'Kompany heeft eerste JPL-smaakmaker beet'

door
'Kompany heeft eerste JPL-smaakmaker beet'

Vincent Kompany werd een dikke twee weken geleden officieel voorgesteld als trainer van Burnley en sindsdien werd al druk gespeculeerd over welke smaakmakers uit de Jupiler Pro League hij naar Engeland zou kunnen meenemen. De trainer liet al snel weten dat hij zijn geliefde Anderlecht niet zou kaalplukken en dus mochten daar al meteen enkele opties geschrapt worden. Maar nu lijkt er wel een eerste speler uit ons land op weg naar Burnley.


Zowel La Dernière Heure als Het Laatste Nieuws melden nu immers dat Jackson Muleka op het punt staat om naar Burnley te vertrekken. De club van Kompany heeft een akkoord gevonden met Standard over een transfer. De Rouches zouden 4 miljoen euro vangen voor de 22-jarige spits, die in Engeland voor vier jaar kan tekenen. Daarnaast mag Standard ook rekenen op 25 procent bij een eventuele doorverkoop. Het is wel nog afwachten of de Congolees een Britse werkvergunning zal krijgen.

Muleka neemt zo na twee jaar afscheid van Standard, dat nog de helft van de transfersom zal moeten overmaken aan zijn vorige club TP Mazembe. Na een goed eerste jaar verzeilde de speler vorig seizoen wat op het achterplan, waarna in januari een uitleenbeurt aan Kasimpasa volgde; Daar ontplofte hij helemaal met twaalf goals in veertien matchen. Het leverde hem de interesse op van een pak Turkse topclubs, maar hij kiest nu dus voor Burnley.

GEEN ZIN IN STANDARD
In een terugkeer bij Standard had Muleka geen zin meer. In januari had hij zich al publiekelijk beklaagd over het feit dat zijn bescheiden contract in Luik in de zomer niet opgewaardeerd werd, ondanks dat hij twaalf keer gescoord had in zijn eerste seizoen. Muleka was niet te spreken over de manier waarop Standard hem behandeld had en daar lijkt de overname niet veel aan veranderd te hebben.

LEES OOK: Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Goede transfer van Kompany?

Meest recent

‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

44
44
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

105
105
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

92
92
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

213
213
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

503
503
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

57
57
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

673
673
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

152
152
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

408
408
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

533
533
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

66
66
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

143
143
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

152
152
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

59
59
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

154
154
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

85
85
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

171
171
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

79
79
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

143
143
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

36
36
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

176
176
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

618
618
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

205
205
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

663
663
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

111
111

Meer sportnieuws