Beerschot onder stoom: zesde Belgische aanwinst

146 stemmen
Beerschot onder stoom: zesde Belgische aanwinst

De transferactiviteit op het Kiel staat helemaal onder stoom. De degradant was de voorbije weken druk bezig met zijn kern voor volgend seizoen en haalde al heel wat jong, Belgisch geweld binnen. Daar komt met Hervé Matthys nu nog een speler bij die beantwoordt aan die drie parameters. 

Ze zijn lekker bezig bij Beerschot om een competitieve kern voor volgend seizoen samen te stellen. Vorige jaargang gingen de Kielse Ratten kansloos ten onder in de Jupiler Pro League. Het verdedigende compartiment toonde zich zwak, al zat het aanvallend ook niet goed in elkaar. Om een stevige burcht neer te zetten in de Challenger Pro League rekent Beerschot op Hervé Matthys, meldt Beerschot-watcher Koen Frans. De jonge verdediger wordt weggeplukt bij ADO Den Haag. Met die club kwam Matthys vorig jaar uit op het tweede niveau van Nederland. 

Matthys voetbalde in de jeugd bij zowel Cercle als Club Brugge en later bij Anderlecht. In het Lotto Park kreeg hij zijn eerste profcontract, maar een echt profbestaan zat er nog niet in. Matthys mocht slechts één keer invallen in de Beker van België. De linksvoetige libero kan ook perfect depanneren op de linksachter, wat Beerschot meteen een extra optie geeft op de plaats van Mardochee Nzita. 

HUP HOLLAND HUP
Zoals vele jonge Belgische spelers ging Matthys zijn heil zoeken in Nederland. Na een jaartje bij FC Eindhoven debuteerde Matthys in de Eredivisie bij Excelsior Rotterdam. De Rotterdammers degradeerde gelijk weer naar het tweede niveau, waar Matthys vorig jaar dus uitkwam voor ADO Den Haag. Donderdag legde hij zijn medische testen af op het Kiel en vrijdag wordt hij officieel gepresenteerd als zesde Belgische nieuwkomer bij de Mannekes.

LEES OOK: 'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Doet Beerschot er goed aan veel jonge, Belgische spelers te halen?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

26
26
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

70
70
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

128
128
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

29
29
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

40
40
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

51
51
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

96
96
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

78
78
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

33
33
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

171
171
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

209
209
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

449
449
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

214
214
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

323
323
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

182
182
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

215
215
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

513
513
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

138
138

Meer sportnieuws