dik oké. Memphis Depay was in La Liga na Karim Benzema (Real Madrid), Gerard Moreno (Villarreal) en Arnaut Danjuma (Villarreal) de vlotst scorende centrale spits van de ganse Spaanse competitie. Bij Barça was hij voor het doel ook nog eens de meest efficiënte speler van het seizoen. En zo’n belangrijke pion wil men in Catalonië blijkbaar erg gemakkelijk laten vertrekken.



Uiteraard is zijn nieuwe concurrent Robert Lewandowski (33) van een totaal ander kaliber, de Pool is een spits van onversneden ereldklasse, maar in de Spaanse pers luidt het alvast dat Memphis Depay (28) nog lang niet klaar is bij Barça. De Oranje-spits maakt bijvoorbeeld een uitstekende indruk in de pre season tour in de Verenigde Staten en hij blijft het liefst van al op post bij Barcelona. Al zal de clubleiding er alles aan doen om Depay nog te verkopen in de huidige zomermercato. Want snel geldgewin en een korte termijnvisie regeert vandaag in Catalonië.

LEES OOK: 'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

🚀

Moet Barça Depay verkopen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

4
4
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

22
22
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

15
15
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

29
29
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

74
74
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

128
128
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

91
91
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

55
55
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

148
148
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

354
354
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

60
60
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

297
297
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

77
77
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

64
64
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

442
442
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

103
103
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

195
195
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

151
151
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

765
765
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

471
471
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

544
544
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

272
272
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

233
233
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

258
258
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

248
248

Meer sportnieuws