Lukaku heeft gigantisch probleem bij Inter

door
Lukaku heeft gigantisch probleem bij Inter

“If you have to force it, then it probably doesn’t fit”, typte Romelu Lukaku enkele maanden geleden op zijn Snapchat-account. Een cryptische tekst, maar anderzijds was de boodschap ook niet mis te verstaan. Big Rom is op weg naar de uitgang in Stamford Bridge. Een nieuwe rentree bij Internazionale wenkt. Maar in het Stadio Giuseppe Meazza wordt hij niet meer door iedereen op handen gedragen.


BYE BYE CHELSEA

Alessandro Antonello maakt er absoluut geen geheim meer van dat Internazionale bezig is met het terughalen van Romelu Lukaku.“Natuurlijk wil hij erg graag terugkeren, maar de financieel-economische haalbaarheid van de transfer moet nog bekeken worden en enkele technische problemen moeten nog opgelost worden. We zullen dat zo snel mogelijk proberen doen,” zei de CEO van de Italiaanse topclub donderdag. Als één van de belangrijkste decision makers van de club zo openlijk durft te spreken over een transfer van Lukaku, dan is er dus duidelijk iets op til.

‘De dag van Lukaku’, titelde La Gazzetta dello Sport zelfs in zijn vrijdagkrant. Bij Internazionale moet de Rode Duivel zich terug rehabiliteren als één van de beste spitsen ter wereld. Dat was hij ooit in Milaan, maar na zijn vertrek vorige zomer naar Chelsea namen zijn prestaties en reputatie een flinke duik. Romelu Lukaku raakte in Londen al heel snel uit de gratie van Thomas Tuchel, die op zijn beurt ook geen inspanningen leverde om zijn dure spits - hij kostte maar liefst 115 miljoen euro - goed in zijn elftal te integreren. Met enorme vormcrisis van Lukaku tot gevolg.



Romelu Lukaku degradeerde in sneltempo van topaanwinst, en duurste speler ooit in de clubgeschiedenis, tot een veredelde bankzitter bij Chelsea. Het is ongelofelijk en tegelijk verbazend dat een spits met zo’n kwaliteiten niet kon renderen bij The Blues, Thomas Tuchel wist vorige zomer nochtans donders goed dat de komst van Lukaku om een (r)evolutie van zijn speelstijl zou vragen. De methode van Tuchel, die een grote mate van balbezit vooropstelt, is onmiskenbaar niet op het lijf geschreven van Lukaku, die het best kan gedijen in omschakelingsvoetbal zoals dat het geval was onder Antonio Conte bij Internazionale.

PR-CAMPAGNE

Romelu Lukaku werd vervolgens al snel gelinkt aan een terugkeer naar zijn Italiaanse liefde.‘Inter scusa se ti chiamo amore’. ‘Inter, sorry als ik jou mijn liefde noem’. Lukaku gaf vorig seizoen seizoen een veelbesproken interview met Sky Italia, waarin hij - als speler onder contract bij Chelsea - zijn liefde verklaarde voor Internazionale. Het doel van het interview was om duidelijk te maken aan de Milanese fans dat hij de aanbieding van Chelsea niet kon weigeren, hoe graag hij ook de vorige twee jaar de kleuren van Internazionale verdedigde. “Ik heb altijd gezegd dat Inter in mijn hart zit. Ik hoop echt dat ik ooit kan terugkeren om er te spelen. Ik ben er verliefd geworden op Italië.”



Ook Federico Pastorello gooide eerder dit seizoen al olie op het vuur. De makelaar van Romelu Lukaku gaf een interview aan de Italiaanse krant Tuttosport en daarin liet hij weinig aan de verbeelding over. “Op een dag zullen we Lukaku weer in de Serie A aan het werk zien”, zei Pastorello. “Lukaku houdt van Italië. Maar momenteel is het aan Chelsea om van de kwaliteiten van Romelu te profiteren.” De combinatie van dit interview van Pastorello en dat van Lukaku aan Sky Italia, had blijkbaar veel weg van een pr-campagne om de Rode Duivel terug naar Milaan te loodsen. En blijkbaar was die campagne ook succesvol …

FRICTIE BINNEN DE CLUB

De clubleiding is bereid om hem (tijdelijk) terug te halen naar Internazionale, maar Romelu Lukaku zal er toch veel harten moeten terugwinnen. Piero Ausilio, sportief directeur van de club, was vorig jaar namelijk vol ongeloof toen Lukaku liet verstaan dat hij Internazionale wilde verlaten. “Dat hadden we niet verwacht”, zei hij toen aan Sky Sports. We wisten dat we één topper moesten laten gaan en de transfer van Hakimi was ingecalculeerd. Daarom vonden we een akkoord met PSG. Het vertrek van Lukaku was dat niet.” Beppe Morata vond zelfs dat het vertrek van Lukaku bijzonder goed werd opgevangen met de komst van Edin Dzeko.



“Lukaku is voor 115 miljoen euro verkocht en we hebben Edin Dzeko voor niets aangetrokken. Op het veld is er niet zoveel verschil”, zei hij aan Il Corriere della Sera. De toenaderingen van Internazionale bewijzen alvast dat de clubleiding bereid is om Romelu Lukaku te vergeven voor zijn plotsklaps vertrek naar Chelsea. Het is wél nog maar de vraag of de achterban ook zo vergevingsgezind zal zijn. De fans van Internazionale waren namelijk erg woedend op Lukaku nadat hij hen vorig jaar in de steek liet. Lukaku zei toen dat hij de club niet zou verlaten maar toen dat wel gebeurde, brak er iets bij de vurige fans van Internazionale.

VERGIFFENIS VAN DE FANS?

“Zij die vluchten wanneer het regent, tellen niet mee. Wie telt, zijn degenen die blijven wanneer het stormt”, communiceerden de ultra’s van Internazionale na zijn flirt met Chelsea. “Vaarwel, Romelu!” stond er te lezen op een spandoek aan de Curva Nord. De fans besmeurden daarnaast ook een muurtekening van de Rode Duivel aan het Stadio Giuseppe Meazza. Het lijkt erop dat diezelfde fans niet zullen staan springen om Lukaku straks opnieuw te verwelkomen.



Ook Diego Milito, een clubicoon van Internazionale, liet zich destijds negatief uit over de manier waarop Romelu Lukaku de club verliet. “Er is één ding dat je nooit mag doen: een belofte maken die je niet kan nakomen”, zei de Argentijn toen in La Gazzetta dello Sport. “Een speler als Lukaku, die zoveel heeft gegeven, kan beslissen om elders te gaan, maar de fans zijn teleurgesteld precies door dat soort uitspraken.” Milito is een figuur met invloed bij Internazionale, want als speler won hij er één titel, twee bekers en één keer de Champions League.

LEES OOK: Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Moeten de Inter-fans Lukaku vergeven?

Meest recent

Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

0
0
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

55
55
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

41
41
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

61
61
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

53
53
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

75
75
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

60
60
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

253
253
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

74
74
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

32
32
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

235
235
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

363
363
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

677
677
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

81
81
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

132
132
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

133
133
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

841
841
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

423
423
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

400
400
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

186
186
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

465
465
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

298
298
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1327
1327
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

139
139

Meer sportnieuws