Club Brugge neemt voorsprong met Hoefkens

430
Club Brugge neemt voorsprong met Hoefkens

De Belgische trainers grijpen de macht in de Jupiler Pro League. RSC Anderlecht, Club Brugge, Union SG en KRC Genk kozen bijvoorbeeld resoluut voor een Belgische coach en dat is een goede zaak.


Dat vindt ook Kris Van Der Haegh, hoofd jeugdopleiding van de KBVB, in Het Laatste Nieuws. “Net zoals Union Karel Geraerts als ex-assistent laat doorgroeien. En Vrancken verdiende zijn strepen bij KV Mechelen, hij verdient nu een kans bij een topclub. En op de vraag of het te vroeg is voor Hoefkens, zeg ik: 'Waarom?' Geen enkele coach die aan een job begint, is zeker dat hij zal lukken, maar Club heeft echt een profiel uitgezet: 'Wij staan voor dit voetbal. En daar zoeken we trainers en spelers voor.' Hoefkens is daarin opgeleid en kent het Club-DNA, dan heb je een voorsprong om succesvol te zijn."

DE VALKUILEN

Carl Hoefkens is zijn eerste seizoen als hoofdcoach gestart. Eerder was hij bij Club Brugge de verbindingsman tussen de jeugd en het eerste elftal en daarna de assistent-coach van Philippe Clement en Alfred Schreuder. En nu mag Hoefkens het dus gaan doen als T1. Club Brugge stelt een groot vertrouwen in Hoefkens maar Ariël Jacobs waarschuwde hem al over de extra druk die gepaard gaat met zo’n promotie. “Van T2 naar T1, alles verandert!” zei Jacbos vorige week in Sudpresse. En hij weet waarover het gaat. In 2007 was hij de assistent-coach van Franky Vercauteren, die enkele maanden later zijn ontslag kreeg bij Sporting.

Zo werd Jacobs de T1 van Anderlecht. “Het gaat allemaal om beslissingen nemen en de stress die daarbij komt kijken”, zegt Ariël Jacobs nog in Sudpresse. “Als T2 ben je altijd alleen maar de adviseur. Als T1 ben jij degene die de beslissing neemt. En jij bent degene die beoordeeld gaat worden door 20.000 kijkers, duizenden andere kijkers, de media, je eigen management, enzovoort.” En daar blijft het niet bij. Als hoofdcoach heb je de leiding over een gans personeel. “Je moet een hele staf managen. En vandaag de dag neigt dit personeel steeds groter te worden. In mijn tijd, bijvoorbeeld, was er niemand om met data om te gaan. Maar tegenwoordig is het onmisbaar geworden. Je moet ook de media beheren. Je moet naar de pers gaan tijdens de week en na de wedstrijden. Terwijl als assistent, je rol op dit niveau praktisch nihil is.”

LEES OOK: 'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Pakt Club Brugge volgend seizoen de titel?

Meest recent

'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

142
142
Gebrek aan respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

296
296
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

43
43
'Dossier Saliba: spectaculaire transfersom genoemd'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

178
178
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

96
96
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

392
392
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

141
141
Tzolis looft Club na debuut: ook Arteta meteen verliefd

Christos Tzolis maakte deze zomer de recordtransfer van Club Brugge naar Arsenal. De Engelse ...

219
219
Van Gucht zet de aanval in en belooft grote VTM-onthullingen

Ruben Van Gucht heeft de voorbije dagen al nadrukkelijk een rol gespeeld in de promotie voor het ...

184
184
Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Club Brugge heeft de komst van Matteo Dams bekendgemaakt. De linksback werd al een tijdje genoemd in ...

374
374
‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

De veelbesproken wissel van Thibaut Courtois op het WK tegen Spanje blijft voor discussie zorgen. ...

348
348
‘Plotse wending rond recordbom Anderlecht’

Anderlecht leek een recordbedrag te moeten betalen om zijn toptarget los te weken, maar plots is het ...

697
697
‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

781
781
Wilmots gooit verdere transferplannen Standard op tafel

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

163
163
Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

542
542
Open mond bij Carragher en co: Tzolis maakt Engelse pers wild

Arsenal FC is sterk begonnen aan zijn queeste om de titel in de Premier League te verlengen. ...

461
461
‘Ophef om De Bruyne escaleert: Allegri gaat ongezien ver’

Kevin De Bruyne begon voor de tweede oefenmatch op rij op de bank bij Napoli. Tegen Aris antwoordde ...

223
223
Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

731
731
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

820
820
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

190
190
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

932
932
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

107
107
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

122
122
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

555
555

Meer sportnieuws