'Kompany heeft eerste JPL-smaakmaker beet'

door
'Kompany heeft eerste JPL-smaakmaker beet'

Vincent Kompany werd een dikke twee weken geleden officieel voorgesteld als trainer van Burnley en sindsdien werd al druk gespeculeerd over welke smaakmakers uit de Jupiler Pro League hij naar Engeland zou kunnen meenemen. De trainer liet al snel weten dat hij zijn geliefde Anderlecht niet zou kaalplukken en dus mochten daar al meteen enkele opties geschrapt worden. Maar nu lijkt er wel een eerste speler uit ons land op weg naar Burnley.


Zowel La Dernière Heure als Het Laatste Nieuws melden nu immers dat Jackson Muleka op het punt staat om naar Burnley te vertrekken. De club van Kompany heeft een akkoord gevonden met Standard over een transfer. De Rouches zouden 4 miljoen euro vangen voor de 22-jarige spits, die in Engeland voor vier jaar kan tekenen. Daarnaast mag Standard ook rekenen op 25 procent bij een eventuele doorverkoop. Het is wel nog afwachten of de Congolees een Britse werkvergunning zal krijgen.

Muleka neemt zo na twee jaar afscheid van Standard, dat nog de helft van de transfersom zal moeten overmaken aan zijn vorige club TP Mazembe. Na een goed eerste jaar verzeilde de speler vorig seizoen wat op het achterplan, waarna in januari een uitleenbeurt aan Kasimpasa volgde; Daar ontplofte hij helemaal met twaalf goals in veertien matchen. Het leverde hem de interesse op van een pak Turkse topclubs, maar hij kiest nu dus voor Burnley.

GEEN ZIN IN STANDARD
In een terugkeer bij Standard had Muleka geen zin meer. In januari had hij zich al publiekelijk beklaagd over het feit dat zijn bescheiden contract in Luik in de zomer niet opgewaardeerd werd, ondanks dat hij twaalf keer gescoord had in zijn eerste seizoen. Muleka was niet te spreken over de manier waarop Standard hem behandeld had en daar lijkt de overname niet veel aan veranderd te hebben.

LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Goede transfer van Kompany?

Meest recent

‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

786
786
Leko onverbiddelijk: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

0
0
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

81
81
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

95
95
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

298
298
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

330
330
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

193
193
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

233
233
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

86
86
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

188
188
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

871
871
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

198
198
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

51
51
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

43
43
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

328
328
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

291
291
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

168
168
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

401
401
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

353
353
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

234
234
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

69
69
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

394
394
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

134
134
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

77
77
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

253
253

Meer sportnieuws