Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

door
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste verschil van Atlético Madrid en mag eind deze maand in Budapest gaan strijden om de Beker met de Grote Oren. Al hing er wel een geurtje aan die kwalificatie.

Voor de Gunners is het voorlopig een ware droomweek. Maandagavond verspeelde Manchester City plots dure punten in de Engelse titelstrijd, waardoor Arsenal de eindzege in de Premier League binnen handbereik heeft. Daags nadien werd dus een ticket voor de Champions League-finale bemachtigd.

Gezien de hele campagne valt daar niets over te zeggen. De ploeg van coach Mikel Arteta won de League Phase met het maximum van de punten. Tijdens de knock out-fase was er vaak weinig overschot, maar ondertussen is Arsenal die deze campagne nog geen enkele wedstrijd verloor.

LEES OOK: Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Twee penaltyfases

Toch wordt een kleine asteriks geplaatst bij de kwalificatie. In de terugmatch bij een 1-0-tussenstand claimde Atlético tot twee keer toe een penalty. Bij de eerste fase met Giuliano Simeone en Gabriel was het echter moeilijk uit te maken of de Braziliaan de bal al dan niet eerst raakte. Geen strafschop leek terecht.

Over de tweede fase is echter meer te doen. Antoine Griezmann pikte de bal op in de zestien en werd vervolgens aangetikt door Riccardo Callafiori. De Fransman ging theatraal neer, maar in de herhaling was het contact wel degelijk zichtbaar. Toch werd géén penalty gegeven en kwam de VAR ook niet tussen.

Spaanse pers messcherp

Hier en daar wordt geopperd dat Marc Pubil eerst een fout zou hebben gemaakt, maar in herhaling bleek dat de Atlético-verdediger zelf juist werd aangetrapt. In Spanje wordt dan ook schande gesproken. "Deze beslissing was slecht en gevaarlijk. Hier zal nog decennia over gesproken worden", schrijft AS met de nodige zin voor overdrijving. "Ouderwets thuisfluiten", stelt columnist Alfredo Relaño bij Marca. "Daniel Siebert (scheidsrechter, red). was de onverwachte gast op het afscheidsbal van Griezmann. Het soort van gast die de show wil stelen en het feestje verpest", aldus Mundo Deportivo

Atlético verdiende minstens één strafschop ...

Meest recent

'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

3
3
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

21
21
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

63
63
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

44
44
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

72
72
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

54
54
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

79
79
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

56
56
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

95
95
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

74
74
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

264
264
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

78
78
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

34
34
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

242
242
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

375
375
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

697
697
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

85
85
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

133
133
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

134
134
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

875
875
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

441
441
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

404
404
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

190
190
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

474
474

Meer sportnieuws