Club Brugge neemt voorsprong met Hoefkens

430
Club Brugge neemt voorsprong met Hoefkens

De Belgische trainers grijpen de macht in de Jupiler Pro League. RSC Anderlecht, Club Brugge, Union SG en KRC Genk kozen bijvoorbeeld resoluut voor een Belgische coach en dat is een goede zaak.


Dat vindt ook Kris Van Der Haegh, hoofd jeugdopleiding van de KBVB, in Het Laatste Nieuws. “Net zoals Union Karel Geraerts als ex-assistent laat doorgroeien. En Vrancken verdiende zijn strepen bij KV Mechelen, hij verdient nu een kans bij een topclub. En op de vraag of het te vroeg is voor Hoefkens, zeg ik: 'Waarom?' Geen enkele coach die aan een job begint, is zeker dat hij zal lukken, maar Club heeft echt een profiel uitgezet: 'Wij staan voor dit voetbal. En daar zoeken we trainers en spelers voor.' Hoefkens is daarin opgeleid en kent het Club-DNA, dan heb je een voorsprong om succesvol te zijn."

DE VALKUILEN

Carl Hoefkens is zijn eerste seizoen als hoofdcoach gestart. Eerder was hij bij Club Brugge de verbindingsman tussen de jeugd en het eerste elftal en daarna de assistent-coach van Philippe Clement en Alfred Schreuder. En nu mag Hoefkens het dus gaan doen als T1. Club Brugge stelt een groot vertrouwen in Hoefkens maar Ariël Jacobs waarschuwde hem al over de extra druk die gepaard gaat met zo’n promotie. “Van T2 naar T1, alles verandert!” zei Jacbos vorige week in Sudpresse. En hij weet waarover het gaat. In 2007 was hij de assistent-coach van Franky Vercauteren, die enkele maanden later zijn ontslag kreeg bij Sporting.

Zo werd Jacobs de T1 van Anderlecht. “Het gaat allemaal om beslissingen nemen en de stress die daarbij komt kijken”, zegt Ariël Jacobs nog in Sudpresse. “Als T2 ben je altijd alleen maar de adviseur. Als T1 ben jij degene die de beslissing neemt. En jij bent degene die beoordeeld gaat worden door 20.000 kijkers, duizenden andere kijkers, de media, je eigen management, enzovoort.” En daar blijft het niet bij. Als hoofdcoach heb je de leiding over een gans personeel. “Je moet een hele staf managen. En vandaag de dag neigt dit personeel steeds groter te worden. In mijn tijd, bijvoorbeeld, was er niemand om met data om te gaan. Maar tegenwoordig is het onmisbaar geworden. Je moet ook de media beheren. Je moet naar de pers gaan tijdens de week en na de wedstrijden. Terwijl als assistent, je rol op dit niveau praktisch nihil is.”

LEES OOK: Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Pakt Club Brugge volgend seizoen de titel?

Meest recent

'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

4
4
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

11
11
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

12
12
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

6
6
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

9
9
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

110
110
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

43
43
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

84
84
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

62
62
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

83
83
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

76
76
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

294
294
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

60
60
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

297
297
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

272
272
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

220
220
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

175
175
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

113
113
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

198
198
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

204
204
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

258
258
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

128
128
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

147
147
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0

Meer sportnieuws