Charleroi pakt uit met ervaren pion als T2

39 stemmen
Charleroi pakt uit met ervaren pion als T2

Sporting Charleroi wist zich dit seizoen bij de top 8 te scharen. Volgend seizoen willen ze waarschijnlijk minstens hetzelfde resultaat behalen in het Zwarte Land. Dat zal gebeuren met een nieuwe rechterhand van hoofdcoach Edward Still.


De Zebra's stellen op hun website namelijk Rudi Cossey (60) voor als hun nieuwe assistent-coach. De ervaren Cossey tekende een contract voor onbepaalde duur. Vanaf 15 juni neemt hij zijn nieuwe functie op. Charleroi heet hem van harte welkom. De overgang van Cossey hing al even in de lucht, maar is nu dus waarheid geworden.

Cossey is gepokt en gemazeld in het voetbal. Hij was in ons land al aan de slag bij heel wat clubs. Hij begon zijn carrière als hoofd- of assistent-trainer bij KSC Lokeren. Daarna volgden avonturen bij OH Leuven, RAEC Mons, opnieuw Lokeren en AA Gent. Daarna breidde hij er nog passages aan vast bij KRC Genk, Club Brugge, Cercle Brugge en Antwerp. Bij die laatste club moest hij plaats ruimen voor de Nederlanders die er nu de sportieve plak zwaaien. In 2018 mocht hij de titel vieren met Blauw-Zwart. Het mag duidelijk zijn dat Cossey over bakken ervaring beschikt.

SPELER

We zouden het bijna vergeten, maar ook als speler verdedigde Cossey de kleuren van verschillende Belgische clubs. Zijn carrière begon bij RWDM Molenbeek en verliep daarna langs Club Brugge en KSC Lokeren. Het is bij de Waaslanders dat hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing.

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Goede keuze?

Meest recent

Messi breekt na fraaie goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

0
0
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

31
31
'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

62
62
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

133
133
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

25
25
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

174
174
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

155
155
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

28
28
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

31
31
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

132
132
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

226
226
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

60
60
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

199
199
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

194
194
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

274
274
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

106
106
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

421
421
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

603
603
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

152
152
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

238
238
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

319
319
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

302
302
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

593
593

Meer sportnieuws