'Kompany slaat meteen tweede keer toe bij Standard'

193
'Kompany slaat meteen tweede keer toe bij Standard'

Vincent Kompany staat bij Burnley voor zijn eerste buitenlandse uitdaging en dat is meteen een stevige. Hij moet de ploeg niet alleen meteen terug naar de Premier League leiden, hij moet ook nog eens aan een nieuw elftal bouwen. Met Luke McNally (Oxford) en Scott Twine (MK Dons) zocht hij zijn versterking tot dusver in de Engelse lagere reeksen, maar nu komt hij ook in België shoppen.


Daarbij gaat Kompany meteen een dubbelslag slaan. Vlak nadat bekend raakt dat hij op het punt staat om Jackson Muleka weg te halen bij Standard, blijkt een tweede speler van de Rouches al op weg naar Burnley. Ook Samuel Bastien gaat immers de overstap maken, zo weten La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws te melden. De middenvelder kwam net als Muleka donderdag al zijn kastje leegmaken op de Luikse Academie.

Het is niet duidelijk hoeveel Standard nog zou vangen voor Bastien, maar dat zal wel beduidend minder zijn dan de 4 miljoen die het voor Muleka nog zou krijgen. De middenvelder ging immers zijn laatste contractjaar in en had er een mindere periode opzitten, waardoor zijn waarde ook al gezakt was. Het was voor Standard dus kwestie van te pakken wat ze konden krijgen.

ANDERLECHT TOT BURNLEY
Voor Bastien komt er zo na vier jaar een einde aan zijn Luikse passage. De 25-jarige speelde 131 wedstrijden voor Standard, waarin hij twaalf keer scoorde en acht assists gaf. Zijn profdebuut had hij gemaakt bij Anderlecht, maar echt doorbreken deed Bastien pas in Italië bij Avellino en Chievo. Hij was ook jarenlang Belgisch jeugdinternational, maar koos in 2021 voor de Congolese nationale ploeg.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal hij een meerwaarde zijn voor Burnley?

Meest recent

Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

0
0
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

9
9
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

7
7
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

24
24
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

9
9
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

18
18
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

93
93
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

22
22
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

192
192
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

89
89
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

191
191
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

223
223
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

105
105
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

260
260
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

53
53
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

144
144
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

86
86
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231

Meer sportnieuws