'Kompany heeft eerste JPL-smaakmaker beet'

128 stemmen
'Kompany heeft eerste JPL-smaakmaker beet'

Vincent Kompany werd een dikke twee weken geleden officieel voorgesteld als trainer van Burnley en sindsdien werd al druk gespeculeerd over welke smaakmakers uit de Jupiler Pro League hij naar Engeland zou kunnen meenemen. De trainer liet al snel weten dat hij zijn geliefde Anderlecht niet zou kaalplukken en dus mochten daar al meteen enkele opties geschrapt worden. Maar nu lijkt er wel een eerste speler uit ons land op weg naar Burnley.


Zowel La Dernière Heure als Het Laatste Nieuws melden nu immers dat Jackson Muleka op het punt staat om naar Burnley te vertrekken. De club van Kompany heeft een akkoord gevonden met Standard over een transfer. De Rouches zouden 4 miljoen euro vangen voor de 22-jarige spits, die in Engeland voor vier jaar kan tekenen. Daarnaast mag Standard ook rekenen op 25 procent bij een eventuele doorverkoop. Het is wel nog afwachten of de Congolees een Britse werkvergunning zal krijgen.

Muleka neemt zo na twee jaar afscheid van Standard, dat nog de helft van de transfersom zal moeten overmaken aan zijn vorige club TP Mazembe. Na een goed eerste jaar verzeilde de speler vorig seizoen wat op het achterplan, waarna in januari een uitleenbeurt aan Kasimpasa volgde; Daar ontplofte hij helemaal met twaalf goals in veertien matchen. Het leverde hem de interesse op van een pak Turkse topclubs, maar hij kiest nu dus voor Burnley.

GEEN ZIN IN STANDARD
In een terugkeer bij Standard had Muleka geen zin meer. In januari had hij zich al publiekelijk beklaagd over het feit dat zijn bescheiden contract in Luik in de zomer niet opgewaardeerd werd, ondanks dat hij twaalf keer gescoord had in zijn eerste seizoen. Muleka was niet te spreken over de manier waarop Standard hem behandeld had en daar lijkt de overname niet veel aan veranderd te hebben.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Goede transfer van Kompany?

Meest recent

Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

68
68
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

63
63
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

123
123
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

34
34
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

74
74
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

106
106
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

46
46
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

90
90
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

142
142
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

118
118
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

75
75
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

405
405
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

144
144
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

75
75
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

323
323
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

304
304
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

103
103
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

159
159
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

122
122
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

159
159
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

299
299
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

264
264
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

175
175
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

387
387

Meer sportnieuws