Club Brugge neemt voorsprong met Hoefkens

door
Club Brugge neemt voorsprong met Hoefkens

De Belgische trainers grijpen de macht in de Jupiler Pro League. RSC Anderlecht, Club Brugge, Union SG en KRC Genk kozen bijvoorbeeld resoluut voor een Belgische coach en dat is een goede zaak.


Dat vindt ook Kris Van Der Haegh, hoofd jeugdopleiding van de KBVB, in Het Laatste Nieuws. “Net zoals Union Karel Geraerts als ex-assistent laat doorgroeien. En Vrancken verdiende zijn strepen bij KV Mechelen, hij verdient nu een kans bij een topclub. En op de vraag of het te vroeg is voor Hoefkens, zeg ik: 'Waarom?' Geen enkele coach die aan een job begint, is zeker dat hij zal lukken, maar Club heeft echt een profiel uitgezet: 'Wij staan voor dit voetbal. En daar zoeken we trainers en spelers voor.' Hoefkens is daarin opgeleid en kent het Club-DNA, dan heb je een voorsprong om succesvol te zijn."

DE VALKUILEN

Carl Hoefkens is zijn eerste seizoen als hoofdcoach gestart. Eerder was hij bij Club Brugge de verbindingsman tussen de jeugd en het eerste elftal en daarna de assistent-coach van Philippe Clement en Alfred Schreuder. En nu mag Hoefkens het dus gaan doen als T1. Club Brugge stelt een groot vertrouwen in Hoefkens maar Ariël Jacobs waarschuwde hem al over de extra druk die gepaard gaat met zo’n promotie. “Van T2 naar T1, alles verandert!” zei Jacbos vorige week in Sudpresse. En hij weet waarover het gaat. In 2007 was hij de assistent-coach van Franky Vercauteren, die enkele maanden later zijn ontslag kreeg bij Sporting.

Zo werd Jacobs de T1 van Anderlecht. “Het gaat allemaal om beslissingen nemen en de stress die daarbij komt kijken”, zegt Ariël Jacobs nog in Sudpresse. “Als T2 ben je altijd alleen maar de adviseur. Als T1 ben jij degene die de beslissing neemt. En jij bent degene die beoordeeld gaat worden door 20.000 kijkers, duizenden andere kijkers, de media, je eigen management, enzovoort.” En daar blijft het niet bij. Als hoofdcoach heb je de leiding over een gans personeel. “Je moet een hele staf managen. En vandaag de dag neigt dit personeel steeds groter te worden. In mijn tijd, bijvoorbeeld, was er niemand om met data om te gaan. Maar tegenwoordig is het onmisbaar geworden. Je moet ook de media beheren. Je moet naar de pers gaan tijdens de week en na de wedstrijden. Terwijl als assistent, je rol op dit niveau praktisch nihil is.”

LEES OOK: ‘Club Brugge gaat los: 10M-Italiaan is topprioriteit’

Pakt Club Brugge volgend seizoen de titel?

Meest recent

Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

41
41
‘Club Brugge gaat los: 10M-Italiaan is topprioriteit’

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

75
75
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

13
13
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

141
141
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

73
73
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

425
425
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

420
420
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

158
158
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

887
887
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

110
110
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

352
352
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

469
469
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

221
221
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

66
66
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

457
457
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

204
204
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

109
109
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

324
324
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

426
426
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

236
236
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

467
467
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

407
407
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

55
55
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

68
68

Meer sportnieuws