Verbeke spreekt zich uit over titelkansen van Anderlecht

door
Verbeke spreekt zich uit over titelkansen van Anderlecht

Bij RSC Anderlecht wonnen ze van KV Oostende en de komende weken wachten haalbare kaarten voor een titelkandidaat. Althans, zo riepen de Brusselaars zichzelf uit. Bij Anderlecht mikken ze dit seizoen hoog.


Felice Mazzu sprak al regelmatig over de landstitel. Die ambitie werd naar buiten gebracht en dat wellicht in samenspraak met het bestuur. Dat hoort bij Anderlecht, maar in de huidige omstandigheden is het toch mogelijk nog wat vroeg. Bijna geen enkele waarnemer aanziet Anderlecht als een titelkandidaat, wat vooral komt door de enorme financiële middelen bij Club Brugge en Royal Antwerp FC.

In De Morgen sprak CEO Peter Verbeke over een mogelijke titel. “De realiteit gebiedt me om te zeggen dat het niet gemakkelijk zal zijn om kampioen te worden. Waarom? Er zijn drie à vier ploegen zijn die veel meer centen hebben dan wij. Maar ik geloof wel dat wij kunnen verrassen, door slim en creatief te zijn. In het businessplan dat wij voor de komende vijf jaar hebben opgesteld, moeten we heel omzichtig omspringen met elke euro. Het is aan ons om ervoor te zorgen dat we binnen drie jaar hier weer aan tafel zitten en dat jullie dan zeggen: zeg, Peter, niet slecht gedaan. Intussen heb je een titel gepakt, de Beker gewonnen, en je hebt het op jouw manier gedaan."

Verbeke haalt ook aan dat ploegen als Antwerp, Club Brugge, Racing Genk en AA Gent de afgelopen jaren, sinds hij in Brussel werkt, een pak meer geld uitgaven. "Hoe zou ik nu op basis van dergelijke cijfers kunnen beweren dat wij kampioen gaan spelen?"

LEES OOK: Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Had RSCA niet over de titel mogen spreken deze zomer?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

7
7
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

8
8
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

117
117
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

73
73
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

48
48
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

360
360
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

92
92
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

241
241
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

155
155
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

652
652
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

395
395
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

391
391
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

320
320
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

421
421
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

81
81
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

101
101
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

740
740
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

160
160
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

343
343
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

388
388
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

527
527
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

396
396
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

706
706

Meer sportnieuws