'Kompany slaat meteen tweede keer toe bij Standard'

door
'Kompany slaat meteen tweede keer toe bij Standard'

Vincent Kompany staat bij Burnley voor zijn eerste buitenlandse uitdaging en dat is meteen een stevige. Hij moet de ploeg niet alleen meteen terug naar de Premier League leiden, hij moet ook nog eens aan een nieuw elftal bouwen. Met Luke McNally (Oxford) en Scott Twine (MK Dons) zocht hij zijn versterking tot dusver in de Engelse lagere reeksen, maar nu komt hij ook in België shoppen.


Daarbij gaat Kompany meteen een dubbelslag slaan. Vlak nadat bekend raakt dat hij op het punt staat om Jackson Muleka weg te halen bij Standard, blijkt een tweede speler van de Rouches al op weg naar Burnley. Ook Samuel Bastien gaat immers de overstap maken, zo weten La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws te melden. De middenvelder kwam net als Muleka donderdag al zijn kastje leegmaken op de Luikse Academie.

Het is niet duidelijk hoeveel Standard nog zou vangen voor Bastien, maar dat zal wel beduidend minder zijn dan de 4 miljoen die het voor Muleka nog zou krijgen. De middenvelder ging immers zijn laatste contractjaar in en had er een mindere periode opzitten, waardoor zijn waarde ook al gezakt was. Het was voor Standard dus kwestie van te pakken wat ze konden krijgen.

ANDERLECHT TOT BURNLEY
Voor Bastien komt er zo na vier jaar een einde aan zijn Luikse passage. De 25-jarige speelde 131 wedstrijden voor Standard, waarin hij twaalf keer scoorde en acht assists gaf. Zijn profdebuut had hij gemaakt bij Anderlecht, maar echt doorbreken deed Bastien pas in Italië bij Avellino en Chievo. Hij was ook jarenlang Belgisch jeugdinternational, maar koos in 2021 voor de Congolese nationale ploeg.

LEES OOK: Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

Zal hij een meerwaarde zijn voor Burnley?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

34
34
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

32
32
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

37
37
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

142
142
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

284
284
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

124
124
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

88
88
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

330
330
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

396
396
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

64
64
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

243
243
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

478
478
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

239
239
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

412
412
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

208
208
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

159
159
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

235
235
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

415
415
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

153
153
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

643
643
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

238
238
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

196
196
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

188
188
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

397
397

Meer sportnieuws