Statistiek legt duidelijk bloot waarom Lukaku bij Chelsea flopte

door
Statistiek legt duidelijk bloot waarom Lukaku bij Chelsea flopte

Het is nog wachten op witte rook, maar het lijkt slechts een kwestie van tijd eer Romelu Lukaku opnieuw voorgesteld zal worden bij Internazionale. De Rode Duivel keert zo na amper één seizoen alweer terug bij de Nerazzurri, nadat hij vorige zomer nog voor 115 miljoen euro aan Chelsea verkocht werd. Zijn tweede passage bij de Blues werd echter een grote flop.


Lukaku kon maar niet aarden in het voetbal van Thomas Tuchel, die in de tweede helft van het seizoen de Rode Duivel zelfs nog amper van de bank haalde. Absolute dieptepunt was de wedstrijd tegen Crystal Palace in februari, waarin hij in 90 minuten amper zeven(!) keer de bal wist te raken. Lukaku was vaak onzichtbaar bij Chelsea, maar dat lijkt toch niet helemaal zijn schuld te zijn.

Dat maakt Squawka ook duidelijk met een zeer opmerkelijke statistiek. Zo weten zij dat Lukaku een jaar geleden bij Inter nog het meeste betrokken was bij zogenoemde 'fast breaks' - snelle (tegen)aanvallen - van alle spelers in de vijf grootste Europese competities. De grote sterkte van Inter was dat Conte zijn ploeg volledig in functie van Lukaku en zijn maatje Lautaro Martinez liet spelen door de bal zo snel mogelijk bij hen te brengen. Bij Chelsea was dat zowat het tegenovergestelde: de Blues scoorden afgelopen seizoen geen enkele keer uit een 'fast break'.

GEDOEMD OM TE FALEN
De conclusie van de statistiekenwebsite is dan ook duidelijk. "Chelsea kocht een spits die verslaafd is aan doelpunten om à la Roberto Firmino als een onzelfzuchtige valse negen te spelen. Het was gedoemd te mislukken, tenzij ze hun tactiek aanpasten. Dat hebben ze niet gedaan", klinkt het. En dus lijkt vertrekken het beste wat Lukaku kan doen en een terugkeer naar Inter lijkt een goede keuze te zijn. Simone Inzaghi houdt immers nog steeds vast aan het succesrecept van Antonio Conte. Lukaku zal in Milaan dus wél op zijn kwaliteiten uitgespeeld worden.


LEES OOK: De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Zal Lukaku bij Inter weer ontploffen?

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

25
25
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

17
17
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

178
178
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

14
14
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

266
266
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

102
102
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

198
198
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

355
355
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

244
244
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

260
260
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

448
448
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

488
488
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

269
269
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

235
235
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

293
293
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

151
151
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

322
322
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

80
80
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

231
231
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

384
384
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

304
304
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

309
309
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

406
406
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

373
373

Meer sportnieuws