'Kompany heeft eerste JPL-smaakmaker beet'

door
'Kompany heeft eerste JPL-smaakmaker beet'

Vincent Kompany werd een dikke twee weken geleden officieel voorgesteld als trainer van Burnley en sindsdien werd al druk gespeculeerd over welke smaakmakers uit de Jupiler Pro League hij naar Engeland zou kunnen meenemen. De trainer liet al snel weten dat hij zijn geliefde Anderlecht niet zou kaalplukken en dus mochten daar al meteen enkele opties geschrapt worden. Maar nu lijkt er wel een eerste speler uit ons land op weg naar Burnley.


Zowel La Dernière Heure als Het Laatste Nieuws melden nu immers dat Jackson Muleka op het punt staat om naar Burnley te vertrekken. De club van Kompany heeft een akkoord gevonden met Standard over een transfer. De Rouches zouden 4 miljoen euro vangen voor de 22-jarige spits, die in Engeland voor vier jaar kan tekenen. Daarnaast mag Standard ook rekenen op 25 procent bij een eventuele doorverkoop. Het is wel nog afwachten of de Congolees een Britse werkvergunning zal krijgen.

Muleka neemt zo na twee jaar afscheid van Standard, dat nog de helft van de transfersom zal moeten overmaken aan zijn vorige club TP Mazembe. Na een goed eerste jaar verzeilde de speler vorig seizoen wat op het achterplan, waarna in januari een uitleenbeurt aan Kasimpasa volgde; Daar ontplofte hij helemaal met twaalf goals in veertien matchen. Het leverde hem de interesse op van een pak Turkse topclubs, maar hij kiest nu dus voor Burnley.

GEEN ZIN IN STANDARD
In een terugkeer bij Standard had Muleka geen zin meer. In januari had hij zich al publiekelijk beklaagd over het feit dat zijn bescheiden contract in Luik in de zomer niet opgewaardeerd werd, ondanks dat hij twaalf keer gescoord had in zijn eerste seizoen. Muleka was niet te spreken over de manier waarop Standard hem behandeld had en daar lijkt de overname niet veel aan veranderd te hebben.

LEES OOK: Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Goede transfer van Kompany?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

12
12
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

14
14
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

205
205
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

198
198
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

250
250
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

105
105
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

299
299
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

194
194
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

765
765
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

105
105
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

142
142
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

230
230
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

89
89
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

162
162
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

94
94
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

172
172
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

67
67
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

316
316
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

106
106
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

397
397
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

368
368
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

106
106
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

216
216
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

410
410

Meer sportnieuws