'Genk vreest vertrek volgende sterkhouder'

138 stemmen
'Genk vreest vertrek volgende sterkhouder'

Na de dramatische prestaties van in het voorbije seizoen, besloot KRC Genk zijn sportieve lot in de handen van coach Wouter Vrancken te leggen. Die zal de club opnieuw naar de successen van weleer moeten leiden. Maar daarvoor allicht zal hij die opdracht moeten waarmaken zonder een aantal van de huidige sterkhouders.


Eind vorig seizoen werd al duidelijk dat de sportieve leiding tijdens de zomermercato aan de spelersgroep zou sleutelen. Spelers als Theo Bongonda, Jhon Lucumi werden/worden nadrukkelijk genoemd als mogelijke vertrekkers. Een transfer van Thorstvedt hoorde oorspronkelijk echter niet tot de plannen. De Noorse international verlengde eind april nog zijn contract tot medio 2025, maar is nu toch op weg naar de uitgang.

Zaterdag zou de middenvelder in Italië verwacht worden om zijn medische en fysieke proeven af te leggen bij Sassuolo. De middenmoter uit de Serie A zou ruim 10 miljoen euro voor hem neertellen. En mogelijk ziet Genk weldra nog een sterkhouder vertrekken. Zo is er één en ander aan het bewegen rond Gerardo Arteaga. Eerder deze week geraakte bekend dat de Mexicaanse back op heel wat verlanglijstjes zou staan.

LAAG BOD OP KOMST
Van die geïnteresseerde ploegen zou vooral Real Betis concreet zijn. De Turkse transferwatcher Ekrem Konur beweert zelfs dat de Spanjaarden een bod van zo'n 2.5 miljoen euro voorbereiden. Al lijkt dat ver ontoereikend. Genk heeft immers een optie om zijn aflopende contract met 2 seizoenen te verlengen. Bovendien is Arteaga nog altijd maar 23 jaar en een Mexicaans international. Zijn waarde lijkt dus veel hoger te liggen. Bovendien meldt Estadio Deportivo dat Betis pas zal doordrukken indien Alex Moreno en/of Juan Miranda vertrekken.

LEES OOK: Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Indien Arteaga vertrekt, moet Genk sowieso een directe vervanger aantrekken ...

Meest recent

Garcia hakt knopen door: dit is de basisploeg tegen Egypte

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

2
2
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

156
156
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

42
42
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

72
72
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

60
60
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

39
39
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

344
344
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

103
103
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

150
150
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

219
219
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

128
128
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

200
200
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

67
67
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

353
353
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

129
129
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

719
719
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

79
79
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

294
294
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

323
323
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

636
636
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

492
492
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

927
927
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

83
83
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

128
128
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

197
197

Meer sportnieuws