Club Brugge neemt voorsprong met Hoefkens

430 stemmen
Club Brugge neemt voorsprong met Hoefkens

De Belgische trainers grijpen de macht in de Jupiler Pro League. RSC Anderlecht, Club Brugge, Union SG en KRC Genk kozen bijvoorbeeld resoluut voor een Belgische coach en dat is een goede zaak.


Dat vindt ook Kris Van Der Haegh, hoofd jeugdopleiding van de KBVB, in Het Laatste Nieuws. “Net zoals Union Karel Geraerts als ex-assistent laat doorgroeien. En Vrancken verdiende zijn strepen bij KV Mechelen, hij verdient nu een kans bij een topclub. En op de vraag of het te vroeg is voor Hoefkens, zeg ik: 'Waarom?' Geen enkele coach die aan een job begint, is zeker dat hij zal lukken, maar Club heeft echt een profiel uitgezet: 'Wij staan voor dit voetbal. En daar zoeken we trainers en spelers voor.' Hoefkens is daarin opgeleid en kent het Club-DNA, dan heb je een voorsprong om succesvol te zijn."

DE VALKUILEN

Carl Hoefkens is zijn eerste seizoen als hoofdcoach gestart. Eerder was hij bij Club Brugge de verbindingsman tussen de jeugd en het eerste elftal en daarna de assistent-coach van Philippe Clement en Alfred Schreuder. En nu mag Hoefkens het dus gaan doen als T1. Club Brugge stelt een groot vertrouwen in Hoefkens maar Ariël Jacobs waarschuwde hem al over de extra druk die gepaard gaat met zo’n promotie. “Van T2 naar T1, alles verandert!” zei Jacbos vorige week in Sudpresse. En hij weet waarover het gaat. In 2007 was hij de assistent-coach van Franky Vercauteren, die enkele maanden later zijn ontslag kreeg bij Sporting.

Zo werd Jacobs de T1 van Anderlecht. “Het gaat allemaal om beslissingen nemen en de stress die daarbij komt kijken”, zegt Ariël Jacobs nog in Sudpresse. “Als T2 ben je altijd alleen maar de adviseur. Als T1 ben jij degene die de beslissing neemt. En jij bent degene die beoordeeld gaat worden door 20.000 kijkers, duizenden andere kijkers, de media, je eigen management, enzovoort.” En daar blijft het niet bij. Als hoofdcoach heb je de leiding over een gans personeel. “Je moet een hele staf managen. En vandaag de dag neigt dit personeel steeds groter te worden. In mijn tijd, bijvoorbeeld, was er niemand om met data om te gaan. Maar tegenwoordig is het onmisbaar geworden. Je moet ook de media beheren. Je moet naar de pers gaan tijdens de week en na de wedstrijden. Terwijl als assistent, je rol op dit niveau praktisch nihil is.”

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Pakt Club Brugge volgend seizoen de titel?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

36
36
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

32
32
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

173
173
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

134
134
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

347
347
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

142
142
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

445
445
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

55
55
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

44
44
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

330
330
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

685
685
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

511
511
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

149
149
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1108
1108
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

661
661
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

249
249
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

512
512
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

252
252
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1268
1268
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

640
640

Meer sportnieuws