'Kompany slaat meteen tweede keer toe bij Standard'

193 stemmen
'Kompany slaat meteen tweede keer toe bij Standard'

Vincent Kompany staat bij Burnley voor zijn eerste buitenlandse uitdaging en dat is meteen een stevige. Hij moet de ploeg niet alleen meteen terug naar de Premier League leiden, hij moet ook nog eens aan een nieuw elftal bouwen. Met Luke McNally (Oxford) en Scott Twine (MK Dons) zocht hij zijn versterking tot dusver in de Engelse lagere reeksen, maar nu komt hij ook in België shoppen.


Daarbij gaat Kompany meteen een dubbelslag slaan. Vlak nadat bekend raakt dat hij op het punt staat om Jackson Muleka weg te halen bij Standard, blijkt een tweede speler van de Rouches al op weg naar Burnley. Ook Samuel Bastien gaat immers de overstap maken, zo weten La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws te melden. De middenvelder kwam net als Muleka donderdag al zijn kastje leegmaken op de Luikse Academie.

Het is niet duidelijk hoeveel Standard nog zou vangen voor Bastien, maar dat zal wel beduidend minder zijn dan de 4 miljoen die het voor Muleka nog zou krijgen. De middenvelder ging immers zijn laatste contractjaar in en had er een mindere periode opzitten, waardoor zijn waarde ook al gezakt was. Het was voor Standard dus kwestie van te pakken wat ze konden krijgen.

ANDERLECHT TOT BURNLEY
Voor Bastien komt er zo na vier jaar een einde aan zijn Luikse passage. De 25-jarige speelde 131 wedstrijden voor Standard, waarin hij twaalf keer scoorde en acht assists gaf. Zijn profdebuut had hij gemaakt bij Anderlecht, maar echt doorbreken deed Bastien pas in Italië bij Avellino en Chievo. Hij was ook jarenlang Belgisch jeugdinternational, maar koos in 2021 voor de Congolese nationale ploeg.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Zal hij een meerwaarde zijn voor Burnley?

Meest recent

KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

0
0
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

1
1
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

28
28
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

24
24
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

44
44
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

29
29
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

56
56
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

15
15
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

71
71
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

107
107
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

204
204
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

439
439
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

50
50
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

161
161
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

375
375
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

810
810
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

116
116
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

336
336
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

167
167
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

645
645
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

562
562
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

167
167
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

354
354
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

52
52

Meer sportnieuws